IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 58>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2008 во 18:18


Нема да ме изгубиш, ни да заминам,
ниту ќе те повредам,
никако нема да те ожалостам......
само не ми поставувај правила и пушти ме на мој начин да те сакам...
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2008 во 18:20


Ќе те галам додека утрото се расони...
ти незаситна ќе сакаш уште,
но стрпи се..не сум себичен, само...
се давам себе си во умерени дози....
СЕ ПЛАШАМ ДЕКА ЌЕ ТЕ ПРЕЗАСИТАМ...
Кон врв
Stojadin Lord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2008
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Stojadin Lord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2008 во 21:41
Регистриран: 30.Јуни.2008
Локација:
United Kingdom
Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 107
   Тема: Љубовни слики!
    Испратена: Денес во 20:38
Moja si Stojo,
samo moja
stvorena si sva
bas po moga kroja...
Merak mi golem
s'n mi d'nju ide
od duse mi ti
zalogaj iskide.
Moja si Stojo,
drugome te i ne dam
za tobom cu svugde
tvoj me miris opija,
tvoj je glas mio talas strasti
nema prca koji
te iz moga srca moze ukrasti
u mojoj kozi najbolje disem....
Кон врв
Stojadin Lord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2008
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Stojadin Lord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2008 во 21:49
Moja koza
moj je trunak nade,
krov od stale
s'v sinoc popade....
pola stoka tamo smrze
zito se sve pod snjega nadze,
voda smrzla kamen-tuch,
nebo sivo,
jagnje opet krivo....


Al ona je u toploj postelji
samnom opet bila
od studa i nepravde
u moj se jastuk sakrila..

Prc je trazi
jagnje place
vetar silan jos viuli
reka se sva uzburkala,
al ona mirno spava,
sveza je trava tu jos ceka
ne mari ona ni za jagnje ni staroga prca,
ne mari ona nit za uzburkana reka

Ona lepo samnom spava
u mojoj kozi najbolje disem....
Кон врв
KungFuPanda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KungFuPanda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2008 во 18:52
Poveke te sakam od utrinska rosa poveke te sakam od mojata kosa poveke te sakam od dozdot vlazen poveke te sakam od zivotov tazen poveke te sakam od elkata vo soba poveke te sakam od babaroga
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2008 во 19:51
Љубовта е звезда што небото го краси треба да се чува да не се изгаси
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2008 во 22:18

Вредното од минатото нека ти биде сегашност и иднина,
невредното, нека стане заборав.....
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2008 во 22:20


Брзај да го вкусиш секој атом од постоечкото, но,
обезбеди му сигурност на она што го поминавме....
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2008 во 22:20

Продлабочувањето на минатото нека ти даде можност за сеќавање во иднината......
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 20:45
Позната и  беше таа тага. Позната и  беше таа грутка во грлото која ни прост збор не и дозволуваше да голтне а не па некој поголем. Се мора да се каже. Ама на кого?!? Зар ке помогне тоа!? Не. Само ке отежни се. И така е веке тешко. И така пак ке биде се ставено на знак stand by ...и така повторно е тага и исчекување. Се се смени само за 2 недели. Се доби друг тек. Додека плачеше само од тага за сосема друг вид на љубов, повторно почна да плаче и за празнините во нејзиното срце. Толку мало и кревко а однадвор гледано цврсто големо и силно. Секогаш спремно за борба. Да, но само ако мора. Снегот кој паѓаше во голема мера конечно намали. Капијата со сила се отвори. Доволно натрупа во нејзиниот двор. Дали и спомените ке се натрупаат така многу што нема никој друг да може да ја отвори вратата на нејзиното срце!? Сигурно е така. Само дали тие спомени ке ја залечат таа болка??? Сега кога чемпресите се разбелени, кога низ големиот двор отсјајува снежната белина а на пригушените фенери се гледаат снегулките како сјаат како мали светулки во селско темнило сваќа дека се молеше за овие денови. Се молеше што побрзо да дојдат. Но не се молеше толку брзо да пројдат. Сакаше само да биде се во ред, а сега повторно ништо не е ко што треба. Излезе во ноќта низ дворот. Нејзината свиленкаста коса која паѓаше на рамениците полупокриена со плетеното капче кое оддалеку оставаше впечаток дека се работи за весело лице на мало девојче под него ја криеше нејзината тага. Одеше полека како да сакаше со секој чекор да го запре времето. Се молеше се да е лага, се да е сон. Реалноста беше поинаква. Баш изминатите денови набрзо ке и се чинат сон. Кога нешто ке нема. Кога нешто ке фали. Кога на некој начин ке го снема исто како што тој снег што го газеше ке се стопи. Само ке останат трагите на нејзините чизми, исто како и на нејзината душа. Кога на оваа тага ке и дојде крај, лудилото ке престане а таа конечно ке свати дека мирот одамна исчезнал и нема да се врати.


Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zaguben Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaguben Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 21:15
Da napisam ljuboven tekst otkinat od dusa :)
Srcevo mi Skapa, mi se iskina od TAGA

Изменето од zaguben - 08.Јануари.2009 во 21:15
Кон врв
Mala Budala Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mala Budala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 22:31
Ljubovta se cuvstvuva kako raganje na sopstvenata besmrtnost...Dodeka jas stanuvav besmrtna,trepetot na noknite peperugi mi sepna deka si mi ja griznal dusata,deka si otkinal parce od moeto srce...
Mi gi dade kriljata na ljubovta za da go dopram sovrsenstvoto,za potoa da dozvolis da padnam na dnoto...
I samiot znaes deka bolese i ke boli,go znaes samo toa sto te interesirase...
No nikogas nema da doznaes deka si griznal parce od dusata na eden malecok fenix...
if you break my heart l'll break your face
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2009 во 00:18

Ќе се стопам и ќе ме смрзнаш пак,
Ќе се давам и ќе ме поткренеш пак,
Ќе те повредам и ќе ме разбереш пак,
Се прашувам зошто сеуште тука си?
Кон врв
malecka_K Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај malecka_K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 20:05
Тивка нок....Месечината и ѕвездите и оваа нок се обидуваат да ми го осветлат патот, да ми ги осветлат спомените.....Ах тие болни спомени кои ми ја притискаат душата и не ми дозволуваат да продолжам напред......Каде да одам?Што да сторам за заборавам што се случи?А дали всушност и ке успеам да те преболам, на се да заборавам!!......Незнам!Тишина и се е мртво !!!Не добивам соодветни одговори на моите прашања!Но решавам храбро да зачекорам напред.Да зачекорам по патеките кои ми ги покажува светлината.Да го заборавам тој твој небесен поглед што ги раскина сите катанци на срцето и ме направи роб на твојата убавина.Но одминува денот, одминува и нокта црна.Се одминува ама ТИ си сеуште тука! Знам дека е тешко, но сепак ке продолжам напред....Ке го барам црниот тунел на заборавот каде што црнината тажи за поминатото време .Каде што ке се изгуби твојот поглед ......Каде што ке ги закопам спомените и ке ја барам патеката на оние кои што искрено љубат!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 58>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.