IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов или пари?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов или пари?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
Автор
Порака
shnajder Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shnajder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Љубов или пари?
    Испратена: 28.Октомври.2006 во 23:23

Dali bi odele so nekoj/a samo zatoa sto ima pari, shetanje, shoping, jahti, skapi podaroci, veceri, luksuzi i na kraj da zavrsite so brak, i cel zivot da ziveete vo laga/prema sebe/ lazni izgovori ili

bi bile siromashini so nekoj cel zivot  samo zatoa sto iskreno go sakate???
LOLLOLLOL
Кон врв
shnajder Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shnajder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2006 во 23:44
tuka na forumov i tekako ima devojki koi se za vtorata kombinacija ,samo aj da ne gi imenuvam...LOL
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2006 во 01:21
ljubovHeart
pa i vo koliba da ziveam so toj sto go sakam
Кон врв
shnajder Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shnajder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2006 во 02:16
da , ama koga ce vidis drugarka ti se seta so debelion"  u Viena, kupila versace..a ti nemas ni za sendvic", iskusenieto ce padne vrz tebe..
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2006 во 02:21
pa imam puno takvi drugarki i poznanicki, i sum shetala mnogu, i edno znam, ne e bitno kaj si tuku so kogo si, bitno e da ima ljubov megu nas, a ne bi odbrala covek so pari , sto ke mi e ako ne go sakam, nema da mi vredi nisto toa sto ke ja vidam viena ako vo mene ne osekam ljubov kon toj covek, studenilo i praznina, sto ke mi e, ljubov so pari ne se kupuva

Кон врв
shnajder Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shnajder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2006 во 02:47
znaes sto, ...hmmmm  super ako e taka..cestitki..samo uste po super bi bilo ako ne go smenis mislenjeto....LOLLOLLOL
Кон врв
Jelena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jelena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2006 во 18:37
Ljubovta(pomegu dvajca par.) doaga niz vrataEmbarrassed..............meguta ako se nema pari.........bega niz prozorAngry. vo brak mislam deka najgolemiot problem i kavgi...doagaat od nedovolnite paricni sredstva.   Samo od ljubov ne se zivee...........pa koj sto saka neka kaze.Tongue
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 07:57
da, ama koga treba taa da legne so toj "debelion"...
Кон врв
Romeo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Romeo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 15:18
ponekogas i ljubovta isceznuva kako sto isceznuvaat parite od tvojot dzeb na krajot od mesecot
Кон врв
begu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај begu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 15:22
Tka e Jelena najdobrata kombinacija e lubov ama so poln paricnik .
Veruvaj i vo toa sto ne go gledas .
Кон врв
Jelena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jelena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 15:30
Originally posted by begu begu напиша:

Tka e Jelena najdobrata kombinacija e lubov ama so poln paricnik .
 
 
E da...ma toa e cool kombinacija!
Megutoa dokolku..partnerot nema pari...a e uporen, raboti,aktiven....togas zasto da ne.
A mister ili atleta...koja sto po celi denovi e vo fitnes centar,ma kolku i da go sakam ke go ostavam....
Mene mi treba....jaguar vo garaza, mecka vo plakar.......i tigar vo krevet....SmileSmileSmile
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 15:34
pari so ljubov ne mozes da kupis nitu pa obratno lubov so pari da kupis nikade go nema [ps ups ima ima i ova samo vo nekoi zemji nekoj maharaca sto ima 47 zeni doma hramce ]
 
mnogu loso ste ja definirale temava iskreno nema stil kako na prvin
ne mozes da biras ljubov ili pari parite se egzistencija momentalno vo ovoj tolku materijalen svet a ljubovta e eden vid sila razbiranje potreba za sovladuvanje na preprekite vo ovoj materijalen svet i toa ne sam potrebni se dvajca za igra a parite sto mozes i sam da gi potroses taka
 
Кон врв
begu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај begu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 15:35
E Jelena Jelena, pa takva kombinacija ni vo knigi gi nema, neka ima lada i malcice stomace ama redoven vo domasni obvrski i neka prede od milost pa i paricka da dava ete ti balkanec ...
Veruvaj i vo toa sto ne go gledas .
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 21:27
"If you have it [love], you don't need to have anything else.
If you don't have it, it doesn't matter much what else you have."
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.