IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Буце или слим????
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Буце или слим????

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Буце или слим????
    Испратена: 18.Септември.2006 во 03:54
site nekogas vo zivotot sme bile na dieta... ama vi teknalo li nekogas da se otkazete od borbata so kilogramite i da bidete onakvi kakvi sto prirodata ve odredila da bidete......
 
 
Big%20smile           Wink                 Tongue              Smile              LOL             Embarrassed              Clap
Read an cry!!!!!
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 03:55

iskreno, ja vise ne se zamaram....

ja sum si dobra sama na sebe...

malce me umira profesorot po fizicko...

ali ja samo go turam na ignor

i si teram po moe....

najiskreno....

TongueTongueTongueTongue

Read an cry!!!!!
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 04:01
Ne sum bila na dieta nikogash,fala bogu ne sum imala potreba da vodam borba so kilogramite ama imam rezim na ishrana,koj go sledam sekoj den i mnogu vnimavam sto jadam,sakam zdrava ishrana, mislam deka nacinot na ishrana najmnogu vlijae na zdravjeto
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2006 во 01:14
epa nedaj boze da imas potreba za toa...
Read an cry!!!!!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2006 во 01:18
ne sum bila na dieta posto sum so site proporcii znacoi 180 sum visoka i imam59 kg! ali za da ostanam vakva ne jadam blago i piti  kaloricni raboti(osven za praznici i godisnini od tetovazi i pirsovi,sto bi se reklo  proslavi ) so drustvo!! Tesko e dasi na dieta ne moze nikoj da me ubedi so demant na toa!!
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2006 во 22:18
Do sega nikogas ne sum imala problem so visokot na kilogrami(verojatno se geni i brz metabolizam u prasanje) pa zatoa ne sum bila na dieta za slabeenje,no bidejki eden period patev od alergii morav da se pridrzuvam na odreden rezim na ishrana,i znam kolku e tesko koga si primoran da jades samo odredena hrana...A uste ako moras da ja ogranicuvas i kolicinata na hranata...Dead...mozam da zamislam kolku e samo tesko.
Smetam deka lugeto sto imaat visok na kilogrami ednostavno treba da se prifatat i da se zadovolni od samite sebe onakvi kavi sto se.Dieta,spored mene,treba da drzat edinstveno ako tezinata im pretstavuva zdrastven problem(kako kaj diabeticari,luge so visok pritisok i sl.)
Inace,Buceslatko ClapClapClap za tvojot stav.Kamo sreka poveke devojki da razmisluvaa kako tebe!
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 02:41
fala... inace, iskreno, mnogu vreme treba se dodeka edna buckasta devojka sama na sebe si priznae deka e takva i deka veke treba da se otkaze od taa borba so kilogrami..... a veruvajte, ako imate zor, borbata so kilogramite e najteska.... od iskustvo zboruvam...
Read an cry!!!!!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 08:16
Никогаш не сум држела диета и чисто сумљам дека ќе го правам тоа..
Гледајки ја околината е живо мачење, зашто? Едноставно за секој има по нешто, не сакам да чујам поради некој да гладувам или да дозволам комплекс..
Знам дека многу добро се одразува на здравјето во доцните години зашто да ризикувам, каква сум таква сум..Tongue
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 23:54
Sum drzela dieti, poveketo uspesni, ama da vi kazam pravo, ic ne me boli sega kakva sum, imam uste kilca za simnuvanje, i sto sega, treba pred ispit da gladuvam? Si pazam, bi sakala da vezbam i planiram da go napravam toa, ama najvazno e, koj me saka, ke me saka onakva kakva sto sum. teloto se sreduva, ama toa u glavata potesko
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2006 во 01:28
taka e dana.....
Read an cry!!!!!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2006 во 01:42
Sekogas mi e MNooogu bitno kako izgledam pa i  1 kg da sum kacila(iako retko) odma nisto nejadam
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2006 во 00:59
WinkWinkWinkalal da ti e....
Read an cry!!!!!
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2006 во 15:10
sum drzela 1 stroga dieta(atkinsovata) pre dve godini koga prekinav da pusam, togas mnoooguuu se zdebeliv i resiv da ja probam dietava
Don't drink and drive, just walk and fly
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2006 во 15:51
ne mi treba dieta...ja sum si slim....ehmmm xs.....

Изменето од LouWeed - 29.Септември.2006 во 15:51
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.