IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни во врска со партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни во врска со партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 18>
Автор
Порака
canser Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Мај.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај canser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2007 во 22:49
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:



Љубомората која се конзумира во мали дози не е во принцип негативна, дури и ја храни нашата самодоверба.

Психолозите препорачуваат постепено решавање на случајот "љубомора" и секогаш да се прави отворен разговор околу проблемите.


Kako sto trgnalo vremeto se poveke ljubomorni lugje ima, a megju niv i jasConfused
 
pa se znae nema zivo sustestvo koe ne e ljubomorno
rabotata e vo toa sto nekoi mnogu uspesno ja prikrivaat
no vo daden moment i kaj niv izleguva na videlina
 
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 00:19
Do odredeno i dovolno kolicevstvo.Nesakam da bidam ljubomoren samo sakam da bide srekjna na nacin na koj ona go posakuva...
Кон врв
srecka Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 20.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај srecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2007 во 19:24
a jas posakuvam da sretnam nekoj takov
ve sakam
Кон врв
dolnodupenka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dolnodupenka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2007 во 19:36
najvazno cuvstvo e zadovolstvoto
ebi go se drugoClap
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2007 во 22:38
Originally posted by sweet angel sweet angel напиша:

Do odredeno i dovolno kolicevstvo.Nesakam da bidam ljubomoren samo sakam da bide srekjna na nacin na koj ona go posakuva...

Poznavajki ja zenskata priroda,ljubomorata treba da se frli vo voda.Tokmu taka
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2007 во 00:31
се плашам дека со мојата љубомора ја бркам се подалеку и подалеку од мене, но со тоа се повеќе ми се зголемува љубомората, како некој волшебен круг.
понекогаш не сум воопшто љубоморен. но тогаш најмногу ме обвинуваат дека сум!
кога би можеле само за момент да се оттргнеме од тој непрекинат круг или спирала, која се повеќе не' одалечува, а во исто време и да прекинеме да си го потпалуваме огинот меѓу нас, кој ни го полни нашето его, интересни работи би се случиле.

Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
srecka Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 20.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај srecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2007 во 13:49
 jas  ne sum ljubomorna


Изменето од srecka - 21.Јуни.2007 во 14:50
ve sakam
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 00:10
Isto ti se fakja dali si ljubomorna/en ili ne.
Prirodata si go pravi svoeto.
Zarem bi bila nekoja tipka ljubmorna samo za eden spektakularen i obicen sex?   
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 09:15

Nema sushtestvo bez ljubov,niti vistinska ljubov BEZ LJUBOMORA,niti ljubomora bez neverstvo,niti neverstvo BEZ pricina

Normlno e da postoi ljubomora koga e vistinska ljubov vo prasanje,licno jas sum bila mnogu ljubomorna na pocetok na mojata vrska i togas toa cuvstvo sum go tertirala,kako nesto normalno,iako mi sozdavase tenzija...ali so tek na godinite,taa ljubomora popusta..nema tenzija,nema pritisok...postoi samo blaga nishka na toa ..cuvstvo nareceno ljubomora,.,,
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 09:15
Originally posted by srecka srecka напиша:

 jas  ne sum ljubomorna


бре, не си?
а зошто тогаш ја промени пораката и тоа саат време откако си ја внела?
абе сите сте вие жените љубоморни, само сте тврдоглави и не признавате. цело тоа криење на тајни и чување на мислите само за себе, ве прави понекогаш мистериозни и пожелни за освојување, но стварно смета кога сте со некој повеќе време и ви го прави тоа.
јас сум може старомоден тип, но сакам да делам се и сешто со партнерката, па и мислите!
оставам простор за тајни, не велам не. но сепак работи кои не засегаат двајцата, треба да ги знаеме и двајцата! страшно е кога мислите дека не знаете се'!
а љубомората е всушност тоа. страв од загуба на позицијата, која што мислите дека ја имате кај партнерката. нормално страв како страв го пореметува нормалното мислење и може да ве натера на чудни одлуки во животот.

Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
>aquarius< Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај >aquarius< Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 10:54
Eve ja ne sum ljubomorna(barem ne go pokazuvam toaWink) i smetam deka ljubomorata i posesivnosta se najlosite raboti za edna vrska i mozat da ja zagusat vednas.Mrazam da me proveruvaat i kontroliraat kako da nemaat doverba vo mene i jas toa ne go praktikuvam ama sepak custvuvam eden vid nesigurnost vo mene i strav no sekogas nastojuvam da go zacuvam vo mene i da ne obrnuvam mn vnimanie na toa.
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 11:02
ako pravi da sum ljubomoren-DA, ama ne trpam mnogu, zaso da bidam koga mozam da ne bidam? se zavisi od partnerot, dali ke ti dade povod da bides ljubomoren...ako pretera, neka se ebe u gz i neka pravi drug ljubomoren. toj sto e ljubomoren ne e kriv, kriv e partnerot!
(ova vazi samo za normalni i pod normalni uslovi)WinkLOLWink
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 15:40
по малку...иако несакам зашто таа емоција ми е вознемирувачка...ама мислам дека оправдана ми е  љубомората LOL 
Кон врв
Maca_mac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maca_mac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 12:59
losa rabota e ljubomorata, zboruvam od iskustvo zatoa sto taa mi unisti vrska sto ja greadevme 3god. i na kraj za nisto, za se vo eden moment da se srusi...
jas ne sum mnogu ljubomorna, ubavome ljubomora no vo mali kolicini, a ako e preterana ako toj/taa e bolno ljubomoren e togas toa veke e izmacuvanje...
ljubomorata a so toa odi vo paket i nedoverbata mozat  se da unistat!


Изменето од Maca_mac - 04.Јули.2007 во 13:00
HoLLa!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.