IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни во врска со партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни во врска со партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
Автор
Порака
elence Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали сте љубоморни во врска со партнерот?
    Испратена: 20.Август.2006 во 18:55
toa me interesira najmnogu
ke bidete li dosadni na sekoj 2 min da se javuvate
da prakate luge da go sledat vasiot partner
da ne dozvoluvate druzenje so drugi licnosti koga se sami znaci bez vas
da bidete bolno ljubomorni a da ne go priznaete toa
zivej go sekoj den kako posleden
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 19:50
Ljubomorata e samo propust  da ne bideme sovrseni, a posto nikoj ne e sovrsen, site sme gresnici!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 20:15
Ljubomorata ne ne pravi greshnici, samo slbici pred sebe si
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 20:49
A ti Maja mnogu si ljubomorna?
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 20:51
Da sum ljubomorna (ako go sakam ludo ),se javuva onaa nesigurnost nekoja vo mene da ne go zagubam partnerot.Znam deka e sebicno, no sum sakala da se spravam so ova no nekako ne mi uspevalo.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 20:55
Originally posted by maja maja напиша:

Da sum ljubomorna (ako go sakam ludo ),se javuva onaa nesigurnost nekoja vo mene da ne go zagubam partnerot.Znam deka e sebicno, no sum sakala da se spravam so ova no nekako ne mi uspevalo.

Egoto ti e premnogu jako!!
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 22:10
Da, jako e egoto, moze do izvesna granica da sakas da znaes kade e i so koj e, ama ako imas doverba, nema zasto da se bide ljubomoren. A ako nema doverba, nema zasto da se bide so toj covek. Bolnata ljubomora e stvar na nesigurnite i opsednati luge.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 22:16
Originally posted by Dana Dana напиша:

Da, jako e egoto, moze do izvesna granica da sakas da znaes kade e i so koj e, ama ako imas doverba, nema zasto da se bide ljubomoren. A ako nema doverba, nema zasto da se bide so toj covek. Bolnata ljubomora e stvar na nesigurnite i opsednati luge.

 Ova go postujem,imas kvaliteti,bravo!
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 22:19
Mene nekoj tip da mi se javuva non stpo za da me kontorilra i da nemozam kafe na raat da se napijam so nekogo.. ma jok, cao prijatno.. Koga sum so nekogo, jas sum iskrena, i ako kazam deka sum tramu znaci tamu sum. I da ne kazam, treba da ima doverba vo mene. A ako nema, znaci misli deka ne sum izkrena, i tuka nema sto da se filozofira, odma se stvara dupka vo vrskata.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 22:20
bolno sum ljubomoren heheh
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 22:21
Originally posted by elence elence напиша:

toa me interesira najmnoguke bidete li dosadni na sekoj 2 min da se javuvate da prakate luge da go sledat vasiot partner da ne dozvoluvate druzenje so drugi licnosti koga se sami znaci bez vas da bidete bolno ljubomorni a da ne go priznaete toa


Ниту се јавувам, ниту пораки праќам, нека се дружи со која сака и со кого сака... имам доверба
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 22:22
Ne cini toa heki, ne cini. Ako e tvoja, moze koj saka da ja gleda ili da probuva nesto so nea, ti ke si znaes deka e samo tvoja. Toe e postvanje i doverba.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 22:24
Originally posted by Julija Julija напиша:

Originally posted by elence elence напиша:

toa me interesira najmnoguke bidete li dosadni na sekoj 2 min da se javuvate da prakate luge da go sledat vasiot partner da ne dozvoluvate druzenje so drugi licnosti koga se sami znaci bez vas da bidete bolno ljubomorni a da ne go priznaete toa


Ниту се јавувам, ниту пораки праќам, нека се дружи со која сака и со кого сака... имам доверба
Bravo Julija, sekoja cest!Zosto ljubomorata i nedoverbata se glavnite vinovnici za raznishuvanje na edna vrska.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 22:27
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by Julija Julija напиша:

Originally posted by elence elence напиша:

toa me interesira najmnoguke bidete li dosadni na sekoj 2 min da se javuvate da prakate luge da go sledat vasiot partner da ne dozvoluvate druzenje so drugi licnosti koga se sami znaci bez vas da bidete bolno ljubomorni a da ne go priznaete toa


Ниту се јавувам, ниту пораки праќам, нека се дружи со која сака и со кого сака... имам доверба
Bravo Julija, sekoja cest!Zosto ljubomorata i nedoverbata se glavnite vinovnici za raznishuvanje na edna vrska.

Glaven vinovnik za raspad na vrskata e nekoj treci ko me je veci
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.