IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Врска со сиромашен дечко/девојка?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Врска со сиромашен дечко/девојка?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 23>
Автор
Порака Обратен редослед
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 22:36
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

И другата страна... кога ќе допреш до срцето на некоја богаташка...таа ако те сака ќе направи да не ја почувствуваш разликата во статусот ... итн итн итн...  
Е Бабо разликата не само што може да се почувствува туку е опиплива а се гледа богами и од Месечината.
На сиромавиот може ќе му биде лесно и некако да се покондурии прилагоди  на богаташкиот живот а на човек кој е раснат во благосостојба никојпат нема да му се сака „мала колипка„ и да се симне од коњ на магаре за пуста љубов.
Тоа само во романите. Сите можеме да им ракоплескаме на таквите и да им се восхитуваме, но колку вистина сме во состојба да живееме во општествена класа на која не и припаѓаме.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 22:30
Старите си рекле мудро- Секој според вера и вечеранамигнување
Ќе си се бараш со тие што можеш и со кои прилегаш. Е сега ако на некој му падне секирата во мед тоа е друга приказна, ама тоа ретко бива.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 20:42
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Врските каде што не можи да го понудиш она на кое што партнерот е навикнат завршуваат пред време. Никој не сака да си се откажи од навиките, или да те шета покрај него со патики од 500 денари ако него го чешкаат евра во џебот....изненадување Да не се правиме наивни и мутави - ова што го зборуваш се проповеди, кои за жал, се далеку далеку далеку некаде од ова што не потиска. Принцези нема, принцови со бели коњи се бројат на прсти, а ромео и јулија трагично завршија пред многу години. Ништо од тие историски удварања каде што главен збор има љубовта. Тие се ретки затоа и се опеани во песни, другите не заслужуваат стиховиголема%20насмевка


Ај да не го цитирам и тоа од претходно, многу долго ми се виде


Ти живееш за да бидеш виден од некого или за да си живееш спокојно итн итн итн..?


Да речеме дека ќе налеташ на некоја што носи патики од 500 евра... телефонче од 500 евра...вози BMW или ауди...а ти си голтар.. со патики од 500 денари...телефон од 2000..немаш кола...едвај наоѓаш 300денари за пијачка....

е сеа... ако таа ..девојката со патичиња...бара само некој за да и пополни време..да плаче на негово рамо...да ја шета и да биде видена со некој што има кеш... тогаш многу нормално ќе бара некој од нејзина класа...
ама ако таа е зрела..воспитана..не скока од врска во врска...нема да гледа колку денари имаш во новчаник..ни дали имаш патики од 500 евра или денари ...

Љубовта не се купува...Чувствата не се купуваат... Или ги има или ги нема...


Биди сигурен дека ако и ти припаѓаш на нејзиниот слој во општеството..пак ќе бидеш шутнат бидејќи таа не бара ништо од никого...
И другата страна... кога ќе допреш до срцето на некоја богаташка...таа ако те сака ќе направи да не ја почувствуваш разликата во статусот ... итн итн итн...

Се надевам дека ќе го најдеш твоето "капаче" ...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 20:26




A jas mislev deka sum na podforum "Љубов".



Izvinite, nismo odavde.




Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 20:22
Абе друже... какво ограничување постави ,тоа страшно нештоизненадување Ништо на светов не можиш да го глеаш толку засебно како што тоа го правиш... оти така нема благе везе со стварност. И јас сум еден што сонува за принцези и такви ствари... само ... јбг... малку има некоја друга зависност , затоа што , како што се вика, на гладен стомак кеф не биваа...
Ако не сакаш тоа да го прифатиш и ми бараш рачки поинаку да го протолкуваш , тогаш не ни мораш друже. ...

Знаеш... филозофија можеме да тераме до 500 и назад, ама има едно нешто што го пропушташ : можеби таа ситуацијата погоре што ја напишав била некоја што јас сум ја доживеал??? а? Што викаш?? Можи некогаш сум се почувствувал ко цреп затоа што татко ми не перел пари на времето кога било поматно па сеа немам за к**чење???
Не... секогаш сум горд на тоа што можам мирно да си спијам , безразлика дали ќе имам 10 денари в новчаник или 5000...  Тоа е башка есап...
 А дека има врска со цурата... ох да видиш како има... затоа што на ниедна не и одговара да се ограничува заради тебе.... Верувај ми... не е филозофија , факт е...намигнување
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 19:29
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

]Врските каде што не можи да го понудиш она на кое што партнерот е навикнат завршуваат пред време. Никој не сака да си се откажи од навиките, или да те шета покрај него со патики од 500 денари ако него го чешкаат евра во џебот....


A za shto govorime tuka?

Za Ljubov i emotivna vrska ili za pari i ekonomska vrska ?



Patem, Romeo i Julija (spored deloto na Shekspir) bea deca od dvete najbogati semejstva vo Verona i tie ne se dadoa eden na drug nitu poradi parite, nitu poradi semejnite vrski.

Shekspir na eden prekrasen umetnichki nachin ja prikazha vistinata za Ljubovta koja ne poznava i ne priznava nitu monetarni, nitu socijalni vrednosti.

Za Ljubovta ekonomskiot status, nacionalnata, verskata ili rasnata pripadnost ne pretstavuvaat nishto.



Koga na masata kje se stavat ekonomskite vrednosti i prednosti, togash vekje diskutirame i govorime za biznis, a ne za Ljubov.



I da ti kazham deka so Ljubovta se postiga i dostiga ekonomijata, no so ekonomija ne se dostiga Ljubov.



