IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - The Sims (општа дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

The Sims (општа дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 19:45
dva dena
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 20:32
Е па кај нас тоа е срање е нетот што сакаш :) со помалку од 1 мегабајт во секунда симнува тага
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 12:58
значи, одново ја симнав...... 6 часа голема%20насмевка

иначе, се си има напишано како да инсталирам,..... ама две работи не ми се јасни...... голема%20насмевка

прво, ми вика Mount or Burn image, значи има една слика во JPG формат.... како да го направам ова со даемон тулс, бидејќи кога одам на Mount, не ми ја нуди сликата да ја отворам.... пробав и да ја направам со ISO формат, ама така ништо не се случува не%20знам

а второ, откако сите чекори ќе ги направам, освен ова со даемон тулс,.... ми вика Insert disc to start game..... мислам дека има врска со воа првото...... 99,9 % голема%20насмевка

.... хелп збунетост
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 13:51
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

значи, одново ја симнав...... 6 часа голема%20насмевка

иначе, се си има напишано како да инсталирам,..... ама две работи не ми се јасни...... голема%20насмевка

прво, ми вика Mount or Burn image, значи има една слика во JPG формат.... како да го направам ова со даемон тулс, бидејќи кога одам на Mount, не ми ја нуди сликата да ја отворам.... пробав и да ја направам со ISO формат, ама така ништо не се случува не%20знам

а второ, откако сите чекори ќе ги направам, освен ова со даемон тулс,.... ми вика Insert disc to start game..... мислам дека има врска со воа првото...... 99,9 % голема%20насмевка

.... хелп збунетост


Значи само правиш маунт image и ја стартоваш играта како од цд , и потоа си инсталираш се, копираш крак и готово. Играш, ииграта се стартова од кракот. намигнување не од цд то ( ова за играњето после)
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 14:54
е тоа се убаво, го открив...... ама сега па друга мака имам црвенеењесмеење

ја пуштам играта,...... и оди се тоа видеото, и пред да одберам град,.... ми вика disk authorization needed...... кај оплескав па сега ?? изненадување
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 15:16
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

е тоа се убаво, го открив...... ама сега па друга мака имам црвенеењесмеење

ја пуштам играта,...... и оди се тоа видеото, и пред да одберам град,.... ми вика disk authorization needed...... кај оплескав па сега ?? изненадување


Кракот нешто не е во ред. Друг крак треба да снимиш.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 19:16
работи кај сите што ја имаат симнато оваа верзија,... а можно е да сум го однела кракот..... на друга локацијаголема%20насмевка

сега пак ќе прочепкам намигнување
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 19:40
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

работи кај сите што ја имаат симнато оваа верзија,... а можно е да сум го однела кракот..... на друга локацијаголема%20насмевка

сега пак ќе прочепкам намигнување


Да или така нешто имаш направено знам дека во бин фолдер се снимаше или така нешто. среќа
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2009 во 00:33
средена работа голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2009 во 18:47
фликс,..... хелп ваму голема%20насмевка

играва е ненормално спора...... живци немам веќе кубење%20коса додека се пушти минат едно 10 минути..... а кога се гаси.... броев прееска..... 24м и 36 секунди.... лутина

да не има врска тоа што е симната од интернет, т.е верзијата на играта..... до компјутерот е.... или некои подесувања во играта ?? изненадување
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2009 во 21:00
проблемот најден..... многу ми е мала виртуелната меморија тагатагатага
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2009 во 00:31
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

проблемот најден..... многу ми е мала виртуелната меморија тагатагатага



Значи ако ја играш на xp мин ти треба 1 gb рам , за ан vista i 7 ти треба минимум 2 гб, ама на 3 ќе оди многу подобро. намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.