IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 58>
Автор
Порака
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2006 во 10:29

Дали да ти кажам

?


Дали да ти кажам дека ми требаШ?

Не, не сакам да помислиШ дека постојано Ќе бидеШ со мене,

Туку само кога јас Ќе имам потреба од тебе.



Дали да ти кажам дека те посакувам?

Не, не сакам да помислиШ дека постојано Ќе ме држиШ во своите прегратки

Туку само кога јас Ќе те повикам.



Дали да ти кажам дека те сакам?

Не, не сакам да помислиШ дека постојано Ќе ми ја покажуваШ својата љубов,

Туку само кога мене Ќе ми треба рамо за плачење.


Изменето од natalija - 22.Февруари.2007 во 09:08
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
devojce^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojce^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2006 во 12:28
Eh,koga bi bile zasekogas zaedno.Navistina prekrasno zvuci.Samo pomegu cetiri dzida priznavamdeka te sakam,a ti ne si svesen kolku mnogu...Mislamdeka ti nemas ni edna tretina od mojata ljubov vo tvoeto sebicno srce.Sekoga koga te gledam zaboravam na se okolu mene.Ako voopsto postoin drug,zosto ne mozam da te zamenam so nikogo pa duri nekoj i da lici na tebe.A znam deka nema takov,ne postoi takov koj ke moze da te zameni,ti si edinstven,ti si vistinskiot,a se nadevam deka i jas za tebe sum onaa sto ti e potrebna.Koga ke pomislam na tebe i nasite zaednicki mogovi vo ocite mi naviraat solzi.Bi bila presrekna koga bi bile povtorno zaedno.No sakam i ti da bides sreken.Ako nasata ljubov ne te pravi sreken,togas ne bi sakala da bidam precka na tvojata sreka.Pravi go ona sto ti pricinuva zadovolstvo,no ne davaj mi lazna nadez deka me sakas.Toa premnogu ke me boli.Ne bi sakala da se zalazuvam deka postoi nekakva nadez za nas dvajcata.No treba da znaes deka postoi edno tazno i skrseno srce koe beskrajno te saka i nemoze da se pomiri so toa deka te zagubilo zasekogas!!! AnaEmbarrassed
Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 23:26
CryCryCryCryCry
   ClapClapClap
       Wink
HeartHeartBroken%20HeartHeartHeart
 
Bravo,koga te slusa covek mu doagja da se pokae za se vo zivotot.........
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 23:30
bravo i od mene ana Clap
kuliraj
Кон врв
devojce^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojce^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 12:19

Ne znam,navistina ne znam kako da ja iskazam ovaa taga(a mozebi i sreka)sto silno go stegna moevo srce.Ti si toj sto napravi tolku silno da stradam.Koga ke pomines se vrtam po tebe,te zamisluvam angel sto sletal vo moeto srce.Vljubena sum vo tebe,struish vo moite misli,a koga ke te vidam seta plamnuvam.No,ne vredi da se taguva,a uste pomalku da se moli za ljubov,koja tesko se dobiva.Dolgo gi sledam tvoite pogledi i ocekuvam da zabelezis deka vo mene se krie nesto sto saka da te privlece.Zaludno e seto toa,a vo tvoeto srce mozebi se vseli druga devojka,zar ne?Ne bi bilo fer da ja napustis i da dojdes kaj mene.Verojatno i nea bi ja bolelo toa.No,sepak...barem malku svrti se i kon mene!Zosto jas sekogas ke te sakam.Go znam i toa deka prvata ljubov boli,no ne vredi za nea da se moli.Mozebi ke reces deka nisto ne sum zagubila...A jas zagubiv se stom te nema tebe.Ke te sakam i ke te cekam da se vratis kaj mene.Ke cekam za da slusnam iskren shepot od tvoite usni deka me sakas!!!

Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2006 во 11:30
zosto morase toj da dojde? Zosto morase da me baknuva? Me razgali so negovite baknezi. Jas veke ne bev zaljubena devojka, jas bev rob... rob na negovite strasti,na negovata ljubov. Jas se trgav... ne sakav da bidam macenicka koja ceka zastita vo negovite pregratki. So solzi vo ocite me prasa "Zosto ne mi davas barem sansa edna nedela?". No jas ne sakav da go slusam, ne sakav poveke da zboruvam. Samo go pregrnav. Go pregrnav tolku silno, od strav da ne dojde nekoja druga da mi go zeme... Srceto moe go sledese sekoe negovo dvizenje. Gi sledese negovite vreli usni, koi milimetar po milimetar se dvizea kon moite rastrepereni usni.... Zosto morase da zavrsi taa vecer? Zosto morase da se razdelime? Zosto ne mu dozvoliv da me bakne? Bev zarobena vo svoite misli, razmisluvajki ednistveno za momceto koe uspea da me razgali. Mislev samo na onoj koj uspea da me preimisli. Na kraj samo uspeav da izgovoram dva zbora: "Edna nedela..."
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2006 во 11:49
Ова е исповед на девојче од твоја воздраст. јас сум таа што те откачи. ме слушаш ли? зборувам со гласот на немите. чувствуваш ли како моето срце се кине дел по дел? ја чувствуваш мојата тага? ја гледаш ли оваа солза која лесно тече на мојот образ? сега месечината плаче за нас, ангелите ми свират песни за да ме расположат, зајдисонцето е полно со тага. ја нема веќе онаа магија која не држеше заедно неколку месеци. небото плаче за мене, а тебе не ни те спомнува, не знае кој си ти, знаеше кога секој миг со тебе беше исполнет со среќа кога бевме другари. единствено различно со другарството и врската со тебе беше тоа дека сега повеќе се каравме. знам дека ја направив оваа одлука на тешко срце, но знам дека подобро ќе ми е без тебе. врати и се на старата љубов онаа која веќе не ти го знае името кога ќе ја гледаш неа ќе мислиш каде сум јас, што правам и со кого сум среќна. но вистината е тоа дека ни ангелите, ни месечината, ни сонцето, ни небото не тажи за мојата судбина со тебе... Нема за што да се тажи ова е една прича без крај само ти знаеш како живееш без мене, мојот живот е сосема различен од твојот кој е исполнет со компјутери и барање замена за мене. Ме слушаш како зборувам, ме слушаш како се радувам, ме слушаш ли како сум слободна да правам што сакам. Ти си со неа, не ти завидувам, не сум ти љубоморна. Не можам да љѕбоморам на некој кој е приврзан за неа, за онаа која те мами. не бев таква, нели. никогаш не ти направив ништо од што ќе те изнервирав, јас те откачив тоа е вистина. Те откачив бидејки овие неколку месеци со тебе беа како пекол за мене, неподносливо горев додека ти си уживаше горе во рајот. Поминуваше покрај мене јас не постоев, постоеа само твоите другари, оние на кои му го поклони моето небо. А моето небо беше ти, моето срце беше ти, но душата остана моја и само моја не ти ја поклонав тебе, нема да ја поклонам на никој друг. Останав без небо и срце. Небото ке го изградам за друг, но него ке му дадам половина ми е тешко да градам повторно. Срцето ке го закрпам на другиот ке му поклонам половина, мачно е за секој да градам од почеток. Го слушна ли мојов исповед? Никогаш не слушаше прашањето е дали МЕ СЛУШНА ШТО ЗБОРУВАМ?
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
devojce^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojce^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 12:44
Deneska se najdov sebesi,se najdov i pobegnav.No nesto me vrati nazad glas ne razum sto zaboraviv deka go imam!Se sto znam e deka ti si ovde,da go kazes ona sto sekogas go velese,no toa e napisano na neboto vecerva!Nema da se otkazam,nema da se skrsam.Porano od sto ocekuvam se izleguva na dobro,ke stojam vo temninata i seuste ke veruvam!Nekoj vnimava nad mene vecerva...Ne e vazno sto velat drugite,ne e vazno kolku vreme e potrebno.Vazno e da bides iskren kon sebe i da go sledis svoeto srce!!!ANA
Кон врв
devojce^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojce^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 12:58
Sakav da se vratam.Zaminav po patot i dojdov na krstopadot.Sakav da se vratam no vremeto ne mi dozvoluvase.Nis puknatinite tecese mladeska krv,a jas stoev pod streata,pa si pekov:da se molime,da se molime...!Sepak vo ocite na sosedot bevme samo sovrsenost vo otpad.Vistinski sarkazam.Zaneseni vo baknezot,opieni vo migot,ne pomislivme na grevot,grevot na ljubovta.Strasta se pretvori vo odmazda,a odmazdata vo odbivnost.Svena kamelijata na nadezta vo mugrata na pepelta...Se rastrkala samo solza vo srceto sto umirase...O uzasni godini vo takva mladost!!!ANA
Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 00:12
TAA SE POJAVI OD NIKADE DALI E GOSPOD,KARMA ILI SUDBINA ILI NEZNAM I SAMIOT STO....DALI NETOV E SETO TOA.......DALI SVETOT MI SE CINI E PREMAL ZA MENE....NE MOZE DA JA SOBERE CELATA STO JA IMAV SKRIENO VO SEBE MNOGU GODINI,DURI I NENADEVAJKI SE DEKA EDEN DEN TAA KE IZLEZE NA VIDELO.....NO EVE JA.....TAA IZLEZE KAKO OREOL OKOLU MOJATA DUSA......TOA E CISTA I VISTINSKA LJUBOV....PROSTI MI BOZE ZA GREVOVITE NO OD CISTO SRCE SE.....AMIN....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 00:50
taa se pojavi
bez da se najavi
bez nitu eden znak
na neboto
na sinoto
navistina bez nitu eden znak
necekav
no trebase

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 12:56

Luboven tekst otkinat od dusa...

Nasmevka...dopir..baknez...daruvanje...prifakanje...
nedorazbiranje..zbogum ..solza...kraj.
..nema veke pocetok...ova se slucuva samo ednas...ostanatoto e licemrie...stravStar
 
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
anne Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 23:42
TAA E KAKO PEPERUTKA,   
AKO TRCAS PO NEA KE BEGA OD TEBE!!!!!!!!!!
NO AKO I PODADES RAKA SAMA KE SLETA!!!!!!!
NEOCEKUVANO!!!!!!!!!!!Wink
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???
Кон врв
anne Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 23:46
TAA DOPIRA EDNAS PREMIERNO DRUGOTO E REPRIZA
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 58>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.