IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Енотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Енотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 12:07
Баш не можеме да се најдеме....
 
Ех, баш пред некој ден добив едно вино од Анска Река од 1997 година! мммммммм задоволство
Veni Vidi Vici
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 00:02
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Баш не можеме да се најдеме....
 

Ех, баш пред некој ден добив едно вино од Анска Река од 1997 година! мммммммм задоволствоПССССС..ВИДИ ГО ОВА..


...И ПОСЛЕ,НЕ ПОСТОЕЛЕ CRNI VINA!!!..ИЛИ ОВА НЕ СЕ ВАЖИ...ЗАТОА ШТО Е ОД SFRJ!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 15:23
Викаат виното станува подобро со годините ама негде гледав дека тоа не оди до бескрај т.е. дека има „пик“ или врв на зрелост и потоа му опаѓа квалитетот, па ме интересира ако има некој што се разбира да пише на кој начин се оценува или се знае на кое вино кога треба да му дојде „пикот“.?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.