IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Помош при патувања!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош при патувања!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Помош при патувања!!!
    Испратена: 30.Ноември.2006 во 14:17
Дали кога патувате имате обичај да помагате, на оние на кои им треба помош, гума, или слично, или си терате се до вашата дестинација, или цел на патувањето?
Дали вас ви помогнале?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 14:30
Не ми била потребна помош... сама менувам гуми Approve

а да сум помогнала на извесни дами во менување гума LOLLOLLOL

и еднаш ја дадов службената гума, зашто дечкото беше заглавен ни ваму ни таму парче му беше гумата и немаше резервна, што да правам слатко ми трепна LOLLOLLOLLOL грев ме фати така тажно ко ме погледна EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 16:36
Pretezno cesto patuvam , ne sum imala potreba od intervencija, sepak vozam nov avtomovil.Guma e smeshno d akazam dali znam da menuvam zosto pominatite km vozenje kazuvaat premnogu za mene, kako i za sekoj koj e postojano zad volanot.

Vo situacija se najdov koga trebashe da pomognam da japovikam sos sluzbata hitna na patishata pri nezgodi na patot, se rabotese za povreda na moped (vozac) pri sudir vo avtomobil.Ova bese i toa skoro pred ne cela sedmica.Druga pomosh ne sum imala potreba a i neka e se mirno po patishtata.Vo Italija sekojdnevna guzva taka da sekomu mu posakuvam prijatna vozna kade i da odi...so Gospod napred!
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 19:23
За нас не се сеќавам дали некогаш сме имале проблеми... Сега ми текна... Пред некое време кога бев на забар, татко ми се паркираше на тротоар и кога се вративме, некој ги имаше дупнато двете леви гуми.... И татко ми викна пријател пошо му се скрши тоа алатот за мењање и ги сменија....
А ние еднаш (само на тоа се сеќавам) помогнавме на една од Ermm незнам кој град (Тетово или Велес мислам) пошо им се расипа колата и тоа на сред планина а со деца 2 и вечер беше. Татко ми ги однесе децата дома а татково со некој пријател што патувал со нив останаа, незнам зашто....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 12:45
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

Дали кога патувате имате обичај да помагате, на оние на кои им треба помош, гума, или слично, или си терате се до вашата дестинација, или цел на патувањето?
Дали вас ви помогнале?



Пошто сум член на АДАЦ дали да се наоѓам во моја кола или во туѓа кола можам потполно да се потпрам на нив... и помагаат секоја чест...

Исто како шофер обврзана сум да помагам при сообраќајни несреќи (досега не сум била во таква ситуација... ама би помогнала). А сега ако тргнам за Германија и некој на Блаце да ми бара гума тешко дека би дала ама би му помогнала да се јави кај свој или да го однесам кај познат за гума да земе итн...
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 12:12
Jas zaglaviv 15 Km od skopje, mi se skina sajlata za gas budev lugje vo 4 sabajle sred gadnite magli, se nafati eden drugar da pomogne ama problemot bese sto ne znaev da mu objasnam tocno kaj sum zasto ni samiot ne znaev kaj sumBig%20smile.Imase tolku jaka magla sto ne poznavav nisto se snajdov nekako vo 5 stignav doma so taxi i posle otidov po kolata sabajletoBig%20smile

Изменето од Maro - 14.Декември.2006 во 12:12
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 11:28
Мислите ли дека е доволно што само петмина помогнале или им помогнале? И што треба да се направи за да се подигне свеста? Кој е за тоа задолжен? АМД или некој друг, како на примерот на влечка, АДАЦ?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
GUOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GUOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2007 во 11:41
ednas "sakaa" demek mene da mi pomognat, posle hrvatskata granica na avtopatot do mene vozea 3 i neso mi mavtat i gestikulirat, zastanav edniot izleze i neso mi vika slusaj decko gumata neso ne ti e u red (od vozackata strana zadnata), gleam sve okej i velam okej ke zastanam na benzinska i ke proveram i sakav da se trgnam i on mi veli nenenene pogledni ubavo, za mojata srekja se navednav ubavo i sto da vidam od sovozackata strana gleam kako drugar mu saka da me pljacka> so da vi kazam po edna martinka u noze dupe ili wherever gi pogodiv i izbegaa, ali za zal dodeka da proveram dali sve e na mesto (poobicno sve nosam na mene so e bitno,za srekja) mi kidnaa inace ke gi gonev so bmwto................i so da vi kazam ljuge pazete se 

Изменето од GUOL - 09.Февруари.2007 во 11:42
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 09:43
Originally posted by GUOL GUOL напиша:

ednas "sakaa" demek mene da mi pomognat, posle hrvatskata granica na avtopatot do mene vozea 3 i neso mi mavtat i gestikulirat, zastanav edniot izleze i neso mi vika slusaj decko gumata neso ne ti e u red (od vozackata strana zadnata), gleam sve okej i velam okej ke zastanam na benzinska i ke proveram i sakav da se trgnam i on mi veli nenenene pogledni ubavo, za mojata srekja se navednav ubavo i sto da vidam od sovozackata strana gleam kako drugar mu saka da me pljacka> so da vi kazam po edna martinka u noze dupe ili wherever gi pogodiv i izbegaa, ali za zal dodeka da proveram dali sve e na mesto (poobicno sve nosam na mene so e bitno,za srekja) mi kidnaa inace ke gi gonev so bmwto................i so da vi kazam ljuge pazete se 
 
 
ДА ова се не така ретки примери ,
имам пријатели на кои им се имаат случено истите финти ви Маџарска и Хрватска....
 
Јас лично  ...веројатно таква ми е звездата честопати се случува да помагам во разноразни ситуации ...секако  после приказнине како на GUOL - доста внимателно...
 
Сум имал мака и јас...сум надминал со вртење мобил...
 
Кон врв
begu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај begu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 11:17
Па сум помагал - снемало бензим, еднаш сум влечел кола со сајла, а во последно време некако потешко застанувам поготово ноќе . Денски сум земал некогаш некого, претежно полицаец, студент или постар човек. Се што ми е сомнително избегавам .
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2007 во 18:25
Ne sum imala prilika da pomognam na nekogo na avtopat,a i ako nekumu treba pomos mozam samo moralno da pomognam.
Poim nemam od menuvanje gumi i takvi rabotiEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2007 во 19:00
a,kako,...sigurno ke go bodrish:,...NAPRED,STOJCHE...ili,..petko ,stanko LOLLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2007 во 19:30
Pa...da!
Bolje taka nego da se svrtam i da si otidam.
A koga neznam i ne mozam  ke me otera STOJCHE u ....... a i samo ke mu smetam.

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 20:10
Зависи од ситуацијата,воглавно би помогнала!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,143 секунди.