IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Лажење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лажење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
dekii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2006
Локација: Mali
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dekii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Лажење
    Испратена: 16.Ноември.2006 во 22:43
dali sekogas mora da ima lazenje,za da moze edna vrska da opstoi
ReD DeViL^^^^
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 22:46
со лажење не опстојува, може да започне а не и да опстои.

Порано или покасно лагата излага на виделина.
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 23:29

Лажењето ја поткопува и уништува врската. не ми е јасно како може да мислиш дека со лажење врската опстојува. На што конкретно мислиш?

Кон врв
dekii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2006
Локација: Mali
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dekii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 23:42
pa neznam sto mislis ti ama jas sum 100% ubeden deka ne postoi vrska u koja nema lazenje.
dali ti imas ili imas imano decko,i sigurna si deka ne si go izlazala....znaes nekogas pravime ne promisleni greski,za koi potoa mora da go lazeme partnerot ili partnerkata se razbira ako sakas taa vrska da prodolzi.neznam dali me svakas....?
ReD DeViL^^^^
Кон врв
dekii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2006
Локација: Mali
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dekii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 23:46
sekako bi sakal toa da moze da se resi bez lazenje ama toa e nevozmozno.i ako ja kazes vistinata nikoj nema da te svati...deka toa si go napravila bez da razmislis deka si zgresila i nema da se povtori.svakas
ReD DeViL^^^^
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 23:56

дали ми зборуваш за изневерување? или лажење - генерално

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 23:57
lazenje ne no mala diplomatija moze bi
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
dekii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2006
Локација: Mali
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dekii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 00:04
pa za izneveruvanje.ama nekogas ne mora da bide bukvalno izneveruvanje.ama sepak ke mora da go lazes partnerot-partnerkata,plasejki se kako ke te svati ako mu ja kazes vistinata.

Изменето од dekii - 17.Ноември.2006 во 00:07
ReD DeViL^^^^
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 00:10
а што е небуквално изневерување?
Кон врв
dekii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2006
Локација: Mali
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dekii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 00:21
:)
pa ima mnogu
eve primer neli treba vo partnerot da imas doverba.
i imas nekoi problemi ne e bitno kakvi,sto ti smetaat vo vrskata,ti tie problemi se obiduvas da gi resis zboruvajki so drug.bilo drugar drugarka ili ne e bitno sto.a za seto toa tvojot partner ne znae.
toa sepak ne moze da bide izneveruvanje,se kvalifikuva kako nedoverba.spored mene nedoverbata kaj partnerite ne e ubava rabota zatoa sto sepak vie ste odbrale da bidete vo vrska za da gi delite zaedno i losite i dobrite raboti i zaedno da gi resavate.ova e samo primer koj cesto se slucuva,neznam kako da ti objasnam....:)
ReD DeViL^^^^
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 00:31
има тема на форумов и за изневерување и за доверба. темава се повторува.
независно. по мене, врска без доверба не е врска.пријателска или љубовна.
но мислам дека не треба буквално се да се кажува на другиот. секој си има право да сочува нешто за себе, свој интерес, пријател, хоби, размислувања. тоа не е лажење или изневерување. чување на некаков свој дел, свој свет само за себе е дури и психолошко здравје.
ако си се консултирал со другар ти за твојата девојка, без неа да и кажеш, не гледам тука ништо ненормално. јас со моите другарки врти-сучи си разговараме за нашите дечковци/мажи (како која) многу често. Тоа е многу вообичаена и нормална работа.
 
Дали имаш можеби љубоморна девојка(само претпоставка)? Или пак си ти таков? Чувствувам дека позади твоиве постови има некое конкретно прашање, ама како да ти е тешко да го поставиш, или не знаеш како да го формулираш?
Кон врв
dekii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2006
Локација: Mali
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dekii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 00:39
vo pravo si prasanjevo e vo nekoja smisla za mene ama sepak ne postavuvam direkno ne da go citaat site vo mkd:0
ama ne me razbra pak,razbiram ima raboti koi ne mozes da gi spodelis so partnerot.ama sepak koga nesto ja zagrozuva vasata vrska,edinstveno so partnerot moze da go resite toj problem,toa veke e vasa rabota nicija druga.izvini kolku god imas ti ako ne e tajna.
ReD DeViL^^^^
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 00:48
точно, пред се разговор со партнерот/партнерката, а потоа, ако не се решава проблемот, може да се консултира некој близок пријател...
Кон врв
dekii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2006
Локација: Mali
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dekii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 00:50
pa taka toa e toa najprvin so partnerot toa sakav da go slusnam.ne mi kaza kolku god imas ili tajna e?
ako sakas moze da pisis i licna poraka
ReD DeViL^^^^
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.