IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Причина за стапување во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Причина за стапување во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2009 во 19:25
Ти викаат од дома

Изменето од Gabriela_S - 15.Април.2009 во 23:16
Кон врв
lepoticka87 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lepoticka87 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 22:35
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Originally posted by lepoticka87 lepoticka87 напиша:

pa eve licno jas- so decko mim sme veke 2 god.. me pobara za zena nekade koga napunivme edna godina i od togas ustvari mozda i malku porano ziveeme zaedno. no ete taka brgu pomina vremeto a i namerno probuvavme da ostanam bremena pa posle dve god eve ne od 18 mart iscekuvame da ni se rodi sin a registracijata ke ja pravime sega ovaa ned vo sreda.. mislam do sega ne napravivme neznam od koja pricina- no muabetot e deka seuste ne bev bremena koga mi predlozi samo sto ne napravivme nisto oficijalno samo si zemavme stance i si ziveeme den denes zaedno a sega moram zaso ke treba vanbracno da mi se rodi.. no veruvajte ne e razlogot samo bebenceto.. sekade e razlicno.. do sega se bese super pa se nadevam deka i od sreda nataka kako veke mazena zakonski ke bide isto taka ubavo kako do sega.. i najveke od se so me maci daj \Boze da se porodam lesno i brzo.. kako mi se blizi terminot sve poveke mi e strav.. drzete mi sreka.. kisscinjaaaaa :)

 

<FONT face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size=2>Немаш гајле, девојче. Млаку паника пред склопување брак е многу нормална работа, верувај. Се е и ќе биде оксреќа. Важно е што се сакате, а тоа се гледа од твојот пост. Честитки и пиши како бешенамигнувањеголемо%20гушкање





e eve sum povtorno posle dosta vreme.. pa.. eve me konecno oficijalno mazena zavedena u knigata nema vise beganje :P :D hehe pa kako bese.. hm.. ubavo bese.. ne pravevme neso mnogu golemo posto znaete veke bremena sum u sekoj moment ocekuvam da se porodam taka da nemase da go izdrzam cel toj teret svadbi i sl kako so normalno site sakavme ali nema veze i ova bese ok. naj bliskite, moite negovite u maticno posle u kafana pa doma i taka od redot si pominavme.. srekna sum ubavo e.. ne e neso posebno da si kazes ej sega sum mazena i neso da ti se skratat nekoi rab ili koj znae so da ti se smeni u zivot.. mada normalno saa ke se smenat dosta stvari, ali voglavno toa e,.. ili pak ja si bev i taka naviknata so nego da ziveam i sve toa neli zaednicki zivot i sl pa sega edino inakvo e toa sto sum oficijalno negova zena so negovoto prezime i sl.. moram da idam ovie denovi da si gi smenam licnata karta, vozackata i tamu uste nekoi doc za da mozam da se porodam odnosno da ne ima problemi prvo edno pa posle drugo, malce se losi lekarive drski.. epa eve i ova se zavrsi.. pa sega ke vidime kako so ke bide.. sega edino mi ostanuva da sobiram sili i da go pobedam stravot od porqagaj.. uf.. imam uste 6 dena do krajniot rok.. luge strav mi e.. :) uf... :) kisscinja
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 18:29
Ne se sekiraj lepoticka87....ke ostanes ziva. голема%20насмевка
 
Jas so moeto prvo dete taka mnogu se plasev i si mislev deka ke umram. газење%20од%20смеење  Navistina taka se cuvstvuvav...ama se ispadna dobro. Ako ti recam deka ne boli, ke te lazam....ama najdobro za tebe ke bide da gi slusas sto ti kazuvaat babicite i lekarot i pravis toa sto ti velat...polesno i pobzo ke si pomines.  SO SREKA. големо%20гушкање
 
 
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 18:43
Originally posted by lepoticka87 lepoticka87 напиша:


e eve sum povtorno posle dosta vreme.. pa.. eve me konecno oficijalno mazena zavedena u knigata nema vise beganje :P :D hehe pa kako bese.. hm.. ubavo bese.. ne pravevme neso mnogu golemo posto znaete veke bremena sum u sekoj moment ocekuvam da se porodam taka da nemase da go izdrzam cel toj teret svadbi i sl kako so normalno site sakavme ali nema veze i ova bese ok. naj bliskite, moite negovite u maticno posle u kafana pa doma i taka od redot si pominavme.. srekna sum ubavo e.. ne e neso posebno da si kazes ej sega sum mazena i neso da ti se skratat nekoi rab ili koj znae so da ti se smeni u zivot.. mada normalno saa ke se smenat dosta stvari, ali voglavno toa e,.. ili pak ja si bev i taka naviknata so nego da ziveam i sve toa neli zaednicki zivot i sl pa sega edino inakvo e toa sto sum oficijalno negova zena so negovoto prezime i sl.. moram da idam ovie denovi da si gi smenam licnata karta, vozackata i tamu uste nekoi doc za da mozam da se porodam odnosno da ne ima problemi prvo edno pa posle drugo, malce se losi lekarive drski.. epa eve i ova se zavrsi.. pa sega ke vidime kako so ke bide.. sega edino mi ostanuva da sobiram sili i da go pobedam stravot od porqagaj.. uf.. imam uste 6 dena do krajniot rok.. luge strav mi e.. :) uf... :) kisscinja

Да беше страшно раѓањето немаше да раѓаме пак ние кои еднаш сме родиле, нити пак ќе бевме тука на форумотголема%20насмевка
Раѓањето е само уште едно убаво/слатко  чувство кое ние жените храбро го поднесуваме.
Тешко е ама не многу,  минливо е. Со првиот поглед на она кравајче завиткано во бели пелени се се заборава. среќа

Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2009 во 14:54
ovaa izjava nekako drzi voda:...kokoskino slepiloизненадување.......газење%20од%20смеење
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 06:10
Originally posted by vesni vesni напиша:

Бременост. Единствена причина поради која 90% од двојките стапуваат во брак. Муабетов ми е за оние кои имаат сериозни врски и се „печени“ за брак, а сепак не се зимаат чекаат да дојде време т.е. бебе.


 Што мислите вие? Зошто е ова вака? 



Бременоста како причина за стапување во брак воопшто не ја оправдувам!

Ви стапила во брак само поради заеднички живот...стабилност...љубов... ниедна друга причина мислам дека не би ме натерала на тој чекор
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 12:43
Да не ми бидат вонбрачни децата, ако би ги имала некој ден.
За друго ништо.
Може да постои љубов и без тоа парче хартија од матичарот.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2011 во 08:37
     голема%20насмевка
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.