IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Деца
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Деца

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 263>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 23:30
Kako mal gol se setav kolku sakav i kade sakav, a sega ne mi davaat, e toa e diskriminacija
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 23:59
Колку тоа мал си бил.На две-три години и да си шетал ајде, ама на десет-петнаест ако си шетал гол тоа е веќе проблем за психијатар.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 09:55
E pa kako u africki dzungli setaat goli i nikoj ne im vika nisto. Sto imame pa tolku sto treba da krieme. Na plaza demek taka trebalo, edino sto ne mozam da vidam toa se bradavicite i slivata iako najcesto se proziraat. Ma kogo lazeme nie. Ma daj molim te !
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 15:40
Мене ич не ми е смешно.Јас стварно имам проблем и затоа сакав некој совет од некој кој има искуство со тинејџери.Денес цел ден не разговарам со мојата ќерка и не знам дали е тоа најумно.Ама незнам како поинаку да постапам.Од разговори и совети устата пења ми фати, но од тоа фајде нема.Таа си тера пос свое.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 23:28
никој не сака да прима, а и да реализира директни и туѓи совети. но еве ги моите.
разговорот треба да почне со извинување, заради неразбраноста на нападот, сама кажа дека не си го разбрала, а да продолжи со барање на причината. нападот е последицата само.
адолесценцијата е најосетливото време за децата, посебно за женските и нивните женски проблеми.
во прашање е хемија, а можеби хемиски дисбаланс.
значи треба да се обрне внимание и на исхраната, помалку чолокади и шеќер. а повеќе свежо овошје и зеленчук.
и многу, многу разговор. зошто детето да бара пријатели наоколу, на кои ќе им ги раскажува своите проблеми?
а можеш и овде да ја насочиш.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 16:59
Originally posted by MELANY MELANY напиша:

Imam uste edno prasanje,neka mi izvinat site,mozi nema vrska so temava ama nema druga,sepak ke prasam.Dali nekoj znae nekoj lek protiv strii?


Не знам јас, ако знае некој од другите членови, се надевам ке ти одговори намигнување
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 00:31
Родителската љубов е безусловна и безгранична, барем мајчинската.Секогаш наоѓаме оправдување за постапките на нашите деца.За нивните грешки самите се обвинуваме.
Јас мислев дека детето не може да се разгали ако му се дава многу љубов, разбирање за неговите желби, да му се пружа и над можностите што ги имаме.Ама не било така.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 00:48
тешко е да бидеш и родител и учител, во исто време.
учител, мислам да го учиш детето за животот.
затоа што секогаш родителите за учителите велат дека се многу строги.
ако е само до разгалувањето, лесна работа.
обиди се да бидеш половина од денот учителка, а половина од денот, родител, т.е. мајка.
значи прво сериозност, потоа разгалување.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 18:51
Јас мислев дека детето не може да се разгали ако му се дава многу љубов, разбирање за неговите желби, да му се пружа и над можностите што ги имаме.Ама не било така. -citat -Venesa
 
Venesa tocno e toa deka na decata treba da im se dava mnogu ljubov,razbiranje na nivnite zelbi,da im se obrnuva vnimanie da im se zboruva itn.No seto toa e stetno koga e predozirano.
Mnogu e vazno koga se vospituvaat decata da im se vleze vo "nivniot film"(taka polesno ke gi razbereme,a i tie nas).
 
p.s.vo nieden slucaj ne treba da se kaznuvaat so toa da ne im pravime muabet naprotiv treba samo da najdeme nacin kako da dopreme do nivniot razum(toa se pravi od mali noze,no nikogas ne e kasno.....)
 
i da dodadam na decata netreba da im bideme samo roditeli i uciteli tuku treba da im bideme i "drugari"


Изменето од zeznata - 20.Август.2007 во 18:53
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 11:54
Вчера се смиривме.Таа ми се извини, јас едвај дочекав да прозбориме.
Во нејзиниот филм се трудам да влезам, ама некако не можам да се снајдам од кој жанр е.
Сакам да и бидам и другар и мислам дека дека сум на добар пат за да станам тоа.среќа
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 12:03

Venesa milo mi e sto go citam ova.

Dokolku ti treba nekoj sovet tuka sumнамигнување
Кон врв
551mb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 207
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 551mb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2007 во 03:21
GI OBOZAVAM NAJMNOGU KOGA RAZGOVARAAT SO MENE NEZAVISNO ZA STO
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2007 во 20:22
pa nrshto najubavo na majkata ako za deca zborime.
Кон врв
SeXy BaBy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SeXy BaBy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2007 во 19:18
deca?
lele naj ubavata tema... rodiv pred edna nedela... sakav da stavam slika od Leo (taka se vika) ali neznaev kako a i nemav vreme da proveruvam posto nabrzina napisav samo komentar.. eve slikata na leo ke ja stavam namesto moja... toa  e Leo... kisssssss
if opportunity doesn`t knock, then build a door...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 263>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,314 секунди.