IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов или кариера ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов или кариера ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 20>
Автор
Порака
bingo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2522
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bingo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 13:31
а што ако си се во марка облечена а си сама
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 13:32
Originally posted by bingo bingo напиша:

а што ако си се во марка облечена а си сама
pfffff koj e sam denes bingoзбунетостголема%20насмевкаплазењеплазењеплазење
Кон врв
bingo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2522
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bingo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 13:33
ехеееееее колку има
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 13:38
eeeee  temata e mnogu diskutabilna i treba da ostanam posle rabota da konverzirame..намигнување
btw sekoj so svoe iskustvo sepak edno ke ti kazam,,koga siromastijata ke vleze niz vrata ,ljubovta izleguva niz prozor.намигнувањетрепкањеплазење
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 13:43
Kariera...sekogas ja povrzuvam so nasata lakomost da zgrabcime sto e mozno poveke od materijalnite gluposti vo koi i nema da imame moznost vo celost da uzivame.Se kitime so nepotrebni gluposti kako novogodisna elka...ljak
Ljubov...vo site formi i oblici ni ja polnat dusataaaaa kako "speed charger"

Po mene,covekot kako razumno bitie treba da se stremi kon prakticnost i zadovolstvo.Sto bi znacelo...upotreblivi materijalnosti i mnoguuuuu ljubov!



Изменето од Joshua_Tree - 22.Април.2010 во 13:44
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 13:50
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Kariera...sekogas ja povrzuvam so nasata lakomost da zgrabcime sto e mozno poveke od materijalnite gluposti vo koi i nema da imame moznost vo celost da uzivame.Se kitime so nepotrebni gluposti kako novogodisna elka...ljak
Ljubov...vo site formi i oblici ni ja polnat dusataaaaa kako "speed charger"

Po mene,covekot kako razumno bitie treba da se stremi kon prakticnost i zadovolstvo.Sto bi znacelo...upotreblivi materijalnosti i mnoguuuuu ljubov!

ne mora da znaci ,,lakomost,,збунетостdobro e 2 vo 1 no nikogash ne e takaголема%20насмевка
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 13:56
Dobro e da letam na srebren kilim so ljubovta na mojot zivot...rece Aaladin koga ja zatri lambata.
ke si pravime filmcina vo glava i ke ja gledame seherezad...смеење
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 16:16
Љубов кон кариерата.
И кариера во љубовта..голема%20насмевка


Ја би одбрала кариера.

Не верувам во онаа наивна, во филмови увек прикажувана
вистинска љубов.замисленост

Кариера зошто?
Љубовта доаѓа, си заминува...
А кариерата еднаш ја имаш.
Секако, бара пожртвување и остало...
ама не е за џабе.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 22:53
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Љубов кон кариерата.
И кариера во љубовта..голема%20насмевка


Ја би одбрала кариера.

Не верувам во онаа наивна, во филмови увек прикажувана
вистинска љубов.замисленост

Кариера зошто?
Љубовта доаѓа, си заминува...
А кариерата еднаш ја имаш.
Секако, бара пожртвување и остало...
ама не е за џабе.
taka e macko......намигнување
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 23:03
голема%20насмевка големо%20гушкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 11:39
That's the spirit Tiggyда
не треба да се залажува човек дека безрезервна верба во љубовта ќе те исполни во секој можен аспект оти градењето кариера подобро речено да си ја гледаш  работата и да се бориш таа да оди по нагорна линија без оглед што си одбрал да работиш, има голема врска  со она кои сме,какви сме,нашиот придонес и она што го овозможува нашиот опстанок на овој свет.
Љубовите, врските и браковите може да се растурат, да исчезнат, да се променат а работата е таа што мора и останува засекогаш, голем животен двигател и мотив.
Треба секогаш човек да е во состојба  да има парче леб и кров над глава во животот оти понекогаш од голема љубов се заборава дека тоа може нема вечно да трае.
Работата или кариерата верувам дека е човековиот најдобар пријател бидејќи твојата работа-тоа си ти! Додека љубовта која ја имаш со некого претставува унија,партнерство а тоа може да се распадне така да...
Идеално е кога се може да се искомбинира со вистинската особа, на вистинското време, на вистинското место.среќа
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 14:10
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

That's the spirit Tiggyда
не треба да се залажува човек дека безрезервна верба во љубовта ќе те исполни во секој можен аспект оти градењето кариера подобро речено да си ја гледаш  работата и да се бориш таа да оди по нагорна линија без оглед што си одбрал да работиш, има голема врска  со она кои сме,какви сме,нашиот придонес и она што го овозможува нашиот опстанок на овој свет.
Љубовите, врските и браковите може да се растурат, да исчезнат, да се променат а работата е таа што мора и останува засекогаш, голем животен двигател и мотив.
Треба секогаш човек да е во состојба  да има парче леб и кров над глава во животот оти понекогаш од голема љубов се заборава дека тоа може нема вечно да трае.
Работата или кариерата верувам дека е човековиот најдобар пријател бидејќи твојата работа-тоа си ти! Додека љубовта која ја имаш со некого претставува унија,партнерство а тоа може да се распадне така да...
Идеално е кога се може да се искомбинира со вистинската особа, на вистинското време, на вистинското место.среќа
tocno taka glenn...sepak e realno gledishteдаголемо%20гушкање
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 14:19
Љубовта завршува кога дојде 1ви од некој месец и немаш пари да си платиш сметките.А за да имаш пари тоа значи ќе треба да се работи.Значи кариерата пред љубовта.Љубовта доаѓа и си поаѓа ,но шансот за добра кариера доаѓа само еднаш. 
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 14:38
Originally posted by емил емил напиша:

Љубовта завршува кога дојде 1ви од некој месец и немаш пари да си платиш сметките.А за да имаш пари тоа значи ќе треба да се работи.Значи кариерата пред љубовта.Љубовта доаѓа и си поаѓа ,но шансот за добра кариера доаѓа само еднаш. 
tocno ubavo deteголемо%20гушкање se soglasuvam so tvoite razmisluvanjaбакнеж
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.