IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Тетоважата како доживотен белег!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тетоважата како доживотен белег!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 17>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2007 во 00:24
на форумот имаш апаратче и тука го пренесуваш линкот
Кон врв
Vlad Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 09:59

 „Тетоважите не и се потчинуваат на модата, тие се доживотни!“.


 
 
[/QUOTE]

 Neznaes kolku ne si vo pravo.
Si bese ednas eden Tribal na mojata desna raka, ama veke go nema, sega e vo kolekcijata na edna doktorka od plasticna hirurgija vo Drzavna Bolnica.
 
 
E, luznite se FOREVER.



Изменето од Vlad - 15.Февруари.2007 во 10:17
DEO-OPTIMO-MAXIMO-MACEDONIAN
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 11:57

Лоша тетоважа и лош мајстор па си ја извадил,,,,DeadDead

 
Тоа ти е тетоважа ако ставиш треба да е кај правиот мајстор и секако да има значење за тебе личноWink
 
Кога добро ќе се направи и добро ке се сочува нема да сакаш никогаш да ја извадиш!!!!
 
Ова од искуство лично ти го кажувамWink
Кон врв
Vlad Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 20:10
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Лоша тетоважа и лош мајстор па си ја извадил,,,,DeadDead

 
Тоа ти е тетоважа ако ставиш треба да е кај правиот мајстор и секако да има значење за тебе личноWink
 
Кога добро ќе се направи и добро ке се сочува нема да сакаш никогаш да ја извадиш!!!!
 
Ова од искуство лично ти го кажувамWink


Ne ja izvadiv deka ne mi se dopagase. Morase da se izvadi zatoa sto organizmot ne ja prifati bojata, i se stvori karcinom.
Megudrugoto imam uste 2 tetovazi od istiot majstor, a deckoto se Vika Vojkan, ili mozebi e popoznat kako Oki vo Skopje i vazi za eden od najdobrite vo taa profesija.
Sakav samo da ti kazam deka ne se site tetovazi dozivotni. Po toa sto mi go kazaa vo Drzavna Bolnica ,sansite organizmot da ne ja prifati bojata se okolu 5%.
DEO-OPTIMO-MAXIMO-MACEDONIAN
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 21:36
Е ова прв пат го слушам,не дека не се согласувам но и нашиве лекари се малку за нигде.Не дека го бранам Оки иако го познавам добро но сепак тетовирањето во Македонија е многу ново и комуњариве доктори кои до вчера видувале само тетоважи од видот на ЈНА немаат поима од боите и колку проценти има шанси организмот да ја прифати или одбие бојата.
Пријателе не секогаш треба да се оди под нож си требал прво да се консултираш со Оки или некој човек што подолго се занимава со оваа работа и добро му се познати овие работи околу боите
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 21:38

Па јас добро му кажавBig%20smile 

Можел на крај краева и прекривка да направи.... Wacko
Кон врв
Vlad Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2007 во 01:25
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Е ова прв пат го слушам,не дека не се согласувам но и нашиве лекари се малку за нигде.Не дека го бранам Оки иако го познавам добро но сепак тетовирањето во Македонија е многу ново и комуњариве доктори кои до вчера видувале само тетоважи од видот на ЈНА немаат поима од боите и колку проценти има шанси организмот да ја прифати или одбие бојата.
Пријателе не секогаш треба да се оди под нож си требал прво да се консултираш со Оки или некој човек што подолго се занимава со оваа работа и добро му се познати овие работи околу боите

Jas imam uste 2 tetovazi od Oki,i nemoj da me svatis pogresno , ne go obvinuvam, zatoa sto ne e negova greska.Ednostavno se slucuva.Ne mnogu cesto, ama sepak se slucuva.
A za noz,morase da se odi pod noz, zatoa sto karcinomot pocna da se siri, i ako ne se  otsrani , moze da prerasne vo melanoma od koja se umira.
DEO-OPTIMO-MAXIMO-MACEDONIAN
Кон врв
Vlad Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2007 во 01:51
Originally posted by T-viki T-viki напиша:

pri vakva medicina ne bi rekal


Kakva medicina? Neznam za koja medicina zboruvas? Zarem Zdravstveniot sistem vo Mk, moze da se narece medicina.Od 4 doktori sto me pregladaa, 3 nemaa oformeno diagnoza, i mi rekoa da cekam, da vidat kako ke se razviva carcinomot. Ako ne umram, ke bidam ok. Koga me operiraa ,procesot na operacija poveke licese na kolenje svinja otkolku na operacija. Anestezija strogo lokalna, i inekcijata dali bese bajata, dali ne mi ja stavija dobro, ne rabotese ic. Go vidov gospod vo gaki. Zbudalev od bolka. Koncite so koi me sieeja, treba sami da se raspadnat za 10 dena, a moite bea nekoja 6 klasa (zasto nemam rodnini i prijateli na pozicija, a i nemav pari da podmackam za da odi polesno opreracijata) ne se raspadnaa celosno ni posle 2 meseci. Me sutnaa od bolnica istiot den, iako trebase da lezam uste 2 dena. Za ponataka ic ne treba da pravam muabet. Odev na kontrola i skapuvav vo hodnicite na drzavna. Ke dojdev saat vreme pred da otvorat, ke dobiev broj 2 ili 3 a ke dojdev na red posle 5-6 saati. Milion luge vleguvaa preku red.
Vo Makedonija, M nema od medicina.
DEO-OPTIMO-MAXIMO-MACEDONIAN
Кон врв
STRUMF Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај STRUMF Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 22:22
a dali imas nekoja slika od tetovazata sto ja imase i pusti ja ako ne ti e tesko. A moze da gi vidime i drugite. Drugo koga se tetovirase na zabolenoto mesto i koi ti bea simtomite . koga se operirase (period od tetoviranje do operiranje).
strumf
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 22:30
 
 
 
вратете се на темата ова не е за тукаWink
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 22:54
Originally posted by STRUMF STRUMF напиша:

a dali imas nekoja slika od tetovazata sto ja imase i pusti ja ako ne ti e tesko. A moze da gi vidime i drugite. Drugo koga se tetovirase na zabolenoto mesto i koi ti bea simtomite . koga se operirase (period od tetoviranje do operiranje).

Абе штрумф завршил типов работа тоа е тоа сега што па и ти кога,каде,како и какво ајде дај некоја от тие сличињата твои пушти да заебеме монотонија
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 23:04

Тешко сличиња од него LOL  LOL  LOL  LOL 

Него јас не сум у монотоно расположеније штотуку ја смислив коооооооонечно тетоважата ај комет плис или дајте некои змејчиња на др тема LOL  LOL  LOL 
 
 


Изменето од SeXY - 17.Февруари.2007 во 23:07
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 23:18
еееее имам ја поубави
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2007 во 10:52
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,937 секунди.