IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Српско - Грчкиот Шовинизам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаСрпско - Грчкиот Шовинизам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Автор
Порака
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 00:08
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Добри се Србите но најдобри се кога се у Србија,штета многу им станува тесна па мора да мигрираат - велика сеоба срба - него сега каде ке бираат да живеат до Токио има многу земја и пат
 
Dobri se srbite i vo Makedonija,ako pocneme makedonija na makedoncite samo za sebe sum sigurna deka ke bidam tuka,a za drugite so edna tretina,dve tretini kojznae kaj dzade ke fatat..kaj vi teknuvaat vakvi raboti
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 00:24
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Добри се Србите но најдобри се кога се у Србија,штета многу им станува тесна па мора да мигрираат - велика сеоба срба - него сега каде ке бираат да живеат до Токио има многу земја и пат



Zasto si be tolku zajadliv i nizok ???

Sto ti napravile tebe Srbite ?

Sto si tolku iskompleksiran ?

Velika seoba srba ... a ? NA toa li se raduvash nesrekniku eden ...sto stotici iljadi srbi ostanaa bez krov nad glava , bea proterani od Hrvatska , Bosna i Kosovo ... pa moraa da pocnuvaat od nula , da gladuvaat , da prezivuvaat ...na toa li ???

Bedo edna... eve ti gi Albancite pa gushkaj se so niv, gradi im spomenici na Skenderbeg u sred centar pa pravi se deka e i toj Makedonec ...

Na Albancite ne im mozesh nisto pa aj sea Srbite... shovinisti... povtoruvam ne ja sakaat Makedonija ni pod razno...kako teritorija samo siris lagi so toj ednosmeren mozok... prevocirash

Srbite se be poim za tebe nedokuchiv

Samo 4 godini se bez ratovi i sankcii i imaat podobar standard od nas tuka a nie ke tapkame 16 godini tranzicija ... raduvaj se ti samo na komsijata sto mu se smalila teritorijata ama na nas u Makedonija mnogu ni se prosiri djanam... nemame ni Tetovo , ni gostivar a imame 50000 bugarski pasosi pa ke se smeeme posle ko ludi na brasno zamisluvajki go Alexandar deka ke ne spasi od ambisot.

Sram te bilo sto se smeesh na tudja nesreka



OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 00:37
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Добри се Србите но најдобри се кога се у Србија,штета многу им станува тесна па мора да мигрираат - велика сеоба срба - него сега каде ке бираат да живеат до Токио има многу земја и пат
 
Mene mi e zal za decata vo Srbija i negledam sto e ubavinata da se sitis na majkite koi moraa da zakopuvaat deca ili da bidat siluvani ili da si gi zakopuvaat mazite...BOZE moj kako se sitite na tuga nesreka-pa zatoa posle Bog ne ni ja otvara vratata na nas Makedoncite.Jas na primer nemam apsolutno nisto protiv Bugarite,Srbite,Grcite i ne mi e jasno kaj ja cuvate toa omrazata i kako se nosite sekoj den so nea?????
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 00:49
Баба ми е родена у Српски работнички логор у ниш бидејки нејзиниот татко се борел против кралот за слободна Македонија,целото семејство на ПраДедо ми било заточено 5,5 год во Ниш на принудна работа во логор бидејки тој сакал независна Македонија.Бабами израснала во логор,мајка и се разболела и 4 месеци по отпуштање од логорот умрела од пневмонија да не ги имала баба ми двајцата постари браќа дали мислите дека би доживеала било каква преселба и селидба откако србите им заплениле и продале се.Морала да аргатува со браќата по секакви куќи се додека кралот не се смилувал и не им дал дозвола да ја напуштат Македонија за да го видат татко им кој бил во Русија протеран и прогласен за државен непријател.
ПА ВИДЕТЕ СЕГА ВИЕ ТРКАЛОТО СЕ ВРТИ А МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ТУКА И ГЛЕДААТ И ЧЕКААТ,СЕ КЕ СИ ДОЈДЕ НА СВОЕ ЗНАЕТЕ КАКО ВО ОНАА ПЕСНА - МАКЕДОНИЈО ТИ ДУШМАНИТЕ ГИ ТЕРАШ У ГРОБ
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 01:19
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Баба ми е родена у Српски работнички логор у ниш бидејки нејзиниот татко се борел против кралот за слободна Македонија,целото семејство на ПраДедо ми било заточено 5,5 год во Ниш на принудна работа во логор бидејки тој сакал независна Македонија.Бабами израснала во логор,мајка и се разболела и 4 месеци по отпуштање од логорот умрела од пневмонија да не ги имала баба ми двајцата постари браќа дали мислите дека би доживеала било каква преселба и селидба откако србите им заплениле и продале се.Морала да аргатува со браќата по секакви куќи се додека кралот не се смилувал и не им дал дозвола да ја напуштат Македонија за да го видат татко им кој бил во Русија протеран и прогласен за државен непријател.
ПА ВИДЕТЕ СЕГА ВИЕ ТРКАЛОТО СЕ ВРТИ А МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ТУКА И ГЛЕДААТ И ЧЕКААТ,СЕ КЕ СИ ДОЈДЕ НА СВОЕ ЗНАЕТЕ КАКО ВО ОНАА ПЕСНА - МАКЕДОНИЈО ТИ ДУШМАНИТЕ ГИ ТЕРАШ У ГРОБ



Primi socustvo za prababati ...iskreno zal mi  e .  No pogresno e da mrzish narod  i da ziveesh vo minato.  Tie luge sto go napraile toa odamna se mrtvi a ti so omrazata samo im go prodolzuvash zivotot bidejki ziveat vo tebe .