I mozhesh kazhanovo, onaka paushalno, da go okarakterizirash kako arhaichen romaticiziam, no mozham da ti svedocham deka toa shto denes mladinata go smeta kako nekoja svoja "novootkriena vistina" e stara zabluda koja postoi od prastari vreminja.

Isto onaka kako shto onoj "romanticizam" postoel i kje postoi vechno.



A toa e zatoa shto ne se raboti za nikakvi modi, istorii i vreminja, tuku za bozhenstvenoto vo choveka.









Изменето од Messenger - 22.Март.2011 во 20:04
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 18:40
Опа Месенџер... малку си помешал... Сосема друго зборувам јас од тоа што ти го кажа сеа...трепкање

Облеки со облеки, мобилки со мобили , ама месо со боранија НЕ СЕ РАМНИнамигнување

Врските каде што не можи да го понудиш она на кое што партнерот е навикнат завршуваат пред време. Никој не сака да си се откажи од навиките, или да те шета покрај него со патики од 500 денари ако него го чешкаат евра во џебот....изненадување Да не се правиме наивни и мутави - ова што го зборуваш се проповеди, кои за жал, се далеку далеку далеку некаде од ова што не потиска. Принцези нема, принцови со бели коњи се бројат на прсти, а ромео и јулија трагично завршија пред многу години. Ништо од тие историски удварања каде што главен збор има љубовта. Тие се ретки затоа и се опеани во песни, другите не заслужуваат стиховиголема%20насмевка
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 18:31
Ako odite po relaksirani obleki, mobilki, patiki, parfemi i pijachki togash znachi ve interesiraat takvi raboti.

Ne znam shto ve buni ?

Obleki odat so obleki, patiki so patiki, mobilki so mobilki i pijachki so pijachki.

S'e dodeka se vrednuvaat tie neshta, dotogash kje se gledaat i kje se baraat tokmu tie raboti.

Zoshto ve chudi toa ?


Jas ne chitam deka govorite za nekakvi chovechki kvaliteti, tuku samo za materijalni dobra - kakov bil fustanot, kakov bil chasovnikot, kolku pari imalo vo novchanikot, kakov avtomobil bil vozen...

Vas ne ve ineteresira lichnosta, tuku onoa shto e zakacheno na nea.

Pa, bidejki ve inteteresira toa togash ve privlekuvaat takvi raboti, a bidejki takvite raboti gi eksponiraat onie koi isto taka se interesiraat za niv, togash zoshto se zhalite deka se srekjavate so isti lugje kakvi shto ste i vie samite ???







Изменето од Messenger - 22.Март.2011 во 19:13
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 11:43
Добро Емил... ќе си бара. Ама од кај ќе си најди , кога и како тоа не можи никој да одлучи за себе.  намигнување
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 11:33

Вистината е дека во денешно време немаш ли пари во паричникот си за никаде.Независно за што станува збор.

 
И сепак дечко што нема пари нема да си бара девојка која оди во најскапите кафичи во градот.И обратно.Посиромашна девојка ќе си бара дечко од нејзината просторија.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 11:27
Море да видиш како има врскааа.... 20ти месецот, сето од 1ви потрошено до тогаш...
ситуација: излегуваш да се запознаеш... новчаникот во длабок минус... тужна ситуација, ама моментот не се пропушта. Бичиш таму самоуверен и тогаш, ситуација 2:
Влегуваш внатре , седи на маса со другарка. Релаксирано облечена  , со патики 250 евра. Барбика...
Пополека додека се ближиш кон неа со благ осмех , си се потпулуваш во патиките дали ти се извалкани од трчањето ор самтинг па ти иди една мисла: на први нови патики...   Срцето застанато в грло,ама го голташ и почнуваш. Поминуваш еден саат низ муабет со неа. Во меѓувреме гледаш дека малава  уствари е опремена со мобилен на тач шо кошта колку Опел Корса од Немачкаизненадување Мајко мојааа, на што налепивголема%20насмевка -Стануваме? - Ок... онака рутински отвара новчаник и внатре неколку „богоројци“ (кафански кажано - илјадарки) и ти вика: Имаш ситно???  - Ти се прајш учтив во тој момент и и викаш „уживај, јас ....“ Одиш кај келнерот, вадиш последните 300тки и плаќаш. Излегувате од кафич и ти вика пак: сеа кај ќе одиме??
Единствено ти преостанува учтиво да ја испратиш до дома или до такси , да ја бацниш и да и речиш „ЧАО СОНЦЕ, стварно се брзам , се гледаме друг пат...“ затоа што во новчаникот имаш уште 32 денари...

Како ви изгледа ,а ? изненадувањене

Многу мразам, ама јбг... стварност е...    Клупата во парк не е место за татина маза...верувајтетага
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 01:48
Врска со сиромашен дечко/девојка?

Kakva vrska, Biznis ili Ljubov?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2011 во 23:04
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Iskreno me interesira dali bi mozele da bidete vo vrska so licnost sto e mnogu siromasna?Znam deka mnogu kazuvaat  deka parite ne se bitni  ama mnogu me interesira dali bi izdrzale da bidete vo vrska so mnogu mnogu siromasna licnost?dali mislete deka takvata vrska moze da funkcionira? ve molam odgovorete iskreno


А ти дадо можеш?

Кога ќе рече некој сиромав, никогаш не се знае колку сиромав. Да нема леб да јаде или само со ниски примања а нормален живот?

И во двете ситуации не знам што има лошо или невозможно
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2010 во 23:34
Originally posted by nenaa nenaa напиша:

siromastijata ja ubiva i najgolemata ljubov ......pred nekolku godini go cekav princot na beliot konj no dojde samo konjot a princot ispadnal nekade popat....
ne se sl*gam so tebe, konj konj a nishto
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,593 секунди.