IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 58>
Автор
Порака
ohriganka44 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ohriganka44 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 23:51
Ako ne te sakam zosto mi e maka
Koga nok ke padne i ke mi pomine bez tebe
Ako ne mi trebas togas sto mi pravi
Koga ke me gusnes svetla toplina vo gradi

Ako ne te sakam zosto boli vaka
Sekoj bozji den sto ke mi pomine bez tebe
Ako ne mi trebas zosto susha ti mi
Ostavas vo dusa koga i da zamines

Ako ne te sakam zosto mi e maka
Koga nok ke padne i ke mi pomine bez tebe
Ako ne mi trebas sto mi pravi
svetla toplina vo gradi koga ke me pregrnes

...Sekoj bozji den sto ke mi pomine bez tebe
Ako ne mi trebas sto mi pravi
svetla toplina vo gradi koga ke me pregrnes
Ako ne te sakam...
Кон врв
Goldi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗЛАТНО МОМЧЕ

Регистриран: 10.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7729
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goldi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 22:04
Koga ke ja procitas ovaa poraka, ti pomisli na mene, kako srceto me stega. Otkoga tebe te znam, se me potseka na tebe, tvoeto ime vo srceto ke go nosam, I dodeka ziveam, tebe ke te sakam.                                       A%20Smile%20For%20You%20-%20Cat
Ako odam na nebo pred tebe, na sekoja zvezda ke go napisam tvoeto ime, taka sto I angelite da znaat kako se vikas, zasto devojkite kako tebe se nepovtorlivi.
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2009 во 15:11
Sto mozam da ti kazam, koga vistinkite zborovi tesko se naogaat. Samo dopri go moeto srce I potoni vo mojata dusa. Ljubovta svoja nikogas ne predavaj ja.
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
Goldi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗЛАТНО МОМЧЕ

Регистриран: 10.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7729
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goldi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2009 во 12:44
http://www.youtube.com/watch?v=Ja6NFIbwWU0&feature=related                    Ako postoi sjaj, toa e vo tvoite oci. Ako postoi sreka, toa e zivotot so tebe. Ako postoi taga, Toa e zivotot bez tebe. Ako nekoj e sakan, toa si ti.намигнувањенамигнување
Ako odam na nebo pred tebe, na sekoja zvezda ke go napisam tvoeto ime, taka sto I angelite da znaat kako se vikas, zasto devojkite kako tebe se nepovtorlivi.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2009 во 18:03

Za da napisam mi treba so sto....
edno dve strofi onaka vesto
napisano na posebno mesto
vo otkinato parce koza
so ljubovna strasna doza

Ete parce koza od mojot obraz bel
neka bide hartija za ljubovniot del
napisano so krvta od prstot moj
zamisluvajki go likot tvoj
se prasuvam dali hartijata ke ostane bela??


Кон врв
Goldi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗЛАТНО МОМЧЕ

Регистриран: 10.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7729
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goldi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 12:22
Додека ја слушам тишината во ноќта опиена од љубовта на ангелите се прашувам што ли прави мојот ангел без крилја. Можеби ја чита пораката во која му испракам илјада бакнежи!?
љубов


Изменето од Goldi - 08.Март.2009 во 12:23
Ako odam na nebo pred tebe, na sekoja zvezda ke go napisam tvoeto ime, taka sto I angelite da znaat kako se vikas, zasto devojkite kako tebe se nepovtorlivi.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 16:59
Temno..... mrakot caruva
naednas se menuva sve
neboto svetlina daruva
na nego tragi dve
gromot sum jas tajfunot si ti


Кон врв
Goldi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗЛАТНО МОМЧЕ

Регистриран: 10.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7729
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goldi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2009 во 21:44
Zavedi mi go umot I ke go imas moeto telo, pronajdi mi ja dusata I ke me imas zasekogas.
Ako odam na nebo pred tebe, na sekoja zvezda ke go napisam tvoeto ime, taka sto I angelite da znaat kako se vikas, zasto devojkite kako tebe se nepovtorlivi.
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 14:33

