IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455 58>
Автор
Порака
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2015 во 03:37
Zosto me lazesh koga ne me sakash. Ne me ni pocituvash. Ni nisto. Dusata i teloto i se ti dadov i pak ti bese malku ne ti bese dovolno. Ne me sakash. Ne mi e bitno vise nisto. Ne te cekam ne te baram ne te sakam ne mislam na tebe nisto bas nisto ne postoish. Od ovoj momenet si umren za mene. Tolku
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2016 во 13:32
ја нема што да кажам!.. мислам, мојата душа..

секако, ќе се најдат резачи...

Изменето од outlook123 - 04.Јануари.2016 во 13:32
едно е - не се две
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2016 во 14:21
И јас богами немам ништо што да кажам...
Освен едно, дека сите сме трули, расипани У ДУША...
Таква ни е душата, све тоа због Адем и ХАВА...
Човек да не ни стори нешто, ќе излези на површина нашата расипаност.
Ние не опростуваме, не сме научени на такво нешто, ние сме ЗЛОБНИ ЛУЃЕ~!
Гледаме само како некого да надмудриме, да докажеме дека сме во право и кога не сме. Да омаловажуваме и да се искачуваме на врвот од овој свет, без да знаеме дека тој не постои и е илузија, така умот не лаже само...
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2016 во 14:46
душата не е расипана.!

а за лукавкото нема коментар сега...

Изменето од outlook123 - 04.Јануари.2016 во 14:47
едно е - не се две
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2016 во 17:17
Душата може да ни се расипи, дури и да засмрди, сега е само расипана, а смрадот ќе го осетиме само кога ќе поминеме од овој свет на другиот
...и ќе се покаеме, бидејќи мирисот нејзин нема да ни биде убав!
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2016 во 00:07
ne, ne i ne!

ne postoi drug svet, osven onoj u tvoja glava..

blazhenstvoto sho go bara spiros e nadvor od svetot
едно е - не се две
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2016 во 07:23
Оутлук, ете и самата кажа дека постои...
...„освен оној у твоја глава“
Како и да е, тој постои... ТУКА е!
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2016 во 11:09


i kje povtoram - dushata ne e taa koja e rasipana..

Изменето од outlook123 - 05.Јануари.2016 во 11:10
едно е - не се две
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2016 во 20:48
И јас исто пак ќе речам, дека душата се расипува исто така како и духот што може да остари, ако не го негуваш... Односно, ако не знаеш како...
Оутлук, ти знаеш ли како изгледа душата?! и колку е таа мала?
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2016 во 07:18
душата не изгледа но доколку ти ја гледаш, ќе ми ја покажеш?

а таман помислив дека не си од оние кои сакаат да им климаш со глава за да им си прекрасен..


одразот на душата е оној кој се расипува

каков што е одразот на месечината кога дува ветер..

Таа е како што Буда е буден а Христос се раѓа и како што нема лажен

Мухамед..... ЈАСНА!
едно е - не се две
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2016 во 00:00
Душата изгледа и има форма, муслиманските свети книги тачно ја опишуваат, но не би тука за тоа...
Не можам да ти ја покажам, се ќе си сфатиш кога ќе ти дојде времето.
Ти имаш едно мислење, јас сасвим трето.
Може само да се противиме една на друга, но не би нашле на темава заедничка иста точка.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2016 во 07:52
kakva sega tachka!?
za diskusija ne mora da e zaednichka taa i da si samo klimame so glava cello vreme! – neka gori dushata malcem i neka krcka snegot hahahaha

ama gleam deka lugjevo se takvi, zhiveat vo svoj svet I ne daj bozhe da im vlezesh so neshto poinakvo, iako velat deka imaat otvoren um i deka pochituvaat razliki ))

velish ima forma? Taka velat spisite… da nema i pol mozhebi!??

ne bitno koj kako veli,
tuku kako Ti dozhivuvash!

ps ubav den idam ja da shetam tachkata hahaha


Изменето од outlook123 - 09.Јануари.2016 во 07:54
едно е - не се две
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2016 во 12:18
Безцелна тачка, кај шо не води НИКУДА, мила...
Во споривен правец од темата и насловот нејзин...
на тоа мислев... Ја квариме!
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2016 во 16:17
Јас не можам да разберам, како сето ова напишано е љубовен текст?!
Има Љубовни off - муабети... ако ви се офтопицира и во љубов, ете ја правата локација.
Текст е нешто повеќе од 2 збора, макар и ископирани од некаде ако се одраз на моменталните ваши чувства


Кога сè околу мене почна да пропаѓа, кога мојот животен пат тргна во непосакуваниот правец, кога се што величев наеднаш стана ниско и мизерно, ми беше потребен нов почеток. Или сепак „нема што да направам“?
  
Денес, утре и вчера. Времето го направив од исечоци, но дали тоа навистина може да се подели или сè е релативно? Љубовта всушност, не е ништо друго, туку едно чекање. Те чекав да „пораснеш“, те чекав да дојдеш, те чекав за да те видам, чекав да дојде подоброто утре заедно со тебе! Чекав, чекав, чекав... А времето истекуваше. Зарем не е апсурдно?
Од друга страна чекањето ми даваше надеж. Надеж дека ќе го дочекам она што го чекам. Да дојдеш, да те видам, да сум со тебе. Сепак тоа му даваше смисла на мојот живот. Надежта ме одржуваше на нозе. Ако не е таа би имало ли смисла моето чекање? Мојот живот?
  
Тогаш кога мислев дека сум изгубена и не можам ништо да сторам освен да те чекам да ми го покажеш вистинскиот пат, сфатив дека јас сум таа, која треба самата да се спаси од апсурдното чекање. Сфатив дека, местото кое мислев дека е вистинското за да те чекам тебе е местото од кое треба да почнам од почеток.


Изменето од evangeline - 09.Јануари.2016 во 16:18
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455 58>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.