IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - AVON!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

AVON!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
vesni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: AVON!
    Испратена: 05.Септември.2006 во 01:20
Sto mislite za kozmetikata na AVON?
Dali ima nekoj zainteresiran da stane pretstavnik na AVON?
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 01:25
Edinstveno sto ne mi se dopaga kaj tie kozmetiki koi se kupuvaat na ovakov nacin, e sto ne mozam da gi vidam pred sebe, i zatoa mnogu pati sum poracuvala edna boja na lak ili karmin ili sjaj a sum dobivala sosema druga..
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
m-free Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 243
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m-free Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 01:44
ce otideme dano vo prodavnica ce si odberes sto sakas kakov AVON
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 10:53
Mene licno mnogu mi se dopaga kozmetikata od avon
Don't drink and drive, just walk and fly
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 12:07
Ne ja koristam, so godini sum na Loreal.Kako sto kaza Dana i mene ne mi se dopagja osobeno poracuvanjeto po katalok.Imav loso iskustvo so Oriflame taka da poveke ne se oslonuvam na katalozi
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 17:20
...многу повеќе ги почитувам авон отколку орифлејм...значи ми се сфиѓаат нивните производи, иако и јас сум против каталог-купувањето...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2006 во 17:17
Od avon dobiv podarok eden shampon za kosa koja e farbana, ma daj blage veze nemashe, i kako da im veruvam a za deodorantot ne mozam da dadam komentar zatoa sto ne upotrebuvam deodoranti, od ostanatoto pak nemam namera da kupam nikakva krema za telo, lice, ama bash nisto
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2006 во 17:38
jas imam edno mleko za telo za zategnuvanje dobro e za drugite proizvodi ne znam ne sum gi probala
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2006 во 23:57
Toj sprejot antiperspiran go kupi majka mi, i pisuvase deka ne ostaval beli tragi, ne da ostavase, cela obleka i bese ofarbana...
Onoj sjajot go imav, salma haek sto go reklamirase, kolku poveke go nosis, tolku poveke sjael, minimum 5 casa, ama nisto, bese uzasno lepliv, preeemnogu lepliv, ic ne sjaese, ko karmin bese... ma daj, ne moze da se meri so na maxfactor sjajot..
 
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2006 во 14:45
Dekorativnata kozmetika od Avon(mislam na sminki i sl) e za nikade.Use imam "traumi" od nivnata maskaraSmile.Ali zatoa imaat mnogu dobri proizvodi za nega na telo i lice.I parfemite se super.Plus imaat mnogu ubavi ambalazi.Kako i da e daleku se od Pupa ili Maxfactor.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 17:26
Мирисите на АВОН се супер и кремите за лице и тело,сум ги пробала и некои сеуште ги користам ама шмионката...цццц...не сум воопшто задоволна
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 19:36
kremite tochno ubavi se
Кон врв
vesni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 00:26
Originally posted by Dana Dana напиша:

Edinstveno sto ne mi se dopaga kaj tie kozmetiki koi se kupuvaat na ovakov nacin, e sto ne mozam da gi vidam pred sebe, i zatoa mnogu pati sum poracuvala edna boja na lak ili karmin ili sjaj a sum dobivala sosema druga..
Затоа постојат тестерчиња, тоа е основен прибор што треба да го има еден добар претставник. Некогаш се случува некој кармин кога го гледаш да е една боја, а кога ке го ставиш да е сосема друга боја.
Кон врв
kikce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kikce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 21:06
jas mislam deka avon kozmetikata e super
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.