IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Стравови/фобии
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стравови/фобии

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 16>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 17:02
Od zgodna komsika. 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 17:18
Имам фобија од забар.Кога замислам за звукот од машинката целиот се ежам ,а кога седнем на столот да ми лечи некој заб сум ни жив ни умрел

Изменето од емил - 07.Мај.2010 во 17:19
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 19:13
Се ежам од порцелански кукли. збунетост
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 11:35
...
 
Неоснован страв што некои луѓе го чувствуваат во извесни околности. Тоа е невротично нарушување, чии симптоми се постојан страв во одредени ситуации, од настани или предмети, што го отежнуваат нормалното функционирање во општеството. Околу 10% од луѓето имаат фобии...

Коумпоунофобија - страв од копчиња (кај некои луѓе стравот од копчиња е толку голем страв што дури не можат да бидат во иста просторија со луѓе што на својата облека имаат копчиња)

Арахибутирофобија - страв од бактерии (а, некои извори велат дека ова е страв од путер од кикирики)

Еуфобија - страв од добри вести (бидејќи ако има добри вести, тогаш веднаш ќе се појават и лоши)

Калигинефобија - страв од убави жени (мислам дека повеќето мажи ја имаат оваа фобија)

Фобофобија - страв од страв или страв од развивање на фобии

Скопофобија - страв да се изгледа смешно во очите на другите луѓе

Аблутофобија - страв од миење и бањање

Амаксофобија - страв од управување автомобил

Гамофобија - страв од брак

Гефирофобија - страв од минување преку мостови или преку вода.
 
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 15:57
Од забар не ама од болката да(ама за тоа има лек)намигнување

А од овие другите работи се плашам од инсектитага
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 16:03
Скопофобија - страв да се изгледа смешно во очите на другите луѓе
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 16:49
Ниски деца додека трчкаат наоколу , или кучиња.
Цело време се плашам дека ќе ги згазнам...несршено%20срцеизненадување
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 18:04
Гамофобија - страв од брак

ауауауау грицкање%20нокти
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 18:25

Фобофобија - страв од страв или страв од развивање на фобии
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 19:57
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

...
 
Неоснован страв што некои луѓе го чувствуваат во извесни околности. Тоа е невротично нарушување, чии симптоми се постојан страв во одредени ситуации, од настани или предмети, што го отежнуваат нормалното функционирање во општеството. Околу 10% од луѓето имаат фобии...

Коумпоунофобија - страв од копчиња (кај некои луѓе стравот од копчиња е толку голем страв што дури не можат да бидат во иста просторија со луѓе што на својата облека имаат копчиња)

Арахибутирофобија - страв од бактерии (а, некои извори велат дека ова е страв од путер од кикирики)

Еуфобија - страв од добри вести (бидејќи ако има добри вести, тогаш веднаш ќе се појават и лоши)

Калигинефобија - страв од убави жени (мислам дека повеќето мажи ја имаат оваа фобија)

Фобофобија - страв од страв или страв од развивање на фобии

Скопофобија - страв да се изгледа смешно во очите на другите луѓе

Аблутофобија - страв од миење и бањање

Амаксофобија - страв од управување автомобил

Гамофобија - страв од брак

Гефирофобија - страв од минување преку мостови или преку вода.
 
а нешто спротивно на ова, како се вика?
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 20:08
ТРАНСПИЛОФОБИЈА - страв да раѓаш

од ова имам ненормално страв
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 20:33
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by zamislena zamislena напиша:

...
 
Неоснован страв што некои луѓе го чувствуваат во извесни околности. Тоа е невротично нарушување, чии симптоми се постојан страв во одредени ситуации, од настани или предмети, што го отежнуваат нормалното функционирање во општеството. Околу 10% од луѓето имаат фобии...

Коумпоунофобија - страв од копчиња (кај некои луѓе стравот од копчиња е толку голем страв што дури не можат да бидат во иста просторија со луѓе што на својата облека имаат копчиња)

Арахибутирофобија - страв од бактерии (а, некои извори велат дека ова е страв од путер од кикирики)

Еуфобија - страв од добри вести (бидејќи ако има добри вести, тогаш веднаш ќе се појават и лоши)

Калигинефобија - страв од убави жени (мислам дека повеќето мажи ја имаат оваа фобија)

Фобофобија - страв од страв или страв од развивање на фобии

Скопофобија - страв да се изгледа смешно во очите на другите луѓе

Аблутофобија - страв од миење и бањање

Амаксофобија - страв од управување автомобил

Гамофобија - страв од брак

Гефирофобија - страв од минување преку мостови или преку вода.
 
а нешто спротивно на ова, како се вика?


Авто-фанатик???
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 21:32
Originally posted by Џо Џо напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by zamislena zamislena напиша:

...
 
Неоснован страв што некои луѓе го чувствуваат во извесни околности. Тоа е невротично нарушување, чии симптоми се постојан страв во одредени ситуации, од настани или предмети, што го отежнуваат нормалното функционирање во општеството. Околу 10% од луѓето имаат фобии...

Коумпоунофобија - страв од копчиња (кај некои луѓе стравот од копчиња е толку голем страв што дури не можат да бидат во иста просторија со луѓе што на својата облека имаат копчиња)

Арахибутирофобија - страв од бактерии (а, некои извори велат дека ова е страв од путер од кикирики)

Еуфобија - страв од добри вести (бидејќи ако има добри вести, тогаш веднаш ќе се појават и лоши)

Калигинефобија - страв од убави жени (мислам дека повеќето мажи ја имаат оваа фобија)

Фобофобија - страв од страв или страв од развивање на фобии

Скопофобија - страв да се изгледа смешно во очите на другите луѓе

Аблутофобија - страв од миење и бањање

Амаксофобија - страв од управување автомобил

Гамофобија - страв од брак

Гефирофобија - страв од минување преку мостови или преку вода.
 
а нешто спротивно на ова, како се вика?


Авто-фанатик???
да
Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 15:40
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:


Originally posted by Џо Џо напиша:


Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:


Originally posted by zamislena zamislena напиша:

...
 

Неоснован страв што некои луѓе го чувствуваат во извесни околности. Тоа е невротично нарушување, чии симптоми се постојан страв во одредени ситуации, од настани или предмети, што го отежнуваат нормалното функционирање во општеството. Околу 10% од луѓето имаат фобии...

Коумпоунофобија - страв од копчиња (кај некои луѓе стравот од копчиња е толку голем страв што дури не можат да бидат во иста просторија со луѓе што на својата облека имаат копчиња)Арахибутирофобија - страв од бактерии (а, некои извори велат дека ова е страв од путер од кикирики)Еуфобија - страв од добри вести (бидејќи ако има добри вести, тогаш веднаш ќе се појават и лоши)Калигинефобија - страв од убави жени (мислам дека повеќето мажи ја имаат оваа фобија)Фобофобија - страв од страв или страв од развивање на фобииСкопофобија - страв да се изгледа смешно во очите на другите луѓеАблутофобија - страв од миење и бањање<font size="6" color="#ff0000">Амаксофобија - страв од управување автомобилГамофобија - страв од бракГефирофобија - страв од минување преку мостови или преку вода.

 
а нешто спротивно на ова, како се вика?
Авто-фанатик???
да





Калигинефобија - страв од убави жени (мислам дека повеќето мажи ја имаат оваа фобија)
a zoshto moze li nekoj da mi objasni zoshto mazite imaat strav od ubavi zeni?
If you are reading this, get a life!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,389 секунди.