IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Може ли да се вљубиш во забранета личност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Може ли да се вљубиш во забранета личност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 31>
Автор
Порака
xaxaxa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xaxaxa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:56
situacijata e navistina mnogu bolna za site cetvorica...moj sovet e ako se vo Germanija, neka prvo raskinat so deckoto/devojkata i neka ja obelodenat vrskata, ako se raboti za ljubov (dali se raoti za ljubov ili seksualna privlecnost tie najdobro si znaat). Ako se vo MK, ovaj vtoriot nikogas nema da pomini preku faktot deka bila so drugar mu...egoto nema da mu dozvoli...i se ke se zavrsi bezveza...znaci ako se vo MK, poarno nisto da ne prevzema...i normalno da prestani da se muva so ovaj vtoriot...
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 21:45
Originally posted by Betty Betty напиша:

 Me interesira dali mozes da se zaljubis vo licnost iako znaes deka ima golemi precki megu vas....potocno megu dvajcata...Tie sakaat da bidat zaedno ,ama problemot e vo toa sto toj ima devojka a taa decko ,a sepak se gledaat potajno. Do kade seto ova moze da odi??????? I dvajcata imaat zeriosni vrski so partnerot-partnerkata. I tie taka celo vreme si se gledaat tajno ,nemozat da raskinat so devojkata- deckoto, a sepaki ima nekoja hemija megu niv .Kako ke go resite ovj problem???
ete ebimu majkata
sekoja vrska se dvizi niz razni etapi. ako sakash da se simnesh od edna vrska kade ne si sreken, simnise. ako sakash da bidesh so drug, bidi. no treba da imash i vistinska pricina za da raskinesh so nekoj, a toa da ne e samo druga faca.
pa posle da se kaesh ako slucajno nema da ti se pogodi neshto.
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 22:51
nemozes tuku taka lesno da se simnes od skalite na ljubovta ..dokolku se raboti za vistinska ljubov ...ti toa taka lesno go kazuvas ,a ustvari ti sakas li nekoj vistinski
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 22:57
me prashuvash dali jas sakam vistinski? ete vaka ke ti kazam toa shto jas znam: znam deka sum sreken koa sum so nea, znam deka sum nasmean do ushi znam deka mi e ubavo, znam deka ne mi se zatvoraat oci po celi noki dodeka sum so nea. pa sea ti esapi.
i taa beshe zabraneta za mene a jas zabranet za nea, neznam dali ke bidam i utre so nea ama koa sum so nea nesakam da sum bez nea.
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 23:02
ahhhhhhhhhh, e stvarno me pogodi, Claptoa e toa
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 23:05
mhmmmm Wink
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 23:52
Nema vrska dali e zabraneta licnosta. Ako znaes deka e zabraneta, rezonot ke te spreci da se zaljubis? Tikvi..

Изменето од Dana - 26.Октомври.2006 во 23:53
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 00:13
Ne e losho da se zaljubish ...losho e da ziveesh vo lagata deka ljubish pogreshna licnost Wink

OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 00:16
Loso e da si zaljuben a da nemozes da bides so nego, ete toa e loso.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 00:26
loso e da se lazes sebesi i drugite ... mnogu e loso Wink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 01:14
Чим е дојдено до таму да има јака привлечност помеѓу двајцата, треба или да решат да се заедно и да го обелоденат тоа (гадно е да се лажат останатите, бидејки во такви случаеви човек најмногу се лаже себе самиот, всушност), или да престанат да се гледаат. Џа или бу. Целиов муабет што го читам изгледа дека ем им се сака ем не. Тоа е многу човечки, разбирам, но тоа е човечка слабост со која или некој не може да се избори или, мене лично ми делува дека НЕ САКА. Тоа ја прави целата ситуација полоша. Се сложувам со Влечка дека нема зошто да се гњават заедно, и мислам дека не е важно дали е некој во Германија или Македонија - човекот е секаде ист и треба секаде да се бори за својата слобода. Особено онаму кадешто е потешко.
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 01:14

Ne veruvam vo zabraneta ljubov,veruvam vo nedovolna ljubov...mnogu malku vreme e potrebno za da znaesh dali sakash da si so nekoj i ne znam koja e pricinata so ne bi mozele da se razdelat od momentalnite partneri koga veke ne dobivaat od niv se toa shto im treba.Pa ne  e bitno koj na kogo e drugar,za toa trebalo da razmisluvaat na vreme a sega ako mislat deka gi posteduvaat zatoa shto se vo tajnost se lazat,nema nishto polosho od toa.Ako navistina se sakaat ke rascistat se i ke si pocnat od pocetok.Na ostavenite ke im bide teshko mesec,dva,godina ama ke im pomine,a ako prodolzat vaka na site cetvorica ke im bide teshko cel zivot.Kolku podobro se osvestat tolku podobro,inaku gubenje vreme.Mada od moe iskustvo cishto sumljam deka ovde ima ljubov,a i ako ja ima ako prodolzat vaka ke se izgubi

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 01:24
Koe tvoe iskustvo ..spodeli so publikava Wink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 01:29

LOLne bi da opshtam sega...u kratki crti verbata gi pravi rabotite vozmozni a ljubovta lesni..ako ima ljubov nishto ne e nevozmoznoWink

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.