IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Убави МОМЦИ наспроти убави МАЖИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Убави МОМЦИ наспроти убави МАЖИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 15>
Автор
Порака
parfeme Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај parfeme Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 21:55

Babz face слатки се, и не значи дека не се добри в кревет.

Мазите се мажишта вака, и не значи дека се добри в кревет,
 
На крај прво пробај па ке знаеш. Мразам да мечтаам по некои холивудски ѕвезди.  Таа фаза во мојот живот одамна помина.
Подобро врапче во рака отколку голубче на гранка.
ART IS LIFE
LIFE IS ART
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 22:03
Originally posted by emi$ emi$ напиша:

eh ubavo e da imas ubavo lice do sebe ama pak ne e se vo toa nekogas toa lice ke treba i edna sijalica da navrti dali ke znae голема%20насмевкаtka da ne mora da bide baby face neka bide mazголема%20насмевка

...ЗАТОА ПОСТОЈАТ МАЈСТОРИ...ЗА СЕ!!!намигнување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 22:13
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by emi$ emi$ напиша:

eh ubavo e da imas ubavo lice do sebe ama pak ne e se vo toa nekogas toa lice ke treba i edna sijalica da navrti dali ke znae голема%20насмевкаtka da ne mora da bide baby face neka bide mazголема%20насмевка

...ЗАТОА ПОСТОЈАТ МАЈСТОРИ...ЗА СЕ!!!намигнување
i sekako megju majstorite ima i ubavi mazhi, zatoa emi$ vikni si nekoj ubav majstorголема%20насмевкаголема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 23:36
...E ПА СЕГА ,АКО НЕ ВЕРУВАТЕ...ШТО ДА ВИ ПРАВАМ...!??збунетостзбунетост
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 13:09
majstori za se?!
i plus da e ubav...auuu koja sansa ti e toa?голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 18:54
...А...ДА БЕВ МАЈСТОР...ТУ МАЈКАТА БРЕ...А УБАВИНАТА Е ,,STVAR UKUSA"!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2007 во 16:29
Имама убавина и кај едните и кај другите.
Зависи само која шена што сака и што гледа.
Сите очи различно гледаат.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
renesansa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 72
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај renesansa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 21:14
So bebeski lica, nikako.Majcinskiot instinkt, dovolno mi e zadovolen.среќа  
Sakam mazestveni lica, po sexipilni se.
A i mazinja so sitna gradba i mala visina, odnapred odpagaat!голема%20насмевка
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 18:56
Јас од секогаш сум сакала црни типови,со црни очи,а на крај испадна срцето да ми го украде сосема спротивност...смеѓ,со плави очиголема%20насмевка
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 19:06
Originally posted by renesansa renesansa напиша:

So bebeski lica, nikako.Majcinskiot instinkt, dovolno mi e zadovolen.среќа  
Sakam mazestveni lica, po sexipilni se.

A i mazinja so sitna gradba i mala visina, odnapred odpagaat!голема%20насмевкацит:...МА НЕ МИ Е ВАЖНА УБАВИНАТА И ПАРИТЕ..КАКО И НАДВОРЕШНИОТ ИЗГЛЕД...!!!!...ВАЖНО Е ДА МЕ ЉУБИ...ДА ИМА КАРАКТЕР И РАЗБИРАЊЕ...!!! ..КАДЕ Е СЕТО ОВА ВО ВАШИОТ..КАКО ГО ВИКАТЕ ВИЕ..ПОСТ..!!????
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 19:08
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Јас од секогаш сум сакала црни типови,со црни очи,а на крај испадна срцето да ми го украде сосема спротивност...смеѓ,со плави очиголема%20насмевка..И СЕГА..?ШТО ПРАВИМЕ...?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
renesansa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 72
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај renesansa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 17:11
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by renesansa renesansa напиша:

So bebeski lica, nikako.Majcinskiot instinkt, dovolno mi e zadovolen.среќа  
Sakam mazestveni lica, po sexipilni se.

A i mazinja so sitna gradba i mala visina, odnapred odpagaat!голема%20насмевкацит:...МА НЕ МИ Е ВАЖНА УБАВИНАТА И ПАРИТЕ..КАКО И НАДВОРЕШНИОТ ИЗГЛЕД...!!!!...ВАЖНО Е ДА МЕ ЉУБИ...ДА ИМА КАРАКТЕР И РАЗБИРАЊЕ...!!! ..КАДЕ Е СЕТО ОВА ВО ВАШИОТ..КАКО ГО ВИКАТЕ ВИЕ..ПОСТ..!!????
Sega vidov sto si napisal Zagor..
Ne pametam deka taka imam nekade napisano.Makar sto  pomegu mn ubav maz, nadvoresno, a ogranicen, i pogrd maz, a umen, poprijatno bi mi bilo da sum vo drustvo so pogrdiotсреќа
No tuka e dr. prasanje, ne se zbori za  analiza na licnosta, temata e koj od 2ta tipa na mazi se poprivlecni.
Za mene se tie sto gi opisav.среќа
 


Изменето од renesansa - 25.Ноември.2007 во 17:23
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 09:32
Ubav maz so prazna glava ne vredi ni pet pari.....Mazot se vljubuva vo zenata gledajki go a zenata vo mazaot slusajki go!големо%20гушкање
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 09:37
e kako ne!!! ni edna zenska veke ne saka tolku da slusa!pa da se vljubi od zborenje
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Ubav maz so prazna glava ne vredi ni pet pari.....Mazot se vljubuva vo zenata gledajki go a zenata vo mazaot slusajki go!големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.