IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни во врска со партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни во врска со партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
Автор
Порака
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 14:57
.....ljubomorna sum samo ako navistina objektivno postoi pricina za toa....Big%20smile
 
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
miki-li Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki-li Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 18:04
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Se soglasuvam celosno so tragach deka postoenjeto na doverba i ljubomorata se sprotivni poimovi. Jas sum momentalno u vrska so eden patoloski ljubomoren tip slicen na goreopisaniot od chuchuliga,i se cuvstvuvam zarobeno kako vo magicen krug. Ne mozam da go ostavam zosto veke zaodeni sme podolgo vreme a od druga strana pak so tekot na vremeto sostojbata se vlosuva. CryToj smee da izleguva so drugarite a jas ne smeam pod izgovor deka nema doverba vo  mene. Probav da go smenam no zaludno.... se cuvstvuvam kako robinka. Ve molam ako nekoj imal ili ima slicen problem kako mojov neka pise fala mnoguConfused


Ти девојче под хитно да си отидеш од кај типот (ако тој сега не те пушта да се дружиш со твои пријатели, нема тоа да го стори никогаш), ако неговата недоверба спрема тебе нема никаква основа нормално, ако пак си му дала повод да биде љубоморен тогаш  шути и трпи.
Само да знаеш самите ние им одредуваме на партнерите дали и колку ќе бидат љубоморни, ако на мене ми смета што партнерот е љубоморен без причина, тогаш ништо неможе да ме врзе со таква особа.
Јас лично сум љубоморен само кога имам доволно добра причина за тоа, мразам проверки, мразам испитувања, извештаи со кого беше, каде беше, зошто беше...... бла, бла, бла
Кон врв
male4ka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Шмеќерка ;)

Регистриран: 11.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1939
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај male4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 23:02
во секоја врска секогаш постои едно мало количество на љубомора но секако тоа е позитивно.....додека пак има и врски во кои има поголема љубомора за работи кои не се ни важни за дискутирањеTongue
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...
Кон врв
Ангелче Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ангелче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 11:33
што е позитивното кај малата љубомора?
 
1 2 3
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 12:02
Originally posted by Ангелче Ангелче напиша:

што е позитивното кај малата љубомора?
 

КЕ СИ ГИ ДРЖИШ ОЧИТЕ ОТОВРЕНИ WinkTongue и можеби повеќе ке се трудиш околу тој што го сакаш.
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 12:15
Originally posted by Ангелче Ангелче напиша:

што е позитивното кај малата љубомора?
 
pozitivno e za drugata strana
na koja i davas do znaenje da ti e stalo do nea.
ubava e malata doza na ljubomora.
so nejze se pojavuva nekoja sigurnost
deka si sakan
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 12:52
site sakame da go imame "ekskluzivnoto"- prvo mesto vo zivotot na nasiot partner.zatoa i so samata predcustvo za postoenje na druga liznost koja bi mozela da ja zagrozi nasata pozicija e preduslov da bideme ljubomorni.toa moze da ne podseti deka ne sme "ramnodusni" kon svojot partner i ni dava potrebna energija da ja neguvame i da go zastitime svojot ljuboven odnos kako posebna vrednost.taa doza na ljubomorata i toa kako e pozitivna.
 
a onie ljubomorni licnosti koi nesvesno veruvaat deka drugite luge se poprivlecni od nea i podostojni za ljubov,gi progonuva custvo deka ne e sakana i se custvuva zagrozeno zatoa sto i se cini deka nekoj drug od strana moze mnogu lesno da ja istisne i da go zeme nejzinoto mesto.zatoa nastojuvaat da go ogranicat dvizenjeto na licnosta koja ja saka na onoj krug na licnosti koi gi dozivuva kako bezopasni,no i togas ne prestanuva da bide somnicava zatoa sto ne veruva na nikogo.takvite ljubomorni luge postojano baraaat preku-merni dokazi na ljubov i naklonost,a so toa samo dopolnitelno go rasipuva odnosot so svojot partner koj od seto toa e zamoren i razdrazliv.so toa ljubomornata licnost samo ja zabrzuva propasta na vrskata koja ocajnicki saka da ja zadrzi.
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 14:19
Mrazam ljubomora,zaradi nea si izgubiv  4 godini,ali denes si zedov 17 kila plus na mene i pocnuvam da stanuvam ljubomorna.Ne sakam da go imam ova custvo Cry.
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 14:29
nemoj sonce , nemoj da placis oti i jas ke pocnam da plasam snif smrk smrk Cry
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 14:43
Ako,ponekogas mi pomaga posle si se osekam polesnoTongue.
Кон врв
bissan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јули.2007
Локација: Belgium
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bissan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 16:50
mnogu
Кон врв
Saricka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Saricka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 08:46
ah ljubomora pa sekoj e ljubomoren, koj ke kaze deka ne e ljubomoren laze
Кон врв
superbaby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 01:18
ah taa ljubomora... najgolema pre4ka vo edna ljubovna vrska... abe bez doverba vo partnerot ne mozis da osnovis vrska a koj e ljubomoren toa znaci oti ne mu veruve dovolno na partnerot. Toa e moe mislenje.
Кон врв
Горе_Лево Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Горе_Лево Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 11:09
Не секогаш.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.