IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Причина за стапување во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Причина за стапување во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
Автор
Порака
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 10:02
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 10:06
ej pa ja ne sum trudna изненадување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zaguben Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaguben Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 12:32
Причина за стапување во брак   

DA NE SPIAM SAM VO KREVET
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 16:33
Ljubov razbiranje iskrenost i doverba . Ako gi imas toa nema potreba da se mislis
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 16:13
neznam vo ovie vreminja
Кон врв
sunshine_baby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 256
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunshine_baby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 03:12
Љубов бе дечки,љубов!Има ли подобра причина!
Малиот мој вика од љубов дека ќе ме земе,а као споредно му бил сексот,перењето гаќи,чистењето,готвењето и тако дање...не му веруем!

Шала на страна,кога ќе изгориме од страст,ни останува само љубов како вечно и универзално нешто.Се разбираме,си веруваме,сме поминале низ сито и решето,знаеме како дишеме,дојдено ми е до тој човек и знам дека можам да ја поминам цела вечност со него и покрај сите глупости кои ги прави.Се она што некогаш не колебаше го нема повеќе,сигурноста која што си ја даваме е безвременска.Што се тиче темели тоа,а као плоча...па и во кревет супер си одговараме веќе кога сме искрени
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 15:22
Bremenost kako osnovna prichina za stapuvanje vo brak kako edinstvena prichina po mene e chist promashaj...od samiot pochetok toj brak bi bil osuden na propast
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 15:24
Originally posted by sunshine_baby sunshine_baby напиша:

Љубов бе дечки,љубов!Има ли подобра причина!
Малиот мој вика од љубов дека ќе ме земе,а као споредно му бил сексот,перењето гаќи,чистењето,готвењето и тако дање...не му веруем!

Шала на страна,кога ќе изгориме од страст,ни останува само љубов како вечно и универзално нешто.Се разбираме,си веруваме,сме поминале низ сито и решето,знаеме како дишеме,дојдено ми е до тој човек и знам дека можам да ја поминам цела вечност со него и покрај сите глупости кои ги прави.Се она што некогаш не колебаше го нема повеќе,сигурноста која што си ја даваме е безвременска.Што се тиче темели тоа,а као плоча...па и во кревет супер си одговараме веќе кога сме искрени

Pa da nema dobar seks bez iskrenostсреќаdokazano e deka strasta vo emotivnite vrski umira koga prestanuvame da bideme iskreni sprema svoite cuvstva i reakcii,koga pocnuvame da se sluzime so lagi kon luge so koi sto sakame da bideme intimni.
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 20:17
site sho gi znam, bez razlika na koja vozrast se, se zemaa poradi toa sho devojkata ostanala bremena nesakajki. osven edna, taa se mazi od drugi prichini...

prichina : treba da SAKAS da stapish vo brak, so nekoj koj go sakash i sho se pogoduvate, znaesh deka te saka i se grizi za tebe. isto bitno e da se porasnati lugjeto, ne na 17 da se zenat, pa neka e i od ljubov.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Hamza Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 72
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hamza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 22:03
Љубов,нежност,сопатник,рамо за плачење...
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 01:00
ljubov,megusebno usoglasuvanje,slicni interesi,istrajnost i zelba za zaednickiot rastez i promena bidejki promenata e del od zivotot,doverba i pocituvanje,griza eden kon drug,socuvstvo.....lele lele dolg mi e spisokotплазење

Изменето од lotus flower - 26.Март.2009 во 01:23
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 12:23
navistina gi ima mnogu ......... premnogu duri ......... samo , bese toooolku odamna , potocno na 27 - mi , zadutre ,  ravno 21 godina da vekje sum zaboravil koi tocno bea смеење

Изменето од miroslav_g8 - 26.Март.2009 во 12:23
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 17:49
vo denesno vreme poveke -bremenosta
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 08:25
..љубов...голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.