IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Време и љубов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Време и љубов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2007 во 19:00
citajki ve, gledam ste pominale na temata: baknija zenska ti na semafor LOLLOLLOL

bas me nasmaja komentarite na Dana, inace Dogi --nema vreme da se filozofira za ljubovra, nemame vreme ni za ljubov Confused LOLLOLLOL
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2007 во 12:45
Ovde na forumov se ispozaljubivme edni u drugi, a so drugi se ebeme
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 17:57

 

Na krajot izleguva deka nema nisto povazno od ljubovta.A onoj sto ne ja doziveal nema ni da me svati.Onoj sto ja pocustvuval ke si pomisli eve uste eden covek go upotrebuva zborot ljubov ,a ni samiot ne znae kolku znacenje krie vo sebe.Ne znam dali znam i nema da ve ubeduvam vo postoenjeto na ljubovta i nema da se trudam da ja opisam,ni da ja objasnam.Za ljubovta ednostavno ne moze da se zboruva.taa treba da se dozivee.I samo togas ke pocnete da veruvate vo neverojatnoto i ke pocne da se slucuva nevozmoznoto.

 
WinkStarWinkStarWink
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 18:27
Samo od sladok seks proizleguva ljubov.
- A be , Mujo, vadi go koa ke ti dojde, vidi kolku deca si naprail, so sto ke gi hranis !
- A be da mozam i noga ke piknam u toj moment, a ne da go vadam .
 
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 16:50
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

citajki ve, gledam ste pominale na temata: baknija zenska ti na semafor LOLLOLLOL

bas me nasmaja komentarite na Dana, inace Dogi --nema vreme da se filozofira za ljubovra, nemame vreme ni za ljubov Confused LOLLOLLOL
 
Taka e se soglasuvam se pomalce vreme imaat lugeto za ljubov
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2007 во 22:14
Ima filozofija, dur ja ubeduvam da mi dae
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 15:29
и јас многу време трошев во филозофирање, во исправање на крива дрина, анализирање на ситници, на секоја реченица....неместо да го гушнам Hug и да му покажам колку го сакам.

Кон врв
abu al zarkawi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abu al zarkawi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 20:35
ZnamBig%20smile
Кон врв
ana anka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana anka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 02:39
Originally posted by Julija Julija напиша:

Ех, што видов денес една убава ситуација...Стојам јас на семафори со кола, а дечкото во колата пред мене се навали и си ја бакна девојката...ако беше зелено, сепак не им свирнав [IMG]smileys/smiley4.gif" align="middle" />
SE RABOTI ZA SOOBRAKAJNA
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 17:23
Prvo se obelezuva busotina za nafta, se diskutira, a potem se busi
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 20:32
... pozelno e da se bide poveke vreme zaedno... i da ne se cepidlaci... 
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 18:29
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

Дали премногу време се троши на философирање околу љубовта, наместо да се љуби? Како кога некој би ви го опишувал вкусот на портокалот, кој го има во магацин, наместо да ви истовари пред прагот еден шлепер и да ви даде самите да пробате?

Se dodeka sme sposobni da mislime,ke filosofirame i ke barame milioni pricini i uslovi za ljubovta.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
SLABICKA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SLABICKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2008 во 09:41
smetam deka koga ste so sakanata licnost bilo koja tema mimo ljubovta bi bila izlisna i gubenje vreme.sepak zaednickite momenti mozat da se iskoristat mnogu poracionalno..................
predizvik
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2008 во 11:21
важно е лjубовта да доjде на време. во точниот момент. инаку само драма, драма, драма.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.