IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Параглајдерство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Параглајдерство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
trendafil Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trendafil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Параглајдерство
    Испратена: 01.Декември.2006 во 01:29
dali e nekoj zainteresiran za mojot sport?Clap
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 15:41
јас ....
за жал за мене сеуште е скап спорт Confused
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 15:47
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

јас ....
за жал за мене сеуште е скап спорт Confused


уууу делфинче држи си се за водата, само купачи а и они не нушно се потребни, параглајдерствотое ОДЛИЧНО адреналонско ама треба минимум 2000 еура.....Confused
додуше еден скок и не е некаоја параWink
Motivation is game in my hands
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 15:49

ма ДА тој еден скок одамна ми е договорен ....дури и бесплатен.....друго е проблемот.....чивијата LOL...ете и сама ги знаеш цените ,и мене ми се познати...скапо...скапо за мене ...засега....

Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 15:51
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

ма ДА тој еден скок одамна ми е договорен ....дури и бесплатен.....друго е проблемот.....чивијата LOL...ете и сама ги знаеш цените ,и мене ми се познати...скапо...скапо за мене ...засега....



го знаеш вицот ....од еднаш ..не се станува Wink.... скокај без мислење за чивијата
Motivation is game in my hands
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 15:54
LOLLOL
море го знам вицот.....ама се знам и себеси
туку...не ми бега скокањето ...и тоа знам ....нели ме вика од внатре ..од стомах.....нама сакам нејќум веке Tongue
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 15:57
чим е од стомах.......
обрао си бостан LOL
Motivation is game in my hands
Кон врв
SURFAC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SURFAC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 23:08
Хм а што тренираш ти а?
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.
Кон врв
bibi_hippy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibi_hippy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2007 во 20:40
Dali nekogash ste letale so paraglajder?
Ako ne ste letale...Dali posakuvate?
Veruvate deka paraglajdingot go ispolnuva covekot?

Ako me prashate mene... Jas sum letala ednash (tandem)....
Duri togash se prerodiv i navistina planiram da prodolzam. Big%20smileBig%20smileBig%20smile
'UTRE' postoi samo vo kalendarot na BUDALITE!
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2007 во 22:30
Originally posted by bibi_hippy bibi_hippy напиша:

Dali nekogash ste letale so paraglajder?
Ako ne ste letale...Dali posakuvate?
Veruvate deka paraglajdingot go ispolnuva covekot?

Ako me prashate mene... Jas sum letala ednash (tandem)....
Duri togash se prerodiv i navistina planiram da prodolzam. Big%20smileBig%20smileBig%20smile
 
Летав еднаш во соништата. Абе ајде не заебавај, немам друга попаметна работа, па ќе летам со параглајдер.
 
Мил ми е животот.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2007 во 22:35
Moj prijatel zagina vo Ohrid pred nekoja godinaCryCry

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
bibi_hippy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibi_hippy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 10:34
Abe, ne e tolku skapo kako shto vie kazuvate.
Vo klub 'Vertigo' od Skopje e 200 eura dodeka ne naucish da letash.
I plus nivna e opremata.
Veruvajte deka poubo neshto vo zivotot ne mi se slucilo. Poubavo cuvstvo....neznam... Jas obozavam Paraglajding i planiram da prodolzam da ucam. :D
'UTRE' postoi samo vo kalendarot na BUDALITE!
Кон врв
bibi_hippy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibi_hippy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 10:35
Originally posted by trendafil trendafil напиша:

dali e nekoj zainteresiran za mojot sport?Clap

Trendafilce... Jas sum zainteresirana. Ama EPTEN. Aj na letanje vo Krushevo? A? Na 30ti juli e svetskoto prvenstvo vo krushevo. :D
'UTRE' postoi samo vo kalendarot na BUDALITE!
Кон врв
sara333 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sara333 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 03:30
Originally posted by trendafil trendafil напиша:

<FONT face="Arial, Helvetica, sans-serif" size=2>dali e nekoj zainteresiran za mojot sport?[IMG]http://forum.idividi.com.mk/smileys/smiley32.gif" height="17" width="18" align="absmiddle" alt="Clap" />


me too, me too
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,280 секунди.