IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Дали да се укине МТВ (Македонска)?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали да се укине МТВ (Македонска)?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 40>
Прашање: Дали да се укине МТВ (Македонска)?
Одговор Гласови Статистика
138 [44,95%]
31 [10,10%]
5 [1,63%]
122 [39,74%]
11 [3,58%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Kroki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kroki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали да се укине МТВ (Македонска)?
    Испратена: 05.Септември.2006 во 03:08
Ајде да видиме, како ќе се изгласа ова.... Бујрум....
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 12:01
Pod ITNO osobeno onaa koja odi na satelitska , mi e sram da ja gledam se sramam
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 12:07
  Seushte ima delovi vo nashava zemja koi se pokrieni samo so Makedonska televizija...pa poradi toa nemoze
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 13:08
Pot itno!! Kaj sto e edindinstvenata platena tv ima nevideno losa programa i  toa sto se dava e staro nikakvo so eden zbor katastrofa!!! Definitivno da se ukine!!
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 17:19
па може затоа што се катастрофа,програмата им е нула

Изменето од Snegulka - 05.Септември.2006 во 17:20
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2006 во 01:51
Pod itno da se ukine. Katastrofa. Programata im e za sramota.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2006 во 20:14
Da! TREBA! abe dajte aman pokraj A1 i Sitel ..... ona e....sramota....najzaostanata programa imaat be....
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
m-free Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 243
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m-free Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2006 во 20:20
Originally posted by beleg beleg напиша:

  Seushte ima delovi vo nashava zemja koi se pokrieni samo so Makedonska televizija...pa poradi toa nemoze


kolku samo cuvstva ima vo tebe beleg.....
Кон врв
*mUzIkAlEn* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *mUzIkAlEn* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 23:29
Originally posted by m-free m-free напиша:

Originally posted by beleg beleg напиша:

  Seushte ima delovi vo nashava zemja koi se pokrieni samo so Makedonska televizija...pa poradi toa nemoze


kolku samo cuvstva ima vo tebe beleg.....
Ne smee!!!!!!!!!!!!Thumbs%20Up
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2006 во 10:53
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Da! TREBA! abe dajte aman pokraj A1 i Sitel ..... ona e....sramota....najzaostanata programa imaat be....

A1 и Сител можат вода да носат за пренос на спортски натпревари, посебно од лигата на шампиони. Никогаш нема да ги платат тие пари! Плус за олимпијада, светски првенства, европски, во сите спортови. Што мислите кој ги плаќа тие пари. Ние народот! Затоа треба само да се плаќа претплата и се ќе се среди!
Но едно ми смета, што во светот секоја телевизија ќе ве извести за пренос кој се емитува на друга телевизија! Но овде тоа не е случај! Самото договарање, како национални канали, мораат да го почнат, инаку ќе губиме ние гледачите.
А укинување на МТВ не доаѓа во предвид!
Немам никакви допирни точки со телевизијата, или радиото, но тие се потребни посебно кога еден Велија Рамковски може со една обична телевизија, која крадеше филмови на времето, од SKY и слични сателитски канали, да го крене народот и да промовира свои фикс идеи. Значи јавен сервис е потребен, но мора да се реформира. Да ги достигне BBC, DW, TV5, TVE. Тоа се европски стандарди.
Плус, уште нешто, во овој прв едит.
Ниедна од другите телевизии не дава категорија за емисиите, како МТВ. А сите се на тоа законски обврзани, нели?


Изменето од Dogi - 21.Септември.2006 во 10:55
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2006 во 14:03
Zosto ne se plaka nacionalnata televizija vo Italija??Koj ja finansira narodot NE!Vladata, i RAI e nacionalen servis koj gi vrsi site znacajni prenosi (za fudbav samo koga igra reprezentacijata), dodeka SKY programot za,prvenstva italijansko, germansko...e specijalizirana koja ke si ja platish odnapred vo godinata i toa dobri 600 evra i ke uzivash vo fudbalot , dodeka privatnata mediaset e rezervirana za liga na sampioni.Se e podeleno pomegu ovie tri konk*rentni tv stanici
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2006 во 15:19
Кога ќе стигнеме до нивото на RAI, да може да се прават профитабилни проекти, кои ќе ја финансираат МТВ, ок, нема проблем.
RAI има цел град каде што се снимаат филмови, нели? CINECITA!
Но во моментот кај нас се гледа секое подобро првенство без пари, така? И плус Лига на шампиони. А колку е претплатата? 330х12 месеци = 3960 ден. или 64 €.
Кај го има тоа? Не заборавајте дека од претплатата се делат пари и на приватните телевизии, или барем требаше да биде така! Значи не е работата да се укине МТВ, туку да се плати претплатата! Која е мизерна, во однос на она што може да се гледа таму.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2006 во 15:45
Vo red e so pretplatata ne e nekoja suma pregolema treba da se plati, no opsto MTV treba celosno celiot konteks na programata da go promeni, pa samo videte na sto izgledaat emisiite od tipot naza iselenicite, SRAMOTA, a okolu ureduvanjeto na studioto na pr DNEVNIKOT ovoj pat e MIZERIJA, spektar na vinozito ama zamraceno. Treba celosna promena na garniturata koja raboti vo MTV, dosta od predpenzioneri i urednici od tipot moj ili tvoj, treba mladi perspektivni lugje sto imaat viduvanja kon se sto e aktuelno, moderno za na nas gledacite da ne "vrzat" na nivniot kanal, vaka NE so ovoj TIM NA LOSI KADRI VO MTV
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 11:54
Колку што јас знам МТВ (Македонската Телевизија) има тим од англиски советници, кои помагаат во подигнувањето на гледаноста. А за сценографијата, мора да има почеток, ако почнат со ептен добра сценографија, ќе нема простор за подобрување, нели? Но ете почнаа со статистика во преносите, тенис, кошарка. Пред тоа и тоа го немаше. Значи нешто се движи. Не може сега МТВ да се издигне на ниво на HD (High Definition) телевизија, кога Јапонците тоа го истражуваат 30-40 години, но дури во последните години тоа заживува кај нив. Можат да речеме со почетокот на дигитализацијата, која еве подолго време се најавува, да внесат ТелеТекст. Кој е премногу потребен! Но ќе треба да го организираат, подобро од оној на А1!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.