Se sekjavam na tvoite oci
koi bleskaa vo temninata,
se sekjavam na tvoite pregratki
i tovite usni vreli.
Te ljubev iskreno
ti bev vrena
te cuvav vo mislite
te stavav vo pregratkite,
go pochuvstvuvav vetrot
kako silno veeshe
i pesnata tvoja tivko mi ja peeshe,
kon tebe pocuvstvuvav ljubov,
verna ,iskrena i nezaboravna,
ljubime do kraj
ke zhiveeme vo raj.
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
sunshine_baby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 256
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunshine_baby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2009 во 19:15
Кога грчовито итам да се извадам од креветот и со сета силина на чувтвата да го засакам *денот*,срцето ми се крши од тага по недосонуваното.Го напуштам со ветување дека ќе го досонувам до крај,луцидно и смело,но онака како би ме направило посилна.Брзо ќе биде се.
Се трудам да ја проголтам првата плунка која убаво се сместила во мојата уста,но практично невозможно е,лигава и упорна,баш како и повеќето личности кои ми следат за да се биде убаво зачинето!Почнувам да дишам со полни гради,го земам воздухот небаре новороденче,со прва страст и желба да се живее и да се направат работите уметнички добро,перфекционистички.Стојам и ги грчам ножните прсти,ја имам земјата под мои нозе или попрецизно подот на станот,а под мене неподносливата старица.Убаво е да имаш некого под себе...барем некого.
Го грабам кафето и пасионирано грабам со лажичката што повеќе до самото дно на кутијата,а во исто време и растурам по работната масичка,по вжештената рингла,цела просторија почнува да мириса на препечено кафе,а јас со сласт го чекам вкусот на денот за да можам да го допрам колку и да бил жежок,да ја исполнам усната шуплина со горки задоволства...а во позадина ориентални звуци...го отварам прозорецот да го вдишам и ги гледам светилките кои итаат кон дома...почнува и мојот *ден*,темен,како и секогаш,огреан од месечината...пролет е!Воздухот некаде во ноќта секогаш делува истрошено,го дишиш и дишиш,но како да не ти е доволен,има некоја блага арома на озон.Прекрасно...Газам по прсти по станот да не ја разбудам само што заспаната старка под мене,да под мене...танцувам сама...
Во недостиг на инспирација ги гушкам моите малечки,ги будам од длабок сон,се тегнат,а јас се топам.Совршено им се составени боите,а толку се мали,мали...јас умирам,а поентата е сеуште недокажана,всушност поентата не е ни приближно до нејзината фактичка поента,навистина жално.
Ја држам шољата кафе со двете раце,убаво загреан порцелан полн до врв беспрекорни задоволства.Првата голтка ми го побеле јазикот од жештина,но ја заджав подолго за да ми го разбуди брзо мозокот,да потврдам дека сеуште можам да почувствувам вкус,велат некаде пред крајот воопшто не можеш ни да го сетиш,не можеш дури ни основните вкусови да ги препознаеш.Некаде пред крајот на денот,некаде пред да заспијам малку подолго од ова на земјава,убаво е и да си под нешто,барем така се убедувам.
     Го правам ова за да можам да сонувам...ноќе се сонува,ноќе можеш се што не можеш низ денот,имагинацијата е на најниската поличка и сосема дофатлива...
Некогаш работите ги поставував поинаку...се будев со утринска свежина,со сончеви зраци и денови обоени во жолто.Скокотливо и разиграно ја пуштав најгласната музика,не го пиев кафето,набрзина правев чајни тостови ги бутав во себе додека до листав денешниот весник.Ги скокав вестите на денот,политиката,вестите во светот,хрониката...аааа...хороскоп...риби...ви претстои убав ден,оптимизмот ќе дојде до израз и без никаков проблем ќе ги совладате пречките благодарение на вашата безкомпромисна природа,љубовта...само затворете ги очите и посакајте.Прекрасно,прекрасен ден!Веќе работите се наштимани,штом така вели локалниот астролог!Воајерот во мене гледа женски голи женски гради,машки задник во затегнати боксерки,утринска расправија!Гласно се смеам грицкајќи тост!Веќе доцнам!Набрзина хаосот го доведувам до уште поголем хаос,разбушавени локни,несмасно нашминкани усни,набрзина прибран ранец со сите нотни тетратки на светов или во станов,мојот стан е свет!Бутам уште некоја тостерка во уста,се враќам по уште една и веќе почнувам да се смеам на својата лакомост.Го навлекувам џемперот со мирис на лаванда,оној кој најповеќе го сакаше тој.Ја заборавам марамата,се мислам дали да се вратам,но кому му е грижа!Во ритам скокам по скалите,велам добро утро на секој случаен минувач,ме гледаат чудно старчињата кои носат со себе мирис на свежо испечен леб.Мммм...подзастанувам да вдишам,мирис сличен како на бабиниот леб!
