IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали девојката од интернет е идеална?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали девојката од интернет е идеална?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 27>
Автор
Порака
Romeo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Romeo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали девојката од интернет е идеална?
    Испратена: 05.Ноември.2006 во 09:05
Eve normalno vo sajber svet i drugaruvanje normalno e da se javat i simpatii a ponekad i silna ljubov kon nekoja cura  . vo razgovor so drugi luge sme sedele i diskutirale vikaat : internet sudbinski ke te spoi , prepusti se na sudbinata neka te nosi , devojkite od internet bile idealni . I jas im kazav togas , drugari devojkite po internetot montiraat zborovi . Eve primer koga si na msn si komuniciras i cekas da ti pisi poraka curata taa 10 pati razmisluva sto da kazi (a ke ti kazi toa sto sakas da go slusne po moe ) istoto i od moja strana primer i se ide do idealna nekoja takva pretstava a ustvari celata rabota e farsa . ova e moe mislenje , sto velite vie ?
Кон врв
Alma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2006 во 14:19
 i jas mislam kako tebe bez razlika dali se raboti za masko ili zensko duri nema oci vo oci da se poglednes prava vistina vo komunikacijata tesko deka ce ima
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2006 во 14:26
Temata na forumot e malku nesoodvetna...

no vo sekoj slucaj...
vazna e komunikacijata...
idealno nesto neznam kakvo bi bilo...

vazno e ludjeto da se sakaat...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2006 во 14:34
definitivno ne.....
 
nisto bez vizuelen i fizicki kontakt
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2006 во 14:46
Na ovaa tema bi sakal da kazam nekoi moi razmisluvanja...

Bilo kakva sredba da e vo prasanje ...
dali fizicka ili virtuelna...
umot toa ne go razlikuva...
toa za nego se e "realno"....

Ima edna rabota koja maskite ja gresime....
Koga ke se najdeme so nekoja zenska...
odma sakame da ja nosime vo parkot...
i plus toa i go pravime ...
i na kraj sredbata e upropastena...

Pravilno bi bilo da sme postrplivi ...
i prvo da ja odneseme zenskata na kafe...
pa dodeka pieme kafe... da i predlozime da odime na pica...

i taka... poleka.. poleka... pak vo parkot...

ama ne direktno...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 08:41
Internetot, odnosno chatot e poln so lagi....
Кон врв
simona Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај simona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 12:09
nema idealna devojka nitu na internet nitu vo real life
 
internet e samo eden od nacinite da zapoznaes novi licnosti, ama ne idealni, idealni ne postojat
 
 
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 12:26
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Internetot, odnosno chatot e poln so lagi....


e ova e navistina pameten zbor....

deka ednostavno toa e vistinata, i nasiot forum e POLN SO LAGI!!
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 12:42
Originally posted by Romeo Romeo напиша:

Eve normalno vo sajber svet i drugaruvanje normalno e da se javat i simpatii a ponekad i silna ljubov kon nekoja cura  . vo razgovor so drugi luge sme sedele i diskutirale vikaat : internet sudbinski ke te spoi , prepusti se na sudbinata neka te nosi , devojkite od internet bile idealni . I jas im kazav togas , drugari devojkite po internetot montiraat zborovi . Eve primer koga si na msn si komuniciras i cekas da ti pisi poraka curata taa 10 pati razmisluva sto da kazi (a ke ti kazi toa sto sakas da go slusne po moe ) istoto i od moja strana primer i se ide do idealna nekoja takva pretstava a ustvari celata rabota e farsa . ova e moe mislenje , sto velite vie ?
ne se raboti za farsa
ima luge koi polesno im e da go iskazat ona shto go custuvuvaat ako komuniciraat preku MSN ili bilo kako. sega tocno e i deka ima i foliranti ali zivotot te nosi od edno na drugo mesto od eden covek kaj drug i nemoze da se rece deka ete me izmami ili me laze ili bilo shto. a koj pak ti garantira  deka toj shto ke stoi pred tebe ne te laze koga ti kazuva bilo shto.
ete vidish Big%20smile
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 13:21
deka im e strav da gi poglednat u oci...zatoa msn
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 13:27
Gazda pa i moze da te gleda vo oci i da te laze ako saka.
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 13:30
e tuka treba da imas oset.....


inace zborot ne mi bese zaradi lagi, tuku zaradi potezi.... ...ako me sfakjas so sakam da kazam!!

Изменето од LouWeed - 06.Ноември.2006 во 13:30
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 13:32
LOL Gazda Lou LOL dobar si nema sho LOL 
razbiram jas golem sum LOL
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 14:06
Нема иделни луѓе.... А на интернет премногу се лаже ...... Никој не кажува точни податоци заради тоа што има секакви (педофили, манијаци...) и многу луѓе (девојчиња) настрадале поради тоа... И вие очекувате сега да ви каже се што мисли и чувствува, па од кај да знае она дека не сте некој манијак или лажго....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.