IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов поради што
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов поради што

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Alma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2006 во 22:43
Ti blagodaram Wink
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2006 во 22:57
Alma,srce,smetam deka e najbitno da ima ljubov...Normalno,ako e i materijalno obezbeden jos bolje,ali parte definitivno ne treba da bidat glavniot kriterium.
Ako edinstveniot motiv da bideme so nekogo e materijalna korist,togas pravime nesto podlo,koristoljubivo i nesto sto se granici so prostituiranje.
Sepak ova e samo moe licno mislenje
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
Alma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2006 во 22:59
ti blagodaramTongue
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2006 во 23:07
au...kakva materijalna strana,ziti se? i kako moze da stavame ljubov i korist u ist kos? ako nekoj go gleas kako vlez za u diskoteka,za da ti plaka kafinja,za da ti kupue skapi parfemi i garderoba....ja ne gleam kaj e tuka ljubovta?!!! kako moze ljubovta da go ima do tooolku izgubeno svoeto pravo znacenje? imam drugarki sto se muvaat so tipot ako gi casti konjak vecerta,ama istite tie drugarki za 2,3 dena mi doaagat na vrata so kukanje"ama lele,ovoj pa me ostai,mene nikoj ne me saka,zaso ne mozam da si fatam decko za ozbilno".....epa ljubavi,stai si prst na celo!
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2006 во 23:19
HeartLjubov poradi ljubovHeart
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 01:26

Врска единствено и само за Љубов. Тоа ниедни пари на светов не го купуваат. А за ситуираност, егзистенцијална сигурност, пари и слично - можеш сама да се снајдеш и од никого да не зависиш. Другата варијанта (ќе се омажам само поради тоа што е добро ситуиран) - тоа води во несреќен, неисполнет живот.

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 01:54
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Врска единствено и само за Љубов. Тоа ниедни пари на светов не го купуваат. А за ситуираност, егзистенцијална сигурност, пари и слично - можеш сама да се снајдеш и од никого да не зависиш. Другата варијанта (ќе се омажам само поради тоа што е добро ситуиран) - тоа води во несреќен, неисполнет живот.



----------------------------------

Nije tacno... ne cini da se osuduva... moze e toa edinstven nacin da se prehranat 4te bratchinja, bolnata majka i hendikepiraniot tatko... od kaj znaeme situacija... ja vikam

nikad ne veli nikad
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 01:58
Originally posted by nindza nindza напиша:


Nije tacno... ne cini da se osuduva... moze e toa edinstven nacin da se prehranat 4te bratchinja, bolnata majka i hendikepiraniot tatko... od kaj znaeme situacija... ja vikam

nikad ne veli nikad
Nindza,u toj slucaj ne se raboti za vrska nego za meterijalna korist i istoto e prostituiranje(vo bukvalen smisol)
Za prehranuvanje na familija postojat razni rabotni mesta(kakvi i da se).


Изменето од kandid - 12.Октомври.2006 во 01:59
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 01:59
se zezav Wink


Изменето од nindza - 12.Октомври.2006 во 02:25
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 02:01
Fala na konstuktivnata replikaConfused
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 10:08
abe luge vaka od nasa strana sve moze da recime amam ima drzavi i zakoni kaj koj sto ljubov nema tuku od koga se ragaat decata roditelite gi sreduvaat so koga ce se zemat i mazat taka da oni vo istiot den se zapoznaaavaat i se zimaat
pa poslem se znae koj e sefot doma
sklucen brak megu dve semejstva mislam posto ova uste
taka da ima i maz so 20 zeni okolu nego i site mu dojat po edno masko dete ebago taka e zborot
samo ponekad treba da se razmisli dali ljugeto ja imaat taa sloboda da se zaljubat ili nivnata kultura i vera gi pobiva!
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 10:21
Originally posted by kandid kandid напиша:

Originally posted by nindza nindza напиша:


Nije tacno... ne cini da se osuduva... moze e toa edinstven nacin da se prehranat 4te bratchinja, bolnata majka i hendikepiraniot tatko... od kaj znaeme situacija... ja vikam

nikad ne veli nikad
Nindza,u toj slucaj ne se raboti za vrska nego za meterijalna korist i istoto e prostituiranje(vo bukvalen smisol)
Za prehranuvanje na familija postojat razni rabotni mesta(kakvi i da se).
 
Tака е Кандид!Thumbs%20Up


Изменето од chuchuliga - 12.Октомври.2006 во 10:21
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 10:24
ljubov poradi mir spokojstvo postuvanje pocituvanje privlekuvanje fizicko ili platonski mislam i dvata slucai:)
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 10:40
Sekoj saka materijalna sigurnost i finansiska obezbedenost, no materijalnata lagodnost ne moze da ja nadomesti prazninata od nedostatok na vistinska ljubov.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.