IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Кумановци и нивниот темперамент
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кумановци и нивниот темперамент

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 18:15
сум бил неколку пати во Куманово и сум запознал кумановсци повеќе пати и барем оние кои сум ги видел се многу пријатни и како што кажа марија, го имаат еден од најинтересните дијалекти во земјава голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 19:59
Учителка на крај од последан час на свои ученици им вика:

Јутре немој некој да не е дошја у школу, мора да правите сви тест и нејќу да чују оправдање од тип, болан сам, мама не ме пушти, дедо ми умреја, успа се и слично.

И ете ти га едно дете од задњу клупу вика:
Учителке, а ако неможу да дојду због сексуалну исрцпеност?

Ајде, ајде можете Ви и с'с другу руку па пишуете!

(Бодети, пикав ми се под кожу, овј је поздрав за тебе)

Изменето од maria_magdalena - 11.Јануари.2010 во 23:23
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 00:24
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Учителка на крај од последан час на свои ученици им вика:

Јутре немој некој да не е дошја у школу, мора да правите сви тест и нејќу да чују оправдање од тип, болан сам, мама не ме пушти, дедо ми умреја, успа се и слично.

И ете ти га едно дете од задњу клупу вика:
Учителке, а ако неможу да дојду због сексуалну исрцпеност?

Ајде, ајде можете Ви и с'с другу руку па пишуете!

(Бодети, пикав ми се под кожу, овј је поздрав за тебе)
  Fala ti za pozdrav,i da znaes deka si u pravo mnogo sakamo da se ,pikamo,големо%20гушкање
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 08:59
  
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 09:01
 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 09:01
 
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 04:12
A inace mora da pregovaramo s's administratora da cepamo kumanovski na cel forum pa koj razbere -razbere...
Bravo za Emila za slike, abe s'lza mi potece sto se vika...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 06:20
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

A inace mora da pregovaramo s's administratora da cepamo kumanovski na cel forum pa koj razbere -razbere...
Bravo za Emila za slike, abe s'lza mi potece sto se vika...
 
 
 јас имам искуство со вас и определено нема да ми е тешко да ви разбирам задоволствоголемо%20гушкање 
 
п.с.моето умилено местенце во Македонија -Кумановољубов
Кон врв
aco_t Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aco_t Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 01:40
ja sam od kumanovo, ama studiram u sk
mnogo e tapa za carsiju, isti ljudi , i sto e najkatastrofa, nema zapoznavanje, ako otides da se zapoznaes ss nekoga, toj e neviden skandal
fala Bogu sto imam sansu da iskacam pocesto u sk

inace ako sam puno vreme otsutan od gard, strasno pocinja da mi fali, ali toj e valjda zaradi drustvo i doma moi, sigurno ne e grad, zasto de facto u grad nema nisto interesno da se vidi!

plus toj , mnogo ljubomora vladee u cel grad, ljubomoriv ti na sitnice,i da imas 10 denara povise od njima, ke gledav da gi izgubis i t'ga su najsrekni (kd ostetiv nekoga)SVAKA CAST NA ISKLJUCOCI.

ima mnogo ogovaranje, ako doznae 1 covek nesto za tebe, racunaj deka do jutre pola grad ke znae i ke se pravi budala....

samo toj mi smeta, drugo e OK
Кон врв
marx Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2010 во 15:13
Kumanovci, dobri smo za dobri, sakamo da se druzimo, zezamo, piemo ama i mnogo ljubomorni...

Eve ed'n vic prav kumanovski....
Facaja kumanovac ribe i fati zlatnu ribu. Zlatna riba mu vikala "pusti me i ce ti ispunu ednu zelju, ama zapamti deka sve sto napravu za tebe, za komsiju ti duplo ce napravu" I Kumanovac mislija mislija, pomislija na 1.000.000 evra pa vika si "ne, ne biva nikako, ja miljon evra, komshija dve" pomislija na zgodnu zenu, avto pred kucu, nova kuca... pa vika si "pa komsho da ima dve zgodni zene i dve avta i dve kuce..."