Влегувам во светлиот свет,со вжарени усни,румени образи,со широко отворени очи,но и затворени само за него...а јас со предвремено трасирано патче веднаш на аголот каде што ме чека убаво приготвено кафе и мирис на грст топли лешници,циметот го изоставував,иако го обожував,тој не го сакаше.Токму пред да влезам ги затворам очите,ги грицкам усните и посакувам да се дојден пред мене...мммх...го нема!Барам место до прозорот,ако треба и ќе чекам и безобразно ќе гледам во некого кој веќе го испил кафето и само седи за да си го дочита весникот,тоа место заслужува да биде наше!Дојдов по моето *те сакам*,дојдов по дечкото на денот!Заслужуваме да бидеме на излогот сите да го видат тоа!
Ми успеа начинот со убава намера,се сместив онаму каде што јас сакав,се наместив на начин на кој што јас сакам,го ставив ранецот сосема некултурно веднаш до удобното столче,но не ми беше гајле и го отворив денешниот весник,но прво го порачав вкусот на денот.Овој пат го листам од самиот почеток не минувајќи ги вестите на денот,веќе денот убаво е предвиден нема простор за грижи и нетрпеливост.Го чекаме мирисот на денот,оној неговиот,посебен,мешавина од саналовина,остаток од колонската вода секако,не како есенција,омекнувач за алишта и едноставно,неговото височество неговиот природен мирис.Ова е едно од тие утра кога јас се лутам на неговите шеги на моја сметка кои ги прави секогаш кога доаѓа и ме гледа занесена во новостите со полни очи солзи,загрижен поглед,на исток пак немири...Знаеше уште толку да ме донесе во хаос,со меко склопена тупаница ми ја триеше косата,а потоа ме бакнуваше во неа,потоа во челото па во устата!Ммм...верувам во хороскоп,затвори ги очите и посакај!Наивна убавина,полна сонца,полна љубов,чиста.Ако убаво се присетам на неговата смисла за хумор,сеуште го мразам и се нервирам,но сепак беше шармантен!Секогаш замеруваше интересно на моите грижи зошто не сум го погодила правиот тон или зошто наместо чај од лимон,случајно сум ставила чај од портокал вчера или правеше шега на моја сметка кога случајно ќе го удрев,ќе му брцнев во окото,штипнев или искубев,а тој глумеше повреден,глумеше страшни болки,а јас грижливо се извинував многу пати,за да на крај ме гушне и почне на глас да се смее.Убав ритуал пред да започнат да се раздиплуваат мислите преточени во зборови полни белешки,планови за денот...Го галам по косата додека занесено ми раскажува,а потоа си ја мирисам раката,мириса на него,кафе и него...и веќе не го ни слушам,само се впивам во неговите гради направени по калап на мојата глава и удобно се потпирам.Сакам кога навистина се лути затоа што го сакам,а не слушам...Нека сум проклета ако некогаш се разидеме.Го слушам додека внимателно ја разгледувам шољата за кафе која е напукната на врвот,ги разгледувам нејзините уникатни процепи како резултат на топло-ладните моменти и тортури на садомијачот (веројатно тоа е неговата вокација),јадната.Иако внимателно гледам,сконцентрирано слушам и се радувам за неговите светли планови со клуч на успех!Го чекам и моментот *потоа ние двајца...*...ааах ние двајца...За крај го добивам моето те сакам,тој го добива неговото те љубам...и се разделуваме,едвај,враќајки се мал милион пати да се прегрнеме и бакнеме уште еднаш за да ни трае до подоцна...
Одам кон стаклената зграда да ги отсвирам моите тонови...и да го чекам моментот *ние двајца*...
Звук на телефон кој ѕвони,пишти погласно од било кога,човечки глас кој ги распука сите прозорци на училницата со едно пиано и мојот ученик во неа...се почувствував само,оставено,бесно и разочарано...почнав да пиштам.Се разбудив во бела соба...
     
