IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Буце или слим????
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Буце или слим????

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 10:40
5% , a ne 90%.....se sl*gamтагасршено%20срце
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 11:00
Originally posted by Kristin969 Kristin969 напиша:

5% , a ne 90%.....se sl*gamтагасршено%20срце




so 5 % za miss fitness ...

pred nekolku godini bev vo drustvo so miss fitness na svetot Ester Djula , madjarica ...

tri dena se druzevme ...

jadese salati ... bez sol i maslo ...

pilesko ... ja vadese kozata ... i so salfeta go upivase mrsnoto ...

isto i so riba pastrmka ...
kozata ja frla ...
i so salfetka upiva ...

ke vidam ako ja imam na slika ke ja krenam ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 11:14
среќа
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 12:08
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 12:13




Eve ja Ester Djula ....

miss fitness ..

prvo na evropa ...

i potoa miss fitness na svetot ...

izbrana vo Las Vegas ....

posle 2000 godina ...
ne ja pamtam tocno godinata ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 12:16


samo 5 % mrsno ...

neznam kako go merat toa ????

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 12:45

размислување i jas se cudam....

Ljubov i Svetlina!
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 12:54
kako i da e, jas sum za SLIM, ne za BUCE! трепкање
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 13:32
Originally posted by Kristin969 Kristin969 напиша:

kako i da e, jas sum za SLIM, ne za BUCE! трепкање




jas sum za kako Tina Turner ...

sega neznam kakva kombinacija e na slim_buce ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 14:12

nemam problem so visokot na kilogrami a toa e poradi rezimot na ishrana i po bremenosta nemav nikakvi problemi no vednas se aktivirav na staticniot tocak licno za sebe!

okolu debelinata , se e do ishranata i nedovolnata aktivnost.simpaticno mi deluvaat devojkite so po desetina kilogrami visok na niv, bas se slatki, no nad 15 veke e premnogu, a da ne recam deka ima premnogu mladi devojki so neverovatno golema tezina.ne znam kako ne im smeta..i zarem ne im e vazno , pred se zdravstveno.bolestite vo maldosta ne se cuvstvuvaat no posle 30 veke ke pocnat da davaat signali a po 40-tata godina gi imame navrata.
zdrava ishrana, znaci dolg zivot!
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 15:08
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:



samo 5 % mrsno ...

neznam kako go merat toa ????

 
Ona shto go vikaat Fat Index go merat vo procenti,a ona Fat Mass e vo kilogrami.Pa valjda ona 5% se misli na 5 kg od telesnata tezina...valjda:-)Jas se meram vo klubot kaj shto vezbam i toa e kako vaga shto ti presmetuva sve toa,i raboti na princip na senzori.Dobivash podatoci za visina tezina,konstrukcija na telo,fat index,fat mass i vrz osnova na toa i tvojata vozrast ti dava idealna tezina i kolichestvo na masnotii.Taka da ako se razbravme ubavo ona shto ti go kaza shto taa go imala 5 kaj mene e 6.
E sega spored tebe toa valjda znachi deka sum slaba i kleta:-))Mada samo taa brojka kako brojka ne znachi deka devojkata e slaba ili debela.Ima golem broj na primeri deka i devojki shto se uzasno mnogu slabi imaat visok procent na masti,shto ne gi pravi zdravi.Se zavisi od nivniot nachin na ishrana i aktivnost.Kaj mene se poklopuvaat,blagodarenie na zdravata ishrana i apsolutno izbegavanje na mrsnotii i vezbanjeto sekoj den.Ne sakam debeli luge,ne tolku zaradi izgledot kolku shto me nervira faktot deka toa znachi zanamaruvanje na zdravjeto.


Изменето од Eleni - 09.Октомври.2007 во 15:31
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 00:05
Strogo vnivam na kilogramite.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2008 во 11:36
Neshto sum...slim,ama se trudam da stanam buce
izgleda deka e podobro sepakтага

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2008 во 23:26
Buce a bev slim
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,187 секунди.