IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Автомобил - Карактер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Автомобил - Карактер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Автомобил - Карактер
    Испратена: 29.Ноември.2006 во 12:55
Што мислите , дали и колку влијае каратерот на човекот при изборот на автомобилот . Денес од прилика за истите пари може да се добие возило со многу слични перформанси од различни Брендови . Дали при изборот на автомобилот купувачот на некој начин се препознава со автомобилот кој го купува ?
Кон врв
l_dijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај l_dijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 13:11
 Moze da se kaze deka e taka, mada tuka najgolema uloga vo izborot na avtomobilot vlijae finansiskata sostojba i kolku si spremen da odvois?LOL
   DIJANA
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 13:18
ДА тој момент е јасен :)...зборувам кога имаш сума ....имаш избор ...слични карактеристики ..на повекето автомобили во иста класа Smile...
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 11:55
хммм....како јас гледам на ова....
Кога ја имаш сумата и кога можеш да одбереш баш она што сакаш,нормално дека ќе се заинтересираш за перформансите,потрошувачката и сите други детали на автомобилот.
Освен тоа на мене ми е многу важен и надворешниот изглед на автомобилот.Гледан однапред мене секој автомобил ме подсетува на ЛИК (насмеан,налутен,зачуден,исплашен)Tongueможеби ќе ви звучи чудно ама....
Сакам не многу големи лимузини(средна големина)но доволно комотни благо заоблен облик ...на пример како Ц3,Калос,Пунто,Корса....
 
П.С. Сакам јас и Ферари и Ламборџини ама се трудев да бидам скрмна и реалнаTongue
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 12:04
Originally posted by babyy babyy напиша:

хммм....како јас гледам на ова....
Кога ја имаш сумата и кога можеш да одбереш баш она што сакаш,нормално дека ќе се заинтересираш за перформансите,потрошувачката и сите други детали на автомобилот.
Освен тоа на мене ми е многу важен и надворешниот изглед на автомобилот.Гледан однапред мене секој автомобил ме подсетува на ЛИК (насмеан,налутен,зачуден,исплашен)Tongueможеби ќе ви звучи чудно ама....
Сакам не многу големи лимузини(средна големина)но доволно комотни благо заоблен облик ...на пример како Ц3,Калос,Пунто,Корса....
 
П.С. Сакам јас и Ферари и Ламборџини ама се трудев да бидам скрмна и реалнаTongue
 
Ме потсетуваш на детството Smile ,
со еден другар редовно седевме покрај улицата и за секој автомобил што ке поминеше дискутиравме ,,каков лик има,, . И уште повеке ..правевме паралела на кого ни личи LOLLOL 
 
Јас сум приметил дека ме привлекуваат возила кои имаат добар спој на елегантната и спортска линија . Smile
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 12:07
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Originally posted by babyy babyy напиша:

хммм....како јас гледам на ова....
Кога ја имаш сумата и кога можеш да одбереш баш она што сакаш,нормално дека ќе се заинтересираш за перформансите,потрошувачката и сите други детали на автомобилот.
Освен тоа на мене ми е многу важен и надворешниот изглед на автомобилот.Гледан однапред мене секој автомобил ме подсетува на ЛИК (насмеан,налутен,зачуден,исплашен)Tongueможеби ќе ви звучи чудно ама....
Сакам не многу големи лимузини(средна големина)но доволно комотни благо заоблен облик ...на пример како Ц3,Калос,Пунто,Корса....
 
П.С. Сакам јас и Ферари и Ламборџини ама се трудев да бидам скрмна и реалнаTongue
 
Ме потсетуваш на детството Smile ,
со еден другар редовно седевме покрај улицата и за секој автомобил што ке поминеше дискутиравме ,,каков лик има,, . И уште повеке ..правевме паралела на кого ни личи LOLLOL 
 
Јас сум приметил дека ме привлекуваат возила кои имаат добар спој на елегантната и спортска линија . Smile
 
Уффф ми олесни...не сум единствена која автомобилте си ги "претварам" во ликовиLOLLOLLOL
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 12:09
и тебе ли ти личи Бубата на комшијата од трети !!LOLLOLLOL
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 12:11
Неее,мене Ситроенот-Ајкула ми личи на свекрва миLOLLOLLOL
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 12:13
не сум знаел дека имаш свекрва Цитроен LOLLOLLOL
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 12:14
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

не сум знаел дека имаш свекрва Цитроен LOLLOLLOL
 
Више ајкула него цитроенLOL
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 12:15
Тука те чекав Big%20smile LOL Hug
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 12:16
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Тука те чекав Big%20smile LOL Hug
 
TongueHug
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 01:09

veruvale ili ne,..vo skopje se trkala edno zolto PLINSKO?! ferari,...........i kakov karakter ima "mangupot",.................ushte i od napred stavil registracija koja ne mozesh dobro da ja vidish ni od eden metar,....

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 09:02

LOL ај бе не зезај LOL

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.