IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - The Sims (општа дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

The Sims (општа дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 17:29
ти девојко сконцентрирај се на другиот дечко... не на тој   

само нека испадне побрзо...
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 20:07
мене никогаш не ми биле интересни Сим игрите, многу се досадни 
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 22:31
Тоа зависи до какви игри сакаш. Симс е пасивна игра си го живееш животот, виртуелен живот уствари :) и супер е баш уникатна е среќа
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 01:11
забеган за девојки е таман... многу убави куќи правам... нели дарлинг

и добро рече флипси... пасивна е... а јас играм или такви или некои пазл
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 01:46
ako ne stanes ti devojce enterier arhitekt zhivotna shansa ispushtas
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2009 во 11:08
kade mozam da najdam kodovi za sims..pocnuvajki od prvata..?


fala mnogu
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2009 во 15:05
Originally posted by nelson nelson напиша:

kade mozam da najdam kodovi za sims..pocnuvajki od prvata..?


fala mnogu


Eве има овде тема за шифри види ќе се најди на некоја од страните сигурно http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=8053
Кон врв
Lena_ee Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lena_ee Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2009 во 23:29
Ау, а јас мислев дека само јас ја играм Симс 2 во мк. И тоа ептен сум зависник... Ги имам сите додатоци и уште не знам колку гига симнувања на custom content, член сум на десетици форуми и слични забеготини... Баш се прашував дали има уште некој толку забеган по играва како мене во околина...
ПС. Не се само девојки забегани по играта (иако се мнозинство)
провери членови на

http://blackpearlsims.com/
http://gardenofshadows.digitalperversion.net/
http://sims-community.com/
и многу други
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 16:23
знам дека е ептен заразна и јас играв шо знам до пред 4 години ептен хронично :) ама толку ми помина ќефот некако голема%20насмевка
Кон врв
Lena_ee Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lena_ee Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 07:56
Ne e tolku do igrata kolku do Community. Ako si go najdes muabetot na nekoj forum i go spodeluvas toa sto ti se slucuva vo igrata, stalno se vrakjas nazad, a da ne pravam muabet za zavisnosta od downloads... moras ova da go imas, ona da go imas... pa imas drama, (kako paysites vs pirates, sto mene licno mi e najinteresna) i ete ti... dodeka se svrti covek zaglavil

Изменето од Lena_ee - 23.Февруари.2009 во 07:56
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 20:20
Originally posted by Lena_ee Lena_ee напиша:

Ne e tolku do igrata kolku do Community. Ako si go najdes muabetot na nekoj forum i go spodeluvas toa sto ti se slucuva vo igrata, stalno se vrakjas nazad, a da ne pravam muabet za zavisnosta od downloads... moras ova da go imas, ona da go imas... pa imas drama, (kako paysites vs pirates, sto mene licno mi e najinteresna) i ete ti... dodeka se svrti covek zaglavil


Симс можи да стани најпопуларна и уште позаразна само ако се направи Massive Multilayer така ќе биди вкрај прејако, да можиш во играта да играш онлајн со еден куп луѓе од цел свет да му одиш на гости на шопинг ова она голема%20насмевка
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 08:30
ja gi imam angelina jolie i brad pitt simnato
Кон врв
Lena_ee Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lena_ee Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 11:01
Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:

ja gi imam angelina jolie i brad pitt simnato

E i jas gi imav samo nesto ne mi se svigjaa skintones pa gi izbrisav. A inaku mozes da najdes skoro kogo sakas od celebreties, osobeno na TSR (iako ne go preporacuvam zatoa sto moras da platis pretplata... ama kako i se na i-net mozes da gi najdes za ic-pari na PMBD )- kreatori Jirka i Chaz.

PS. Flix, mislam deka imas pravo... tek togas ke bide neodoliva imo.

Изменето од Lena_ee - 25.Февруари.2009 во 11:02
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 16:23


http://en.wikipedia.org/wiki/The_Sims_Online

Еве штета што не успеа баш нај нај но сепак се работи на случајот :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.