IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПМС - Пред менструален синдром
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПМС - Пред менструален синдром

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 16:55
MOZE LI DA TI SUGERIRAM MARIA DA POCHNESH SO NEKAKVA AKTIVNOST
MENE MNOGU MI POMOGNA YOGA-TA,NE ONAA MEDITATIVNA TUKU REKREATIVNA.IMA MNOGU "FINTI"TAMU ZA OSLOBODUVANJE OD SEKAKVI BOLKI.NE ZBORUVAM SAMO ZA FIZICHKITE.големо%20гушкање

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 17:03
Мама, 6 години се бавам со хата јога, прво со тренер, асега сама.
Помага, не да не помага, а особено пранајамите...но тоа е тоа, ќе соработувам со неизбежното до климактериум.големо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 17:08
И да се надоплнам со мама, и јас сум за рекреативна а НЕ и за медитативна јоганамигнување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:37
Originally posted by mamma mamma напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Си земам кафетинче и се е решено
Probaj so Baralgin-podobro e


На кој начин? Имам проблеми со желудник па не сакам многу да експериментирам.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:51
Na istiot nachin  na koj go piesh i kafetinot,samo shto
Baralgin e podobar i e bash za takvi bolki.Kafetin ne se
preporachuva mnogu poradi pritisokot.Probaj-sepak e individualno.
Za informacija postoi i Spazmex(mislam seka pravilno go napishav)среќа

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 23:10
Фала мамма, ќе побарам баш. Инаку имав лошо искуство со Кетнал, не го препорачувам.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 17:00
Baralgin-za ovoj imam slushnato deka e mnogu shteten za zeludnik, osobeno kaj mladi devojki i ne se preporachuva

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 17:12
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Фала мамма, ќе побарам баш. Инаку имав лошо искуство со Кетнал, не го препорачувам.


Da,Ketonal ne sekoj moze da go podnese,pogotovo onie so slab zeludnik.
Za IQ,...se shto vnesuvash vo zeludnikot kako lekarstvo e losho,se reshava eden problem a se provocira drug,zatoa...shto pomalku lekarstva,no nekogash sepak ednostavno-morash.
Koj kolku moze da go podnese e individualna rabota.
Soveti od vakov tip ne se bash preporachlivi,kako shto rekov se e individualno..

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 02:14
ja kazuvam sho sum chula, ne odgovaram za kazanoto lichno ne pijam nikakvi i zatoa ne znam

Изменето од IQ - 04.Мај.2008 во 02:14

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2008 во 09:25
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by seka seka напиша:

Dobro mi se poznati ovie custva, i bolku... no... jas pred edna godina si najdov lek, na prirodna baza, sto mi gi smiruvat bolkite i sto psihicki mi pomaga, ne sum tolku nervozna, ne sum emotivo slaba itn... bez niv nikade ne odam...
Почитувана, ако не е тајна....што е тоа?


Ne znam dali moze da se najde vo makedonija toa... firmata e similasan a toa se malecki zrncinja, i se vikaat SEPIA... koga idam na odmor obavezno imam nekolku poracki ... i nikogas ne sum prasala vo makedonija dali bi mozele toa da go nabavat
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 23:39
mojot PMS e uzasen
zivi luge jadamтага
apce
Кон врв
Дудуловски Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дудуловски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 01:52
Страшна работа
Ibis, redibus numquam, in bello peribis.
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 15:59

uf...togas...sto da kazam...raspolozenie mi e na nivoлутинакубење%20косалутина

Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 22:02
voopsto i da go nemam sam po sebe...samo da ne uspee nekoj da go izvlece od mene....eeeee togasлутиналутина
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,312 секунди.