No te razbiram , mozebi i ja taka ke mislev ko tebe babami da rastela u logor . Ama toa e politika i ne mozam da ti pojasnuvam jas nekoi poenti koga sea sfakam zasto  vaka licno si zasegnat.

I nema da komentiram veke za da ne ti nanesuvam poveke bolka posto toa ne mi bila nikad namera.

Ajde pozdrav i se povlekuvam od istorija posto sea sfakam nekoi raboti .
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 01:24
PS Samo za informacija i dedo mi go streljale iako bil Srbin posto bil komunista , bil u logor Banjica u taa kraljevina Jugoslavija ... arno ama ostanal ziv.... pa stanal naroden heroj so trista ordeni posle toa i sto sea ?

Toa e politika koj bil protiv kralot i rezimot mu letala glavata pa ti bil srbin , makedonec, albanec kakov sakas ... taka bilo togash jebiga  
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 01:28
Хе хе ја тебе одамна те прочитав и знаев дека сега ова ке ти биде аргумент како секогаш нели сега ај добри сме затоа јас најдоброто го сочував за на крај.Епа не е така како што мислиш Македонското срце е поголемо и од тоа што можеш да замислиш видиш по сите тие случувања и по сите тие војни и омрази дошол мир се родил татко ми и баба ми и дедо ми не го учеле да мрзи никого и ништо поради нивните испаштања од поранешните режими баш напротив Баба ми примила снашка Србинка,да мајка ми е по потекло од Краљево централна Шумадија иако е родена у Македонија и дваицата нејзини родители се Срби и се осватиле со дваица родители кои испаштале од Срби а сепак ги примиле со широко срце.
Јас Србите,Бугарите,Грците,Американците и Бушманите не ги мрзам воопшто туку се залагам еднаш за секогаш да се свати дека ова е Македонија и ние сме Македонци или ке ја почитуваме и сакаме оваа земја или нема воопшто да постои,јас одбрав да ја почитувам и сакам,да ја бранам од секаков непријател внатрешен и надворешен бидејки ова е мојата земја,овде живеам и овде ке умрам а на кој не му одговара оваа земја,овој народ,црква,јазик,култура и историја немора воопшто да се нервира и да живее тука може најдемократски да ја напушти просторијава
Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 01:54
Џабе boogie ти им објаснуваш јадни они мислат дека некој од нас мрази сруби јас им кажав еднаш имам стопати повеќе другари срби, бугари албанци од они што познаваат луѓе вопшто. АБРЕ РАЗБЕРЕТЕ НЕРАЗУМНИ СРБОМАНИ НИЕ СМЕ ПРОТИВ ОНИЕ КОИ НЕ НЕГИРААТ ОНИЕ КОИ НЕ НЕ ПРИЗНАВААТ ОНИЕ КОИ ЈА ПЛУКААТ НАШАТА ИСТОРИЈА И ИДНИНА А ВО НИВ СТЕ ВИЕ ЗНАЧИ НИЕ НЕ СМЕ ПРОТИВ СРБИТЕ НИЕ СМЕ ПРОТИВ ИЗМУТИРАНИТЕ ФОРМИ НА СРБИ ОДНОСНО СРБОМАНИ КОИ МАКЕДОНИЈА СЕ УШТЕ ИМ Е СПРСКА ЗЕМЈА МПЦ Е СПЦ ИТН.  И тука нема друг кој секој ден легнува и станува со омраза освен мутантите срби.
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 02:06

Originally posted by bojan81 bojan81 напиша:

Џабе boogie ти им објаснуваш јадни они мислат дека некој од нас мрази сруби јас им кажав еднаш имам стопати повеќе другари срби, бугари албанци од они што познаваат луѓе вопшто. АБРЕ РАЗБЕРЕТЕ НЕРАЗУМНИ СРБОМАНИ НИЕ СМЕ ПРОТИВ ОНИЕ КОИ НЕ НЕГИРААТ ОНИЕ КОИ НЕ НЕ ПРИЗНАВААТ ОНИЕ КОИ ЈА ПЛУКААТ НАШАТА ИСТОРИЈА И ИДНИНА А ВО НИВ СТЕ ВИЕ ЗНАЧИ НИЕ НЕ СМЕ ПРОТИВ СРБИТЕ НИЕ СМЕ ПРОТИВ ИЗМУТИРАНИТЕ ФОРМИ НА СРБИ ОДНОСНО СРБОМАНИ КОИ МАКЕДОНИЈА СЕ УШТЕ ИМ Е СПРСКА ЗЕМЈА МПЦ Е СПЦ ИТН. И тука нема друг кој секој ден легнува и станува со омраза освен мутантите срби.
---------------------------------------------------------------------------Abe koj ti ja giba be Makedonija ????????? ALOOOOOOOOOOOOO Koj ne ti ja priznava ???ti be citas li uopste sto ja zboram celo vremee stavrno ne moze coek so tebe na kraj da izleze

