IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - DEJA VU
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

DEJA VU

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
Автор
Порака
angelmk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 04:24
не ми се случило до сеа.за натаму ќе видеме
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 19:59
Originally posted by FLipsi FLipsi напиша:



Dali veruvate vo De za vu odnosno.??
Da vi se slucuvaat raboti koi prethodno gi imate videno ili slicno. Mene mnogu cesto mi se slucuva toa, mi se cini deka mnogu raboti si imam videno na son ili pak mi se imat sluceno.


P.S Neznam dali tocno go napisav zborot no ako ima nekoja korekcija kazete.



Целиот живот е веќе видено.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 23:15
OVA SE SLUCUVA NA LICE MESTO NA NASTANOT STO MISLITE DEKA VEKE STE GO VIDELE.
VAKA E : GLEDATE SLIKA, NO VO DEL OD SEKUNDATA SE ISKLUCUVA PERCEPCIONATA MOK I KOGA SE KE SE VRATI VO NORMALA POSLE TOJ DEL OD SEKUNDATA VIE GLEDATE VO ISTOTO, NO MISLITE DEKA E OD PORANO.
BIDEJKI MENE CESTO MI SE SLUCUVA OVA, CITAV I GI DOZNAV OVIE NAUCNI PODATOCI.
people are strange
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 13:43
Денес додека возев кола ми се случи, дури се уплашивизненадување
Veni Vidi Vici
Кон врв
NoShame Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NoShame Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 15:49
Mene mi se desava celo vreme bar 1 mesecno среќа ama jas go sonuvam toa sto ce se sluci...i vo eden moment toa sto go gledam se poklopuva so slika koja ja imam nekade vo glavata ...hm..cudna rabota...samo se prasuvam zosto toa se sekogas mesta  a nikogas lugje...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 21:56
редовно ми се случува.... дури понекогаш ме фаќа страв...загриженост не знам зошто се мислам дека во тој момент сонувам...збунетост
Кон врв
nate77 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2007
Локација: Croatia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nate77 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 22:01
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

редовно ми се случува.... дури понекогаш ме фаќа страв...загриженост не знам зошто се мислам дека во тој момент сонувам...збунетост
 
i mene također često faka strav zaradi toa... ne znam što da mislam!


Изменето од nate77 - 29.Ноември.2007 во 22:04
sakam skopsko
Кон врв
inessX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај inessX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 22:55
Mi se slucuva cesto no ubavo e toa
sto mi se povtoruvaat samo ubavite slucki
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 16:42
Mi se sluci za vreme na test po fizika, i toa so zadaca sto ne ja znaev. Neli e za nerviranje? Sto ne mi se pojavi porano.... Potoa se setiv deka ustvari ja cela situacija sum ja sonuvala i resiv poveke da ne se trudam da go svatam ona sto mi se slucuva vo glava. Edinstveno drugo resenie e deka sum stanala prorok, samo malku kasnam so viziite...среќа
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 19:04
mene samo gluposti mi se povtoruvaat i ne znam od kaj
si go mrazam dezavutoтага
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 22:58
de zha vu:)
veke videno-mi se ima sluceno i bas mi e strasno koga ke mi se sluci zasto znam nesto sto govoram i pravam kako ke zavrsi i od dr str gledano samo ne znam do koga ke trae toa veke videnoto,mi se povrzuva nekogas so nekoj son i bas mi e bezveza cuvstvo!brrrrrrrr
Кон врв
KroBellus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KroBellus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 01:39
Правилно овој збор се пишува вака:Deja vu
што во превод би знацело "веќе видено". Стварно зашо така и мене ми се случува. Многу чудно нели?
Кон врв
Glamurous Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glamurous Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 15:17
На другарка ми и се има случено дежа ву а јас и се смеев и ја зезав и викав дека тоа се глупости се додека не ми се случи и мене ви се верува ли чуството е ужасно во тој момент не знам што да мислам само знам кога прв пат ми се случи направив тотална сцена за тоа

Изменето од Glamurous - 06.Јануари.2008 во 15:18
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 15:29
POpRAJTE GO NASLOVOT

na DEJA VU

vaka e pojke od smesno


Изменето од anakin - 12.Јануари.2008 во 20:13
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.