IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Интересни линкови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Интересни линкови

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Интересни линкови
    Испратена: 21.Ноември.2006 во 20:00
Овдека може да се најдат речиси сите македонски медиуми, партии, органзации од Македонија и странство. Доколку некој медиум, партија или организација е пропуштена ве молиме известе не.


http://www.netpress.com.mk/vesti_denes.asp

Печатени медиуми


Дневни весници:


Време  http://www.vreme.com.mk

Вест  http://www.vest.com.mk

Дневник http://www.dnevnik.com.mk

Утрински весник http://www.utrinskivesnik.com.mk

Нова Македонија  http://www.novamakedonija.com.mk

Вечер http://www.vecer.com.mk

Неделни весници


Македонско сонце http://www.makedonskosonce.com

Пулс http://www.puls.com.mk

Форум http://www.forum.com.mk

Информативни агенции

МИА http://www.mia.com.mk

Макфакс http://www.makfax.com.mk

Електронски медиуми

Македонска Телевизија http://www.mkrtv.com.mk

А1 вести http://www.a1.com.mk/vesti

Телма http://www.telma.com.mk

Канал 5 http://www.kanal5.com.mk

Сител
http://www.sitel.com.mk/vesti.asp

Странски медиуми на македонски јазик

BBC http://www.bbc.co.uk/macedonian

DW http://www2.dw-world.de/macedonian

Гласот на Америка  http://www.voanews.com/macedonian


Македонски партии и организации од Пиринска Македонија, Егејска Македонија и Мала преспа

Виножито - http://www.florina.org/

Омо „илинден“ ПИРИН - http://www.omoilindenpirin.org

Македонска алијанса за европска интеграција -

 http://www.macedoniansinalbania.org/


Партии од Македонија

СДСМ - http://www.sdsm.org.mk

ВМРО-ДПМНЕ - http://www.vmro-dpmne.org.mk

НСДП- http://www.nsdp.org.mk

ЛДП- http://www.ldp.org.mk/

ДП - http://www.lp.org.mk/

ВМРО-НАРОДНА - http://www.vmro-np.org.mk

ДОМ -  http://www.dom.org.mk/

ДПА - http://www.pdsh.info/ НЕМА НА МАКЕДОНСКИ!!!

ДУИ - http://www.bdi.org.mk  НЕМА НА МАКЕДОНСКИ!!!
Македонски организации од дијаспората и Македонија

MAFA - http://www.macedonianamerican.org/

Обединети македонци - http://www.unitedmacedonians.org

СМК - http://www.smk-wmc.org/

http://www.mhrmi.org/Изменето од bojan81 - 24.Мај.2008 во 20:34
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 17:16
www.ogrish.com
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 00:45
Eve vi eden interesen web sajt na koj sto ima interesni dnevno politicki temi i anketi na koi mozete da glasate..
moze da se glasa samo ednas na edna tema... povekjekratno glasanje na ista tema ne e mozno...

http://www.rejting.com.mk/
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 15:55
....дали и ова испитување на јавното мислење е реално!?...
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 16:13
a koj go znae... imas anketi pa klikaj...
голема%20насмевка
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 03:29
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 17:39
Знае ли некој линк на кој можам да проверам во која изборна комисија сум назначена бидејќи мене лично не ме исконтактирал претставник од ДИК,туку само барале информации за мојот статус на работното место и додале дека сум назначена во некоја си општинска изборна комисија.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 17:45
Originally posted by renatax renatax напиша:

Знае ли некој линк на кој можам да проверам во која изборна комисија сум назначена бидејќи мене лично не ме исконтактирал претставник од ДИК,туку само барале информации за мојот статус на работното место и додале дека сум назначена во некоја си општинска изборна комисија.


probaj www.sec.mk
Изменето од NRGMKD - 23.Мај.2011 во 17:51
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 18:06
Благодарам колега за втората адресанамигнување,на таа страна сум моментално ама незнам каде да напишам сопствено име и презиме со матичен број за да се пронајдам.црвенеење

Изменето од renatax - 23.Мај.2011 во 18:06
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 18:26
Не разгледав ни јас, но видов дека имаш список за ОИК (општински изборни комисии). Во принцип распоредот на членовите на И.Комисии, се врши во согласност со местото на живеење. Така да би требало да си во твоја близина и во близина на местото во кое гласаш... Како и да е, ќе мора да те контактира претседателот на избирачкото место, па тој ќе ти каже каде си...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2011 во 16:00
Ми кажаа и ме ''усреќија'',подалеку и на поризично место неможеше да биде,ме фати паника.тага
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
reinkarnacija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Април.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reinkarnacija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 01:27


Според регистерот на политички партии има три ВМРО партии, а овде недостасува ВМРО-ДП (ВМРО-Демократска партија) - WWW.VMRO-DP.ORG.MK [:-
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.