IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Може ли да се вљубиш во забранета личност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Може ли да се вљубиш во забранета личност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 31>
Автор
Порака
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Може ли да се вљубиш во забранета личност
    Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:03
 Me interesira dali mozes da se zaljubis vo licnost iako znaes deka ima golemi precki megu vas....potocno megu dvajcata...Tie sakaat da bidat zaedno ,ama problemot e vo toa sto toj ima devojka a taa decko ,a sepak se gledaat potajno. Do kade seto ova moze da odi??????? I dvajcata imaat zeriosni vrski so partnerot-partnerkata. I tie taka celo vreme si se gledaat tajno ,nemozat da raskinat so devojkata- deckoto, a sepaki ima nekoja hemija megu niv .Kako ke go resite ovj problem???
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:07
НикакоConfused
Или ќе патите еден по друг затоа што неможете да бидете заедно,или ќе решите да бидете заедно (засекогаш)оставајќи повредени позади васOuch
Тоа е тоа кога си убеден дека дошла вистинската љубов но во погрешно време....Болно еCry
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:09
Originally posted by babyy babyy напиша:

НикакоConfused
Или ќе патите еден по друг затоа што неможете да бидете заедно,или ќе решите да бидете заедно (засекогаш)оставајќи повредени позади васOuch
Тоа е тоа кога си убеден дека дошла вистинската љубов но во погрешно време....Болно еCry


a mozes li da postoi ljubov megu niv ...i kako ???
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:10
Може,дефинитивно може.
А како???
Ете така едноставно се случува,њубовта не прашува каде и дали смее да дојде,едноставно доаѓаWink
Кон врв
bone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bone is not dead

Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: -13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:13

mozis...zaebano e ama , jas sum se zaljubil ama preckata e so taja e daleku Broken%20Heart i se gledame mnogu retko...Cryama pak ima ljubov  Heart

Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:20
Originally posted by bone bone напиша:

mozis...zaebano e ama , jas sum se zaljubil ama preckata e so taja e daleku Broken%20Heart i se gledame mnogu retko...Cryama pak ima ljubov  Heart



seto toa e vo red.Samo mene ne mi e jasno edno... tie sakaat da se gledaat i ima strast megu niv , se privlekuvaat ,dali toa e poradi sexsualna privlecnost ili poradi sto na primer samo poradi toe sto tie dvajca vodele ljubov i im bilo mnogu ubavo ....moze li da e samo toa, a ljubovvv,kade e taa ,tie nikogas nesi pokazale znak deka se sakaat tuku samo neznosti i dopiri kako go razbirate seto toa kazete mi toa mi e potrebno ...vi blagodaram od napred....
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:23
Originally posted by Betty Betty напиша:

Originally posted by bone bone напиша:

mozis...zaebano e ama , jas sum se zaljubil ama preckata e so taja e daleku Broken%20Heart i se gledame mnogu retko...Cryama pak ima ljubov  Heart



seto toa e vo red.Samo mene ne mi e jasno edno... tie sakaat da se gledaat i ima strast megu niv , se privlekuvaat ,dali toa e poradi sexsualna privlecnost ili poradi sto na primer samo poradi toe sto tie dvajca vodele ljubov i im bilo mnogu ubavo ....moze li da e samo toa, a ljubovvv,kade e taa ,tie nikogas nesi pokazale znak deka se sakaat tuku samo neznosti i dopiri kako go razbirate seto toa kazete mi toa mi e potrebno ...vi blagodaram od napred....
 
Па сето тоа ти ствара потреба да бидеш со таа личност,на некој начин стануваш незаситна кон него/неа,а штом некој толку очајно ти треба тоа мора да е љубов-нема друго
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:23
a uste nesto i pobolno toj da mu e drugar na deckoto ...kazete mi nesto ...zaebanoe mnogu...
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:28
Originally posted by Betty Betty напиша:

a uste nesto i pobolno toj da mu e drugar na deckoto ...kazete mi nesto ...zaebanoe mnogu...
 
Е,тоа е ептен зезната ситуација.
Знам таков пример...
Ена моја пријателка имаше долга монотона врска 7-8 години од кои последните 2 години се муваше и со другар на дечко и.После тоа раскина со дечкото и уште едно 2 години одеше тајно со другар му,на крај ја обелоденија врската(уште се заедно)дури и ќе се зимаат,но во меѓувреме она се муваше околку година ипол со другар на новиот дечкоShocked.Дури и сама се чудеше како тоа на неа и се случува,но за среќа до денес не се дознало...И што е најинтересно и во двата случаи поубаво и беше и повеќе го сакаше оној вториотWink
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:34
ubav primer ama situacija strasna ne mi kaza dali ima takva ljubov megu takov slucaj toa me interesira ili samo da postoi lazenje se dodeka toj ne go dobie od nea toa sto go saka toj ili da glumi ...kako i sto ke mi kazes za ova...pisi komentar
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:37

Ако му било само за тоа да добие нешто од неа,веднаш полсе тоа би исчезнал,не би траело со годиниWink

Сигурно постоело нешто обострано.
А како што викаат забранетото овошје е најслатко па можеби и затоа таквите врски(забранети) се полни со страст,страв од забранетото и адреналин до плафонWink
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:53
TI BLAGODARAM MNOGU sto mi dade vakvi prekrasni komentari na ovaa tema ako imas uste nesto mozes slobodno da mi mpises so toa mnogu ke me izraduvas blagodaram ...............Tongue
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 19:53
Постојат случаеви на таква љубов, ама каква е и мене не ми е јасно...
Можда дека е скриена е и поинтезивна во смисол блиц страсни средби итн...
Во секој случај за мене неприфатлива, пошто мразам игри позади грб и најлошо ми е кога лице правам на некого... Јас кога сакам некого незамисливо ми е да го изневерам...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:00


Originally posted by babyy babyy напиша:

Никако.Или ќе патите еден по друг затоа што неможете да бидете заедно,или ќе решите да бидете заедно (засекогаш)оставајќи повредени позади вас.Тоа е тоа кога си убеден дека дошла вистинската љубов но во погрешно време....Болно е.

Originally posted by babyy babyy напиша:

Може,дефинитивно може.
А како???

Ете така едноставно се случува,њубовта не прашува каде и дали смее да дојде,едноставно доаѓа

Ne bira mesto vreme nisto, ednostavno srceto vo ovoj slucaj go pobeduva razumot e sega do kade i kako ke se odi se zavisi od niv dvajcata.Vo sekoj slucaj e bolno, dosta bolno.

Изменето од maja - 26.Октомври.2006 во 20:01
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.