Posle nekolko pomisle vika: "slusaj ribo, izvadi mi ti edno oko pa komshija neka odi corav da mu ga turu na majku mu u p**ku".



Eve cist primer
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2010 во 20:31
"Svi mi kazu ulicarka sam bila...pa po krovovi li da idu".....голема%20насмевкаголема%20насмевка

ete edna finta za kumanovci...
Kumanovo kako grad na izgled i toa kako e sreden mi e za nikaden..katastrofa...i ic ne mi se dopaga megutoa lugeto...se super...na faks edno vreme se slucuvase celo drustvo kumanovci i samo jas so niv da se druzam..pa nauci da zboru i kumanovskiголема%20насмевка
toa se veseli luge..drustveni so smisla za humor i pienje alkoholголема%20насмевка....i site tie so koi se druzev mi ostanaa drugari i drugarki se uste...Taka pred edna nedela bev na kafe vo kum...se sobravme dobra stara ekipa se smeevme si raskazuvavme finti nekoi od vremeto..ednostavno bez ispolneta i uzivavсреќа

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2010 во 20:44

Куманово со 856 регистрирани наркомани

Алар­ман­тна е бројката на зависници од дрога во Куманово. Според по­да­то­ци­те на полицијата, во моментов има регистрирано 856 лица корисници на хероин, марихуана и на кокаин, но реалната бројка е петпати поголема. Во последните 10 години, 65 лица починале како последица на пре­до­зи­ра­ност.
"Во последните три години бројката секојдневно се зголемува, а возраста оди надолу", вели д-р Јадранка Стаменковска од Центарот за јавно здрав­је. "Најмладиот регистриран корисник зависник ни е на 12-годишна воз­раст. Она што ние треба да го работиме, е да превенираме, а не да лекуваме. Да се почне со превенцијата од најмала возраст, од семејството, преку гра­дин­ки­те, училиштата, вклучувајќи ги тука сите институции кои можат да да­дат свој придонес за да има резултати", тврди Стаменковска.
Од СВР Куманово велат дека преземаат мерки за спречување на оваа по­ја­ва, ја следат состојбата на терен и располагаат со конкретни податоци за бројот на регистрираните зависници, прекршоците кои тие ги прават и как­ви дроги користат.
"Це­лос­но справување со овој проблем не е можно, но со навремена пре­вен­ци­ја може да се намали бројот на зависници", објаснува Виолета Бог­да­нов­ска, началник во Одделението за превенција во СВР Куманово.
Нај­мно­гу се користи хероин, а најраспространета е марихуаната. Од кри­вич­ни­те дела, наркозависниците најчесто се извршители на кражби.

Кон врв
marx Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 07:21
Pa dobro sega od 120.000 ziteli 856 narkomani i ne se premnogu :)
Кон врв
crnokonjac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај crnokonjac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 16:05
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Кумановци се ептен вицкасти...кога прв пат отидов во Куманово по работа(заедно со Кејт),преку телефон се слушаме со колегава како да се најдеметој прашува-куде си ма сега?јас гледам лево -десно и крај мене некој објект кој ми заличи на дом на култура...прашувам еден човек-што зграда е оваа?воена академија ми вели мртов сериозенКејт му вика на колегава-Кај некоја воена академија смеизненадувањеизненадувањеизненадувањеКуде га најдосте море воена академија у Кумановоизненадувањеизненадувањеизненадувањецрвенеењегазење%20од%20смеење
TOJ STO VI GO KAZAL TOA SIGURNO NE E OD KUMANOVO, OD SELATA OKOLU KUMANVO MOZEBI.... TOA E ISTO KAKO GRADJANITE OD S. BUJKOVCI ILI DELJADROVCI KE KAZAT NIE SME OD SKOPJE A DO SKOPJE IMAAT 20 KM A DERAT SO SELJACIZMI. DA SE RAZBEREMO NEMAM NISTO PROTIV SELJACI AMA IMAM PROTIV GRADJANI SS SELSKO PONASANJE. A PRAVILNA FRAZA BI BILA..... KUDE k*r GU NAJDESTE VOENU AKADEMIJU U KUMANOVO   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.