IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали ви се случило?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали ви се случило?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали ви се случило?
    Испратена: 23.Август.2006 во 07:50
  Dali vi se slučilo koga ste v o prodavnica počne vikanje derenje plačenje od strana na deteto dokolku go odbiete da mu kupite toa što deteto go bara Jas baerem  so mojata kerka imam sreća za takvi raboti Včera vidov eden takov primer vo prodavnica  
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2006 во 08:27
Ne mi se slucilo. Znaat da pobaraat nesto od onie drangulii po kasite, no i da razberat ako kazam ne.
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2006 во 22:06
More kakvi se nashive prodavachi ako pochne da piska ke ve izbrkaat od prodavnica vednash
Кон врв
vesni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2006 во 00:19
Koga si odime od prodavnica obavezno mora da kupime 100 crcki od po 5 denari vakvo-onakvo, ako ne i kupam ne vika duva so nosot i se zapinja " se lupa od zemja"... prodavackite ne znaat pa mnogu cesto i kazuvaat deka se stari i deka utre ke donesat novi, pa taka nekako se razbira:))

Изменето од vesni - 28.Август.2006 во 00:20
Кон врв
ванчо2006 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ванчо2006 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2006 во 21:32
за такви деца се знае -само ќотек
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2006 во 07:27
e bash ke bidesh ili si i ti "nekakov"roditel
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2006 во 13:32
pa za nekoi ....kotekot od rajot izleguva
......
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2006 во 13:37
za nikogo....
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2006 во 13:38
treba ,,,,treba ,,,od iskustvo ...treba da se znae koj go ima posledniot zbor ...a inace mnoguuuuuu prikazni za toa deka kotekot pozitivno deluva ...
......
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2006 во 13:38
Originally posted by ванчо2006 ванчо2006 напиша:

за такви деца се знае -само ќотек
 
Кон врв
begu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај begu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2006 во 14:00
Pa sigurno se slucuva. Toa e sosema normalno koga kupuvate so deca. Od iskustvo mozam da kazam deka pri kupuvawe i deteto treba da bide aktivno vo smisol dali zedovme se, da ne zaboravivme nesto. Inace mi se nema sluceno da kerka mi koja sega ima 9 godini, bas drasticno da place ili bara neodlozno nesto .
Veruvaj i vo toa sto ne go gledas .
Кон врв
Terminator Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2006
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Terminator Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2006 во 23:35
mene licno mi se ima sluceno,tatko na dve maski (5 i 3god)deca,ali nikogas ne sum upotrebil sila(kotek na naski).Imam sreca da moite deca posle kratka konverzacija imaat doverba vo mene  i prestanuvaat so teatarot!

pozdrav
Terminator
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2006 во 12:42
Originally posted by kokomoko81 kokomoko81 напиша:

treba ,,,,treba ,,,od iskustvo ...treba da se znae koj go ima posledniot zbor ...a inace mnoguuuuuu prikazni za toa deka kotekot pozitivno deluva ...



si cul li ti za prikaznata deka se se vraka?...i eden den decata stanuvaat vozrasni, a nivnite roditeli pogolemi deca od svoite?
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2008 во 09:19
Da cuknam od drvo no takov problem si nemam so kerka mi!
Koga ke vlezeme vo prodavnica, uste od pocetok i kazuvam deka moze nesto da si odbere, na primer sokce, jogurtce, kiflice! I taa si znae, ke si odbere nesto si go cuva vo racinja i koga ke stigneme na kase go stava da se plati i tek togas go otvara!
No toa se raboti koi jas i da sum sama bi gi kupila плазење
 
Ako vidi nesto sto bi sakala da go ima, sekogas prasuva dali smee da go zeme, nikogas ne zema bez da prasa! Ako mislam deka e dobra stvar i go odobruvam, ako mislam deka nema potreba za toa nesto, se spustam na nejzina visina i i objasnuvam zozto toa ne moze da go zeme...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.