IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 58>
Автор
Порака
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...
    Испратена: 10.Октомври.2006 во 02:50
Најдобриот начин за афирмација на нашите вредности кои ги носиме во себе целиот свој живот е оваа можност што ни ја дава "идивиди".Сте почувствувале ли некогаш наплив на емоции да ви течат зборовите како никогаш дотогаш е тогаш сте погодени од љубов.Преточете ги чувствата на хартија т.е. на ова место.Имате потреба да го споделите тоа чувство со другите околу себе,СТОРЕТЕ ГО ТОА!...
Уживајте во своите чувства,но дајте им и на другите да уживаат во зборовите што неможат да ги напишат но и тоа како ги чувствуваат....Поздрав од андонофф.....Узивајте во пишаниот македонски збор кој верувајте е еден од најубавите......Изменето од Анастеа - 17.Мај.2010 во 02:20
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 09:35
ti ti i samo ti
ti sto mi ja napolni dusava
ti sto mi gi izprazni ocite
ti sto mi dade sloboda
ti sto mislive moi gi odzimas
ti sto ja voskresna ljubovta
 
eve se trudam malce :)Cry
 
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 09:52
ти..... што ми ја украде душата,
ти.....што ми ја зароби  младоста ,
за кого ќе патам во животот,
за кого ќе дадам се еееее  ее ее

Трајче Манев за макфест, јас за да ја надополнам инспитацијата на пламенко LOL

Motivation is game in my hands
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 14:57

Dobar predizvik ....

Aj da se isprobam ...mmmmmmmmmmm
 
 
Prolet e rana vo srce lubov sto budi
peam za lubovta na dve srca ludi
ednoto srce vo gradi e moi
so slatki baknezi cuka na gradite  tvoi
 
Tivko ti sepoti ...otvori veli
tebe te baram vekovi celi
zaedno edno da staneme nie dve
vo sevtov ti si edinstvena... ti si mi se
 
 
Ref:
 
Vecno prolet neka bide za nas
sekoja nok ke te baknuvam jas
vo tvoite oci ke ja nurnam mojata dusa
moeto srce samo tvoeto ke go slusa
 
 
Moja da bides barem eden den cel
nokta ke ja obojam so cvet bel
nikogas da ne se pojavi mrak
za tebe ke gree sekoj soncev zrak
 
Vo zvezdi ke te vivnam da gi dopres
nikogas da te sakam nema da me sopres
bidi mi vecna lubov moja mila
eden baknez tvoj da go pobedam cel svet ke mi dade sila 
 
 Ref:
Vecno prolet neka bide za nas
sekoja nok ke te baknuvam jas
vo tvoite oci ke ja nurnam mojata dusa
moeto srce samo tvoeto ke go slusa
 
 
 
 
P.S. Mislam deka e mnogu polesno da se napise pesna ako veke se znae muzikata...ova e daleku potesko ...prvo tekst pa muzikaConfused
 
 
 
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 23:51
vetrot me miluva po obrazite...
                                                mislam ti si toa
vetrot me miluva po kosata...
                                                mislam ti si toa
eve... nekoj me povikuva... mislam vetrot e
                                         
 
vetrot bil...
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 02:07
Ke ne barash ti nas
od kal ke ne prais
ke ti bide krivo
ke vidish
ke vidish 

dobar refren neli Wink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
devojce^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojce^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2006 во 12:33
Postojano razmisluvam za tebe i za onaa nrkogasna ljubov vo koja tolku bevme srekni.I nikogas ne pomisluvavme na razdelba.No,se sluci...Dojde taa,razdelba.Kade e nasata ljubov?Realnosta surovo ne razdeli.Sindzirot na ljubovta nenadejno se skina.Sega samo del od nego ostana vo moeto srce,koe nastojuva opstane vo ovoj besmislen svet,bez ljubov i razbiranje.Kolkumina dosega ostanale povredeni od tvoeto srce?Postojano se prasuvam dali Amorovata strela slucajno ne dopre?Ili mozebi samo pomina pokraj nas?Ne znam nisto ne mi e jasno?No,znam deka mnogu te sakav...Vremeto tece,tivko neosetno.A jas,od onoj razdelben cas,ne veruvam veke vo ljubovta.Mislam deka taa postoi samo vo skaznite.Vo onie prekrasni skazni za ubavi princezi i princovi...Zbogum,cuvaru na moite sonista!Zbogum,gospodaru na moeto srce!Ke se obidam da te zaboravam i da te prebolam iako znam deka ranite na ljubovta teshko zarastuvaat.No,sepak jas sum silna .premnogu silna da ocajuvam postojano.A i ti eden den ke se kaes,no ke bide docna,a jas ke bidam daleku od tebe no sepak ke TE SAKAM!!!
                        Znam deka jas i ti nikogas ne mozeme
                        da bideme zaedno.Nikogas nema da ja
                        pocuvstvuvam tvojata ljubov,A tolku
                        mnogu boli soznanieto deka nekoj
                        nema da bide tvoj... pozdrav devojce^Broken%20HeartWink
Кон врв
devojce^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojce^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2006 во 10:32
Placam sekoja nok.A se poradi tebe.I se prasuvam zosto seto toa go napravi.Mectaam po sekoj mig pominat so tebe.Odvremeto na nasata ljubov koja ne se zaborava.No, seto toa zamina,veke ljubovta ja nemaA tolku sakav bide toa sto ke mi ja donese radosta,sto ke me napravi srekna.Se sekava...i nikogas nema ga go zaboravam to den.Zosto nekoj raboti navistina ne se zaboravaat.Nema da ja zaboravam taa vecer koga prvpat vodevme ljubov.Ti mi kaza deka me sakas.Pomisliv deka tie zborovi se iskreni.Ne razmisluvav dolgo...Ti poveruvav.I bev srekna.Potoa ti si zamina daleku od mene bez da mi kazes zbogum.A so sebe ponese i eden del od mene.Tolku bi sakala da znam zosto?!No,veruvav,deka pak ke te vidam eden den.I pak ke bidam srekna... so tebe.A dotogas ke cekam da mi se vratis.Da mi ja vratis nasmevkata sto mi ja odzede od moeto lice.Nea sekogas ja imav,bev vedra i nasmeana.Ne bidi sebicen!!!Znaes deka nemozam bez tebe,te sakam!Ti si dlaboko vo moeto srce, a se kries i vo moite solzi.Sepak,nemoj da se pravis i vazen.Nekoj nesta se vrakaat vo zivotot.Mozebi i ti ke zazalis,ke me pobaras,ke svatis deka samo jas vistinski sum te sakala.Isprati mi ja tvojata nasmevka.Ke te cekam,ljubovta vo mene ke te ceka.Zar nemozes li da svatis sto e vsusnost ljubovta?!No,ako zivotot posaka da ne se sretneme,te molam,nemoj da gi zaboravis barem spomenite od mene.Neka ostanat so tebe.I neke te potsetuvaat na edno vreme koe bilo srekno.Heart
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2006 во 10:43
Што ви е на вас тука
рима во збор ви се сука,

