IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Домакински работи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Домакински работи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Домакински работи
    Испратена: 18.Август.2006 во 12:07
  0tidov da si go isčistam šporetot oti mažot mi pravel gravče na makedonski način a zamislete slovenec ama šporetot mi go napravil haos i da peglam podocna pak
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 12:23
Domashnite raboti treba da se podelat megju sopruznicite.
Jas nikogash ne sum obozavala da peglam a mojot partner ne znae peglata da ja drzi ni pravilno vo raka a kamo li da ispegla nesto,taka da denes ke bidam jas taa koja ke mora ova da go zavrsni....
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 23:36
 dobro se prašuvam sekoj den dali ima kraj na rabotata vo kućata veće mi  e zdosadeno pa pravosmukalka pa džogerot ma krpata pa peglanje pa perenje aman i ušte edno malečko kako moeto pa eden krug i isto kako cunami da pominal vo kućata
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 23:44
Ajde ne se zalite, ja sto da kazam, sam ziveam, sam jadam, sam se peram,se sam.Samo mi e nezgodno koga pruzam alista,rezil od komsiite ,ama si imam edna finta prvo go stavam carsavot,i pozadi nego si gi redam drugite alista i taka ne me gleda komsilukot!
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 23:45
Jas si rabotam za sebe, i za moite doma, znam sve da pravam osven da gotvam, a obozavam da peglam, toa me smiruvam, ma kosuli kako peglam, wow.. Drugarkite mislat deka sum cuknata..
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 23:48
Originally posted by Dana Dana напиша:

Jas si rabotam za sebe, i za moite doma, znam sve da pravam osven da gotvam, a obozavam da peglam, toa me smiruvam, ma kosuli kako peglam, wow.. Drugarkite mislat deka sum cuknata..

Gledas imame nesto zaednicko i ja mnogu sakam da "peglam"
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2006 во 22:16
Jas obozavam da postilam alishta no ne ja obozavam mashinata za sushenje.
Obozavam da ja sreduvam kujnata i se da mi e picikato podredeno.
Mrazam neuredno kupatilo posle tushiranje ova me izluduva i mrazam da peglam
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2006 во 17:54
kolku i da sakas nesto koga toa ti e obvrska , normalno i deka ke ti se smaci...nekogas gotvam so zadovolstvo, ama nekogas .... i se drugo po red sto e domasna obvrska...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2006 во 18:27
Beleg ti kaj mene na peglanje a jas kaj tebe na mienje sadovi.

Denes vredna domakinka bev :)))))))))zadacata okolu kujnata koja si ja imav postaveno ja zavrshiv, jas na etapi denes, malku vo kujna, malku na platno so cetki, malku na forum...vazno zavrsheni obvrskite :))
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2006 во 19:13

pa obicno sum po dvorceto si go sreduvam so cvecenca nesto trevice ama sega zema e go utnav terminot:)

hm deneska nekoja domacinska rabota da mi tekne sto sum obavil diplev da vi kazam sakam da diplam:)

 

Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2006 во 19:48
Plamenko saka da dipli svoi stvari od obleka , wow bravo.Ova retko se slucuva kaj mashkiot pol:( tie pretezno znaat nasekade da gi rasfrlat rabotite pocnuvajki od corapite pa farmerkite, maicite itn....
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2006 во 21:25
Originally posted by beleg beleg напиша:

Mrazam da miam sadovi..a i vo denesno vreme koga ima mashiniConfusednesakam da postilam alishta da se sushat-i za toa ima mashini,mrazam da chistam ladilnici...e deneshnive i nemora da se chistat so saati....mnogu e ubav 21 vekBig%20smile



A koj te lazel deka ne se cisti ladilnik...

Ne se stvaraat mrazovi kako kaj starite ama sepak se prebrisuva odvreme navreme... pogotovo kade sto e gumata... najmnogu prasina i gjubre se zbira tuka....

Se sto se zapostavuva, mu treba poveke vreme za cistenje...


Изменето од влечка - 09.Ноември.2006 во 21:28
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2006 во 21:28
Originally posted by maja maja напиша:

Plamenko saka da dipli svoi stvari od obleka , wow bravo.Ova retko se slucuva kaj mashkiot pol:( tie pretezno znaat nasekade da gi rasfrlat rabotite pocnuvajki od corapite pa farmerkite, maicite itn....
 pa da ama koga vise diplam i sreduvam sakam da mi e cakum pakum sredeno
 
 
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2006 во 22:36
ama ova ne e stalno iskreno slabo doma sum a i nemam mnogu za diplenje.
 
 
 
ne sum takov prefinet ako misleti so diplenjevo deka nesto ova ona ne ni znam ni jas:)
nego ucev edna finta za diplenje kineska kako da zdiplis za najbrzo vreme pa mi stana hit:)
i toa:)
inace dvorceto si sakam da si go sreduvam:)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.