Изменето од Boogie - 29.Ноември.2006 во 02:08
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 02:10
Нема врска те прочитавме ние одамна,знаеме што ти е поентата иако никогаш не ни можеш да ја посакаш Македонија таа е многу далеку од тебе - недофатна за тебе
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 02:13
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Хе хе ја тебе одамна те прочитав и знаев дека сега ова ке ти биде аргумент како секогаш нели сега ај добри сме затоа јас најдоброто го сочував за на крај.Епа не е така како што мислиш Македонското срце е поголемо и од тоа што можеш да замислиш видиш по сите тие случувања и по сите тие војни и омрази дошол мир се родил татко ми и баба ми и дедо ми не го учеле да мрзи никого и ништо поради нивните испаштања од поранешните режими баш напротив Баба ми примила снашка Србинка,да мајка ми е по потекло од Краљево централна Шумадија иако е родена у Македонија и дваицата нејзини родители се Срби и се осватиле со дваица родители кои испаштале од Срби а сепак ги примиле со широко срце.
Јас Србите,Бугарите,Грците,Американците и Бушманите не ги мрзам воопшто туку се залагам еднаш за секогаш да се свати дека ова е Македонија и ние сме Македонци или ке ја почитуваме и сакаме оваа земја или нема воопшто да постои,јас одбрав да ја почитувам и сакам,да ја бранам од секаков непријател внатрешен и надворешен бидејки ова е мојата земја,овде живеам и овде ке умрам а на кој не му одговара оваа земја,овој народ,црква,јазик,култура и историја немора воопшто да се нервира и да живее тука може најдемократски да ја напушти просторијава


----------------------------------------------------------------------------------

Lele pa ti si bil pola Srbin kukala ti majka

Pa kaj vide ti deka jas ti osporuvam tvoe Makedonstvo u bilo koj post moj ???

Kade pokazi mi ti mene ?

Sakaj si ja MAkedonija , pocituvaj si ja ama da kazesh Srbite se shovinisti e glupavo i ultranacionalisticki.

Ajde zdravo sto da ti kazam poveke ...jas ne osporuvav nisto samo ukazuvav na gluposti i nelogicnosti ete taka ( chetnici, vakvi onakvi )





OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 02:16
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Нема врска те прочитавме ние одамна,знаеме што ти е поентата иако никогаш не ни можеш да ја посакаш Македонија таа е многу далеку од тебе - недофатна за тебе



E sto mi e poentata ziti mene kazi mi bas da vidam sto ste sfatile Vie ultrapatrioti ?
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 02:24
Сакаш г’з да бришеш со делата на Мисирков, Чуповски, Миладинов, Пулевски, Теодосиј Гологанов. Нашиот владика за тебе е свиња, Македонија ќе пропадне. А а СПЦ и нинвите фундаменталистички дела ги карактеризираш како „демократски“? ма дај ти се молам, ти реков засрамисе што го јадеш овој македонски леп, Кој е тука исфрустриран? Што си ти гатач, врач, или еден обичен исфрустриран мутнатн кој себеси се нарекува Србоман? 
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 02:33
1.jas ne rekov deka ke brisam jas ...rekov ako sakas ti brisi praj sto sakas 

2. ne sum rekol deka e svinja vladikata , ne lazi . Sum rekol deka site popovi se debeleat na praznoglavi ovci ne praam razlika makedonski pop srpski, hrvatski.

3. Da SPC delo da saka da ima crkva vo Makedonija e demokratsko nesto , sloboda na veroispovest .... sto ima tuka loso ?

4. jas ne jadam makedonski leb , jadam grcki od zito lux

5. MAkedonija neminovno ke propadne ako vaka produzi ja sum samo analiticar , logicar i gledam so otvoreni oci. Moe mislenje , pesimisticno mozebi ama ova e forum i imam pravo na mislenje sto ne e ko tvoeto . I da gatach sum kako sto bese i gatac onoj albanecot u vojska sto mi kazuvase seto ova vo 1996 godina a ja se smeev .

 Ne rekov deka se raduvam ja na toa ... ne vmetnuvaj raboti koi gi nema.

6. Ja ne se nareuvam nikako i ne se limitiram na Srbin, Makedonec , Kinez... i zatoa ja i ti ne se razbirame.. ne sme na isto nivo na racionalno razmisluvanje...

Da skratam i da ti pojasnam duplo sum pointeligenten od tebe i zatoa skokas ripas od nemok navreduvash i lep[is etiketi Wink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.