сте решиле да отворите душа
па секој да ве чита и слуша,

ве читам, збор по збор
на еден миг сте одговор,
инспирација во вас има
О поети ќе нема литературна зима

LOLMotivation is game in my hands
Кон врв
devojce^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojce^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2006 во 10:47
Ljubovta e prekrasno cuvstvo zasladeno so slatki zborcinja.Otprvo site se plasime...No ne plasete se,taa moze da povredi,a ranata brzo ke zazdravi,Ljubovta e vecna,a zapocnuva od denot na raganjeto i trae,trae...
Кон врв
Queen Bitch Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Queen Bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 11:52
Originally posted by nindza nindza напиша:

Docna e

Taa nok koga se zavrtev
ti veke ne beshe tuka
taa nok koga se zavrtev
srcevo prestana da chuka


Docna e sega za zborovi prazni
ti sakash zivot jas imam skazni
docna e mila za covek ko mene
docna e mila za srce sto vene

Vecerva umiram draga
so sekoj zbor
se podlaboko vo taga
so sekoj zbor
so sekoj stih
zborovi stari
koi gi zaboraviv

Docna e sega za zborovi prazni
ti sakash zivot jas imam skazni
docna e mila za covek ko mene
docna e mila za srce sto vene

Da izletaa zborovi kako ptici
vremeto ke zastaneshe cinam
ovaa nok poleka poleka ginam
Vo ochite tvoi nema veke taga
sekogash mila sekogash draga

Docna e sega za zborovi prazni
ti sakash zivot jas imam skazni
docna e mila za covek ko mene
docna e mila za srce sto vene

Svrti se nokva neka te dopre
srce sto bie,  srce sto kopne
posledni udari vo ovaa predolga nok
pesna za srce sto bie i negovata mok


Eve uste edna ...slusaj nemoj djabe da sum se trudel sea LOL
ME RANI PESMAVA!!!Big%20smileSmile
Don't wory be happy :)
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 18:20
dozd....vrnese taa nok,bez prestan...a nadvor bese sparno...proletnite dozdovi mi go paraa srcevo,cinam vrnese i vnatre vo mene....dolgo setav,sam,jas i dozdot..placev,zaedno so dozdot....bea toa denovi na dozd,na solzi...bese maj,prolet,dozdovi....proletnite dozdovi od togas sekoja godina predizvikuvaat nemiri vo mene....
.....poslednata negova pregratka seuste me boli,sekoj tug pogled vo koj pronaogam del od negovite zeleni oci,nasmevkata bezkrajana,ja nema veke,kolku li noki samo mi nedotiga negoviot miris,vo nedogled e daleku....mnogu daleku....se budev i zaspivav so istata pomila poslednive dve godini...me ubivase beskonecnosta na spomenite so nego,treperev sekogas koga nadvor vrnese...a sepak se nadevav,da se nadevav deka eden den ke go gusnam onaka silno i ke soberam delce od nego vo mene,i ke go cuvam vo srcevo zasekogas,kako voopsto nikogas i da ne mi nedostigal....zatoa sto seuste go sakam........
Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 03:53
Nedopirliv...Sekoja cest....Ta ovie stihovi ne pravat lugje......
Ova e toa sto i e potrebno na temava......
Samo napred moze i malku vo stihovi.......ako mozes....
Pozdrav..........Star
Кон врв
QT_boy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај QT_boy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2006 во 12:57

Оливер4е, ти невино ангел4е, срценце мое, ду6и4ке мила

                 ТЕ САКАМ  !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 58>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.