IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Куче или Маче?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Куче или Маче?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
Автор
Порака
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Куче или Маче?
    Испратена: 03.Декември.2006 во 02:07
Sto sakate poveke da cuvate i zosto ?
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 02:51

i dvete, zatoa sto mnoooooooooooooogu gi sakam i nikogaaas ne me izneberuvaat

Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 10:32
i kuce i mace... samo da ne se kucka i macka... gi sakam samo koga se maaaaaaalecki Big%20smile
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 14:09
dvete mnogu gi sakam koga se malecki
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 14:52
И двете....ама поради некои услови неможам да чувам куче па затоа имам маче.....многу си го сакам...и со мене спие....како бебенце ми е, ако е малку поголемо TongueTongue
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 19:10
И двете.... Пошо и двете се мили и убави.... И покрај нив не се чувстуваш осамен...
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 12:36
Тоа што чувам дома три прекрасни кучиња, ги обожавам :)
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 14:49
ni maciwa ni kuciwa ,,,samo lama doaga vo predvid eventualno zirafa mnogu gi sakam ovie dve zivotinciwa
Кон врв
Mumu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mumu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 14:53
imam kuce i mace....nina i keti....Tongue
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 15:01
И двете ... Имам две сијамки мачка и мачор и три пудлици, две француски 1 малташка.. па то је лудница дома..LOLLOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 00:08
Originally posted by natalija natalija напиша:

И двете ... Имам две сијамки мачка и мачор и три пудлици, две француски 1 малташка.. па то је лудница дома..LOLLOLLOLLOLLOLLOL
 
Lele  Natalija, pa ti kade spies
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 08:07
Во кревет спијам LOLLOLLOL Имам голема куќа и двор таман за ситеLOLLOLLOL така да само сабајле ми ги пуштаат во соба полесно станувам кога се живо скока по кревет како индијанциLOLLOLLOL
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 13:04
OK togas, super za tebe Wink
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 15:34

Eve nesto za mackite.. nema tema za niv, pa moze ovde..

Неколку работи кои една домашна мачка треба да ги запамети:

* Моите газди никогаш нема да ми дозволат да го изедам папагалот – се помирив со тоа.
* Нема да се накострешувам без потреба, особено не откако моите газди гледале хорор филм – тоа ги плаши.
* Нема повеќе да скокам на градите на моите газди среде ноќ, додека тие спијат, гледајќи ги право во очи додека не се разбудат (и се извадат од памет - нормално)
* Нема да мјаукам за да влезам внатре, една минута откако после долго мјаукање ме пуштиле да излезам надвор.
* Ако мјаукам пред конзервата со храна, таа нема да се отвори сама.
* Кога си ја бркам опашката, ако по грешка си ја фатам задната нога и ја гризнам, нема да мјаукнам силно – тоа ги вади од памет газдите
* Кога врне, врне на сите страни од куќата. Нема потреба да ги проверувам сите врати.
* Кога моите газди седат пред компјутер, и пишуваат на тастатурата, не ме предизвикуваат мене.
* Нема да ги откачувам магнетите од фрижидерот (и хартиите кои ги држат), за потоа да си играм со нив и да ги напикам под фрижидер.
* Масата не е место за спиење.
* Нема повеќе да влегувам со секој гостин во тоалет. Ионака не правам ништо, само седам тамо и ги гледам.
* Иако ноќните игри се најдобри, ќе се обидам почесто да играм преку ден. Ноќите се за спиење, а не за скокање по завеси.
* Водата во моето чинивче е иста со водата во чашите на моите газди. Нема смисла да им ја пијам.
* Нема повеќе да ги оштрам ноктите насекаде. Само од моето ќебенце.
* Нема повеќе да го напаѓам кучето. Пред нервен слом е.

 
И да….конечно научив, кога ќе пораснам нема да станам лав.

Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.