     Тука некаде ја голтам последната голтка кафе полна со талог,ми го гребе грлото и поткашлувам,тивко заоѓам,прстите треперливо се на мојот стомак,требаше да биде нешто,требаше да бидеме ние тројца...но останавме само *ние *еден.Легнувам во својата постела.

     Пред да заспијам,денот го вари неговото кафе,ги протега неговите рачиња во вид на зраци,се слуша звукот на првата петка веднаш под мојот прозорец,слушам стари гради кои свират под мене и несопирливо се празнат искашлувајќи...пред да заспијам,светот го пие неговото прво кафе и го чита својот хороскоп.Идеална констелација на ѕвездите,прозак во вените,ние...се во име на нештата кои се под титулата *нешто на денот*,јас повеќе и да ги немав такви без него.Пред да заспијам светот почнува да дише,пар полн со планови пие утрински задоволства на нашата масичка во кафулето на аголот и ги имаат нашите планови.Секој пар наликува на друг,иста сила ги влече,кон идентична цел и клуч со изгравирано засекогаш.Најмалку сметав на мелодрамата,се случуваат срања!

Кон врв
Goldi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗЛАТНО МОМЧЕ

Регистриран: 10.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7729
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goldi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2009 во 22:42
Sakam da te dopiram, da te gledam, da te nervitam, da ti go okupiram mozokot. Sakam da te mazam, pazam, razmazam, na sakam da te molam, ama sakam da te sakam. бакнежбакнежбакнеж

Изменето од Goldi - 14.Март.2009 во 22:43
Ako odam na nebo pred tebe, na sekoja zvezda ke go napisam tvoeto ime, taka sto I angelite da znaat kako se vikas, zasto devojkite kako tebe se nepovtorlivi.
Кон врв
Goldi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗЛАТНО МОМЧЕ

Регистриран: 10.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7729
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goldi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 12:20
                           Ме полудува знај твојата насмевка
                                      штом ја видам цел ден пак ме гали
                                               кога минувам крај тебе јас чувствувам
                                                       како ѕвезда на небо да се пали .....

  
                                             Goldi
Ako odam na nebo pred tebe, na sekoja zvezda ke go napisam tvoeto ime, taka sto I angelite da znaat kako se vikas, zasto devojkite kako tebe se nepovtorlivi.
Кон врв
Bibi5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4502
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bibi5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 13:07
DALI ZNAES KOLKU TE SAKAM? NE DALI ZNAES KOLKU MI ZNACIS?
NE DALI ZNAES KOLKU MI NEDOSTIGAS? NE PRIZNAJ DEKA ZA MNOGU RABOTI NEMAS POIMA CMOOOOK
Кон врв
Goldi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗЛАТНО МОМЧЕ

Регистриран: 10.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7729
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goldi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 17:58
Љубовта не е да најдеш со кого да живееш, туку некого без кого не можеш да живееш.
Ako odam na nebo pred tebe, na sekoja zvezda ke go napisam tvoeto ime, taka sto I angelite da znaat kako se vikas, zasto devojkite kako tebe se nepovtorlivi.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233 58>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,547 секунди.