IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Венчаница
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Венчаница

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 152153154155156 255>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 20:58
Haute Couture Wedding Dress Just For You Divas
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 20:59
Haute Couture Wedding Dress Just For You Divas
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 20:59
Haute Couture Wedding Dress Just For You Divas
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 21:00
Haute Couture Wedding Dress Just For You Divas
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 21:03
Haute Couture Wedding Dress Just For You Divas

Haute Couture Wedding Dress Just For You Divas
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2014 во 09:29
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 22:57

Совети и трикови за полесен избор на совршена венчаница


Сè е во деталите! Не довзолувајте некоја дреболија во стајлингот да ви го расипе најубавиот ден во животот…

Kate Moss Weding

Едно се вашите желби, а друго е реалноста. Испробајте ги сите фустани што ви се допаѓаат и внимавајте на изрезот. Ако имате големи гради, изберете модел со прерамки. Замислете си ја глетката – вие танцувате, но со рацете мора да го придржувате фустанот. Дека горниот дел е совршено скроен за вас ќе дознаете доколку градите не ви се „прелеваат“. Верувале или не, овој детаљ може да ја наруши хармонијата меѓу горниот и долниот дел од телото, па ќе изгледате како венчаницата едвај да сте ја навлекле на себе и како да ви е многу мала. Ако имате бујни гради, внимавајте фустанот од внатрешната страна да има засилување – скриен градник. Тоа ќе ви овозможи дополнителна сигурност! Задникот ќе изгледа помал, а колковите потесни во фустан со длабок изрез на грбот. Ако имате мали гради, мора да внимавате на изрезот на фустанот подеднакво како и оние со бујни гради. Зошто? Воопшто не е убаво ако деколтето е празно. Долг или краток фустан? Зависи од конституцијата: за тип „јаболко“ идеален е фустан со А-крој, а за поситните жени „кокетен“ фустан со краток вел.

1

2

  4

Играњето, жештината, но и тремата поттикнуваат потење. Затоа на нозете нанесете беби-пудра пред да ги облечете хулахопките. Благодарение на овој трик стапалата нема да ви се лизгаат во чевлите или во сандали со отворени прсти, а на табаните нема да ви се создадат рани од триење. Не грижете се, пудрата нема да се гледа.

Со беби-пудра посипајте го и внатрешниот дел од мидерот. Тоа ќе спречи потење.

Ако прерамките на градникот се скриени под фустанот, а градите ви се големи и тешки, меѓу рамената и прерамките ставете тупфери за отстранување шминка. Така ќе го спречите грдото (но и болно) врежување на градникот во кожата.

Ако имате темни брадавици, а носите фустан од проѕирен материјал, над нив ставете памучни. Така брадавиците нема да се забележуваат под фустанот. На овој начин можете да спречите брадавиците да ви се наѕираат под сатенски ткаенини. Се плашите дека самолепливите чорапи нема додржат цела вечер? Пробајте ги неколку дена претходно.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2014 во 19:10

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2014 во 08:52
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2014 во 14:05
 
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 19:06
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2014 во 08:10

Романтични венчаници со Сваровски кристали!



Пролет 2014 колекција претставува совршена комбинација на елегантен силуети со шик детали, идеален за невести кои бараат класичен изглед со современа ажурирање на модата и Сваровски кристали.

Повеќе можете да видите во галеријата  подолу:

allure-bridals-spring-2014-allure-romance-strapless-mermaid-wedding-dress-style-2709 allure-bridals-wedding-dresses-spring-2014-cap-sleeve-mermaid-gown-style-2715 allure-bridals-wedding-dresses-spring-2014-cap-sleeve-mermaid-gown-style-2715-back-scalloped-lace allure-romance-by-allure-bridals-spring-2014-sleeveless-wedding-dress-style-2716 allure-romance-by-allure-bridals-spring-2014-sleeveless-wedding-dress-style-2716-illusion-back-train allure-romance-spring-2014-wedding-dress-style-2701 allure-romance-wedding-dress-spring-2014-cap-sleeve-mermaid-gown-style-2717 allure-romance-wedding-dress-spring-2014-cap-sleeve-mermaid-gown-style-2717-scalloped-open-back allure-romance-wedding-dress-spring-2014-strapless-ball-gown-style-2710 allure-romance-wedding-dress-spring-2014-strapless-ball-gown-style-2710-back-detail-train

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2014 во 16:28
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2014 во 16:21
Cheap Casual Wedding Dresses Under 100
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 152153154155156 255>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.