IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Врска со сиромашен дечко/девојка?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Врска со сиромашен дечко/девојка?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 23>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Врска со сиромашен дечко/девојка?
    Испратена: 25.Август.2006 во 18:47

Iskreno me interesira dali bi mozele da bidete vo vrska so licnost sto e mnogu siromasna?
Znam deka mnogu kazuvaat  deka parite ne se bitni  ama mnogu me interesira dali bi izdrzale da bidete vo vrska so mnogu mnogu siromasna licnost?
dali mislete deka takvata vrska moze da funkcionira?

ve molam odgovorete iskreno
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 18:54
Bi mozela da, ne bi mi smetalo zatoa sto jas sum posituirana, taka da bi mozela.Nikogash ne gledav niz prizmata na parite i mokjta.Ja sum za ona SE' ZA LJUBOVTA.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 18:54
Ако е вистинска љубов во прашање можно е
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 20:58
pa sea epten siromasen?ma neeeeeeeeee
 
Ne se salam ako mnogu i iskreno me saka ok ali pak mislam deka mnogu zavisi od okolnostite!!!
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 21:56
dokolku e vistinska ljubov vo prašanje i toa e možno.No ne znači deka sekogaš taka i ke ostane Može toj drugiot partner da e poambiciozen ii poleka so tekot i vremeto rabotite možat da se izmenat.pa od eden siromašen da bide negde vo sredinata i funansiite kolku tolku da se sredat.sepak pri sekoja vrska se dvajca i tie dvajca odlučuvaat e sega prašanjeto za  siromaštijata za siromaštijata zavisi od ambicioznosta na partnerite 
Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 23:27
koj deneska se zaljubuva vo siromasen.... zar ima nekoj sto se zaljubil...poubavo ke si pomines so siromasen otkolku so bogat....so pari ne mozes se da kupissss pa ne i ljubov..
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 01:20
ako ja imam dovolno,so e vazno dali ona ima,a?
Пази,памтам к'ту слон.
Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 09:25
jas nikojpat ne gi gledam parite pret licnosta sto ja sakam ako se sakame dvata iskrajno parite sami ke dojdat
mbm
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 15:45
Nikogas materijalnata strana ne mi bila vazna koga bila vo prasanje ljubovta. Sekoj moze da zapadne vo golema siromastija od koja ke znae i da se izvlece.
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 16:00
spored mene bitna e samo ljubovta ,,,,ne se bitni parite...ama samo se zalazuvame ,.,..edinstvena rabota za da opstane edna vrska se bash parite ....ako ima pari ima sloga ima se ....siromasna devojka ,...pa sto znam...
......
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 16:01
Si bese eden ubav soncev den, pozadi sedum gori i morinja ...bla bla bla ....I na kraj ke ispadne deka site nematerijalistki od Skopje se sokrile tuka na forumot ...

I taka si ziveea srekno do krajot na zivotot.
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 16:03
toa ako edniot e bogat a drugiot siromav moze da stvori samo pritisok i vakuum koj moze koga togash da ja zaebe cela rabota
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 21:59
so mnogu,mnogu siromashen iskreno neznam,nesum bash sigurna
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 22:09
Originally posted by nindza nindza напиша:

Si bese eden ubav soncev den, pozadi sedum gori i morinja ...bla bla bla ....I na kraj ke ispadne deka site nematerijalistki od Skopje se sokrile tuka na forumot ...

I taka si ziveea srekno do krajot na zivotot.
 
 
 
 
zaboravi da napises THE END
respect my authoritaaa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.