IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Хрватска - Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хрватска - Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Прашање: Како ќе испадне дуелот меѓу овие две селекции??
Одговор Гласови Статистика
7 [21,88%]
7 [21,88%]
17 [53,13%]
1 [3,13%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Хрватска - Македонија
    Испратена: 17.Ноември.2006 во 17:54
Според мене иако е сеуште рано, сепак и можеби и не е веќе рано да се дебатира за оваа утакмица, сепак е следна на келандарот... Мислам дека таму ќе извадиме нерешено, а тука ќе одиме на победа, се разбира нашиве покажаа дека во гости играат како луди, па не е исклучено да им земеме и три бода. Нека во текне само пред неколку години кога Саша Чирич уште во втората минута на Максимир им плесна гол со глава на Хрватите за да поведеме со 0:1. Иако подоцна мислам дека изгубивме 2:3 или пак беше нерешено???? Не е важно, типувајте Big%20smileBig%20smileBig%20smile
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2007 во 23:52
Уште само дваесетина дена до натпреварот со Хрватска, а хрватите веќе трети пат праќаат извидник т.е. шпиун на натпреварите на кои игра Македонија... Излеа бајаги се исплашиле Big%20smileBig%20smileBig%20smile
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 03:42
ја мислам дека ке тепа хрватска...знам дека ке ме мразите што го напишав ова ама тое е реалноста,македонија не ја бива во фудбалWink
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 10:01
Glasav za pobeda na makedonija, jas sum stalno optimist, mislam deka Katanec go poznava najdobro balkanskiot fudbal, od bilo koj selektor, taka da ke moze da se spravi so Hrvatite. Jas tipuvam deka ke pobedime, samo da ne se povredi nekoj drug klucen igrac!
Кон врв
B0JAN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај B0JAN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2007 во 14:01
spored mene, nisto nema da bide bitno, osven mentalitetot na igracive... ako se ponasaat ko kreteni nekoi kako sto znaea na nekoj od natprevarive, pogotovo so rusite koga izgledaa kako deca sobrani od pred zgrada ima da izgubime i toa so tezok rezulata. hrvatska ima daleku poveke iskustvo od makedonija, igraci mnogu poiskusni ... se nadevam deka ke izvadime pozitiven rezultat...
Кон врв
GUOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GUOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 08:57
ke go papame...valjda ke gresam no neam mn nadez........Confused 
Кон врв
The Duke Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јануари.2007
Локација: Greece
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The Duke Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 09:59
kako sto gledam hrvatska ke ispadne prva vo nasata grupa...a nie ke ja zagubime 2-0 ili 3-1 TongueTongueTongueTongueTongueTongue
I do not see why man should not be just as cruel as nature...
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 11:38
Pocnete da nosite pasoshi vo knacelarijata na Komiti na Kej ili samo na livce napisani podatoci i toa: Ime i Prezime, data na raganje i broj na pasosh za da imame vo predvid kolku luge se zainteresirani za vo Zagreb na Maksimir Hrvatska-MAKEDONIJA, da ne dojde do situacija noz u grlo
Verojatno ke ideme 8-10 avtobusi pa se raboti za golema masa na luge a vremeto e kratko, kako sto znam igrame na 24 mart

Ne Cekajte do posleden moment!!! Wink
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 00:08

Ако сакате да ја осетите атмосферата со гостинските навијачи на овој линк овде се прави доста муабет за утакмицата на АМксимир.

http://www.tportal.hr/sport/nogomet/page/2007/03/18/0152006.html

Има интересни коментари

Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2007 во 14:33
Гледајте ама кукаат Хрвативе па и Катенец им бил крив што паќало снег додека тренирале


Treninzi u Brežicama upitni zbog snijega

Sloveniju je u ponedjeljak popodne zabijelio snijeg, koji kao da je naručio Srečko Katanec!

http://www.tportal.hr/sport/nogomet/...0/0016006.html
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2007 во 22:26
Originally posted by ZOTE ZOTE напиша:

Pocnete da nosite pasoshi vo knacelarijata na Komiti na Kej ili samo na livce napisani podatoci i toa: Ime i Prezime, data na raganje i broj na pasosh za da imame vo predvid kolku luge se zainteresirani za vo Zagreb na Maksimir Hrvatska-MAKEDONIJA, da ne dojde do situacija noz u grlo
Verojatno ke ideme 8-10 avtobusi pa se raboti za golema masa na luge a vremeto e kratko, kako sto znam igrame na 24 mart

Ne Cekajte do posleden moment!!! Wink
Nisto od vas, kako sto jas slusnav tesko da ke ima karti za Komitite posto tie 500 komada sto se kupeni se kupuvaat preku agencijata AVIOBALKAN koja se naoga vo kulata kaj avtobuskata na Zeleno Pazarce i toa po ceni od 2600 do 3000 denari sose pat.
Ima dobra zainteresiranost no do sega karti nemaat plateno ni 1 avtobus iako ima okolu 200 rezervacii.
Mozda pricinata e vremeto ali ke vidime.
Jas plativ i ne sakam da izvisam, se nadevam deka ke ima barem 2 avtobusi.
Inace kartata ne e skapa so ogled na toa ako zemes vo predviv deka samo povratna avtobuska karta do Zagreb e 4500 denari najeftino.
Pozdrav i VIVA LA MACEDONIA
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2007 во 12:02
Ја за ова првпат слушам. Изгледа овие од ФФМ пак се имаат полакомено и највероватно од најавите дека во хрватска ќе има 3.000 навивачи од Македонија ќе биде само сон кој никогаш нема да го оствариме.
Кон врв
ana marija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
UBAJNA

Регистриран: 05.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2007 во 12:56
glasav za makedonijaWink
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE
Кон врв
Dreamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Февруари.2007
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dreamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2007 во 19:43
eh I od Slovenija ideme Big%20smile, od ponedelnik ni se kupeni kartite....
Samo pojma neam na koja tribina sum LOL   mislam deka ne sum kaj Bad Blue Boys Ouch ... ajde se gledame
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.