IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Кои странски јазици ги знаеш?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кои странски јазици ги знаеш?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 00:34
nein!тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 20:22
Англиски ми е втор јазик.
Француски учев, прекинав и сега дали одвај распознавам понекој пишан збор. Германски имам начнато ама не го разбирам, ниту говорам.
За да тврдиш дека го знаеш јазикот и пишан и говорен треба да го тестираш во средина каде е во официјална употреба па ќе видиш колку го знаеш.
Сите што тврдат дека говорат перфектно одреден странски јазик(освен оние кои го студирале) без притоа да го употребувале активно се лажат дека дека го познаваат перфектно. Солидно можеби-но перфектно-малку морген.
 
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
IggyK Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IggyK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2010 во 22:28
Зборувам македонски, од мајка ми како мал научив српски и хрватски, научив бугарски бидејќи во Софија студирам англиски, значи англиски, италијански на к*рс и словенечки (средно ниво), и грчки базично.
Ухх ги наредив :))
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2010 во 23:07
Originally posted by brza brza напиша:

se poligloti be tuka!изненадување...se gleda deka ne ,..patite,..od pregolema skromnost.голема%20насмевка

tuku,..jas samo ovoj makedonskiov ,..go "tropam"  i pisham....mislam ,..pishuvam !,..намигнување


kjuti po ova logika........
bogami jas gi znam site stranski jazici.....
osven mandarinskio i eskimskio.....смеење
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 11:34
Англиски- втор мајчин јазик.
Шпански- трет мајчин јазик.   
Француски- недостига уште малку за да стане четврт мајчин јазик..Но сепак го знам, доста добро..
Албански- за него, многу луѓе ми пререкуваат ко демек ‘‘ај па и ти на нив ќе им учиш јазик‘‘, сакам, можам ќе си учам. Јазикот е богатство.
Италијански- понекогаш го мешам со шпанскиот..но.. Милано
Германски- Германски ми предава една ‘‘глупа‘‘(Сега да не ја наречам глупа, сепак има завршено факултет, сигурно има нешто во главата..) професорка, без авторитет, без строгост, која ја газат учениците.., а таа ни кец не може да им пише... Јас сум дел од малкуте што научиле нешто од неа.

Изменето од Ѕвончица - 12.Август.2010 во 11:34
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 11:36
хрватски, англиски, руски, полски, македонски...голема%20насмевка а jас сум бугарка...танцување

мешана скара, а? поготово балкан ленгуиджзабава ор слав ленгуиджголема%20насмевка


Изменето од pagane - 12.Август.2010 во 11:37
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 14:35

Site naucija spanski da zboruvaat od ovie seriive голема%20насмевка Sega ke naucat i turski i indiski kako so trgnala rabotata.

 Koj veli deka ne bile korisni sapunskite serii? намигнување

Jas  znam angliski, srpski, hrvatski, bugarski....среќа
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 16:48
...ja edvaj i ovoj,...makedonskiov go "sklapam"
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 17:20
македонски, англиски, српски, шпански, француски
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 20:50

англиски
француски
италијански
шведски

и сите екс ју јазици

германски, шпански...  (релативно)
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
smilegirl Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smilegirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2011 во 23:40
Англиски, српски, шпански, албански...и италијанскиот сега го учам-1степен сум
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2017 во 10:40
poveke od sto treba
sega pocnav da ucam po malku turski
Кон врв
Ballet Lover Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јули.2018
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ballet Lover Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2018 во 20:36
Српски
Хрватски
Англиски
Германски
Руски

Изменето од Ballet Lover - 02.Јули.2018 во 20:37
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.