IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Дали животните се убаво нешто?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали животните се убаво нешто?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Прашање: Dali zivotnite se ubavo nesto
Одговор Гласови Статистика
32 [88,89%]
1 [2,78%]
3 [8,33%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
TENIJA-MX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TENIJA-MX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2007 во 16:25
Јас имам папагал.
ARE U FEEL LUCKY PUNK ?!!
Кон врв
ivanco Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivanco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2007 во 22:30
Najubavo nesto e da cuvas zivotno doma jas imam kuce francuska pudlica ,papagal,africki zebi,ribi i morsko prase,samo mn mi krivo sto ne mozam da mu najdam zenka za parenje na kuceto zasto mnogu e inteligenten,kako covek e se razbira i mislam deka zivotnite se pogobri prijateli od lugeto a pogotovo kucinjata super se.
Кон врв
ivanco Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivanco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 19:00
Originally posted by natalija natalija напиша:

Како не е прекрасно, мачката е трудничка, морското прасе е трудничко.. Уште фали пудлата да остане трудна и леле што ке биде весело дома..TongueTongueTongueTongueTongueEmbarrassedEmbarrassed


Ej imas pudla pa super i jas imam maska pudlica sredna rasa crna boja,aj da gi sparime i ke staneme rodnini ozbilno mislam.
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 17:04
tie se, kako da ne se.задоволствосреќаголема%20насмевка
vrtyuwged
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 18:38
jas imam ,..bubashvabi,....samo shto teshko gi kontroliram,...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2007 во 12:50
убави и посебни.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 19:50
да се секако
Кон врв
lukka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lukka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 17:59
Sekoj dom e ubav vo koj se cuva milenice, bez razlika dali e kuce, mace, papagalce.... Domot e po ubav i sekogas e veselo so niv.Pa zivotnite ni se del od nasite semejstva
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2011 во 16:00
Во принцип сакам животни....онака како суштества ми се мили...
Убави се и интересни...
Природата ги создала во најразлични облици и изглед..Интересни бои..крзна..
од некои се плашам од некои не..
Меѓутоа не сакам да чувам дома било какво животно..а во двор може..Сепак мислам дека зоолошката е нивно идеално место..отколку мојот дворхи,%20хи...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2011 во 16:02
...lugje shto ne sakaat zivotni,...pa i cvekjinja,

....ne sakaat nikoj,

...iako ima nekoi koi  davaat lazna slika za toa.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2011 во 17:40
Во многу од случајте е подобро да живееш со животно ,одколку со жена.
 
Ќе ви кажам еден виц: Кога на вратата лае куче ,а од другата страна на куќата ѕвони жената кого прв ќе го пуштите во куќата ?
 
Кучето пошто кога ќе го пуштиш ќе запре да лае среќанамигнување
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2011 во 17:45
Па ако ви е така подобро, тогаш одете живејте во зоолошкаѓавол
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 20:31
души слатки..
ако не ми е кучето дома, да ми се плетка околу нозе или папагалот да ми цивка цел ден, не ми е интересно...
ако човек знае да ги сака тие ќе вратат со иста мера

Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2012 во 10:47
И јас сум премногу приврзана за моето милениче, ме исполнува играта со него,ме исполнува  вртењето со опашот кога ќе ме здогледа,ме засмејува кога ќе ги стави шепите на моите раменици и се обидува да ме лижеголема насмевка...си играме со топка секое попладне,се шетаме...абе најверни другарки што да ви кажам.голема насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.