IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Ционистичка демократија - 1 дел
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ционистичка демократија - 1 дел

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
pravda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pravda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2006 во 11:57
Originally posted by Калпазан Калпазан напиша:

Ал закарви, ал будало ал дебилу ел кретену?
Што трескаш глупости, и кочињата ти се смејат бре!
Воопшто знаеш ли кој бил Цион? Или само брбњаш исламистичка помија?
 
 
 
SAMO PRODOLZI DA JA ISKAZUVASH TVOJATA KULTURA SKRIEN POZADI KOMPJUTER
 
AJ AKO SAKASH OBJASNI NI KOJ BIL CION
Кон врв
pravda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pravda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2006 во 12:00
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Не ми е јасно тоа победа на што се сведува,губитоците се дефинитивно0 само на Либанската база ако мислите на психички победи - е тогаш ги заболе Израелците за психички победи.Него кога би постоел начин во 21 век да се истреби толкаво население верувајте дека Америка и Израел ке го најдат начинот
 
VECE EDNASH REKOV KOGA SE PRIMENUVA ZAKONOT NA DJUNGLATA
MOZEME SE DA OCEKUVAME
Кон врв
Lazycat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lazycat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2006 во 12:04
Kolku vie ojdofte so umot na temava.
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!
Кон врв
Vlade Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlade Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2006 во 14:01
Teror i okupacija definitivno ke sleduva i toa ne samo na Bliskiot istok. Toa e krajniot rezultat na Globalizacijata. Ostvaruvajki gi svoite industriski i strateski celi se ubivaat celi kulturi. Tuka ne e bitna narodnosta ili verata, tuku biznisot. No, takvi od sekogas bile "pomoknite civilizacii". Tie gi unistuvale poslabite ili onie koi bile postaveni vrz osnova na zloto. Koga go nema duhot se budi zivotinskoto.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 01:48
eeeh,....lesno im e na muslimanite,.....ke si vrzat pojas,ke vlezat u avtobus i,..............................BOOOOOM!!!!......................................................................................i 70 devici samo za niv(za sekoj posebno,jasno)!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
pravda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pravda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 08:25
Originally posted by brza brza напиша:

eeeh,....lesno im e na muslimanite,.....ke si vrzat pojas,ke vlezat u avtobus i,..............................BOOOOOM!!!!......................................................................................i 70 devici samo za niv(za sekoj posebno,jasno)!
 
 
a dali si se zaprashal zashto oni go pravat toa????
Кон врв
Vlade Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlade Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 09:48
Originally posted by brza brza напиша:

eeeh,....lesno im e na muslimanite,.....ke si vrzat pojas,ke vlezat u avtobus i,..............................BOOOOOM!!!!......................................................................................i 70 devici samo za niv(za sekoj posebno,jasno)!
 
A, ako nekoj od bombasite e malku "nastrana", razbiras me, togas toj, mesto devici, sto ke dobie?
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 10:37
Задржете се на темата...
Кон врв
adzigogov2001 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај adzigogov2001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 11:19
Министерке златна, што ги заплашуваш вака? види што убаво си комуницираа
Него за темава, Палестинците се малце гадови нели, што не го напуштат ЕРУСАЛИМ во замена за независност и признавање на границите. Ама к*рАЦ педеришта муслимански се, Знаете дека главен град им е Ерусалим.
Колку Крстоносни војни се направија, колку народ изгина, колку војни од тоа, што не го напуштат муслиманиве светиот Кристијански град. Разбирам дека и они имаат свет дел таму. Ама никој не ги дира.

ЌЕ ТЕ ИЗГОРАМ
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 11:28

Правда...а за каква правда станува збор? Ха?

Како на пимер за оној афганистанецот што се беше покрстил во Германија, кога се врати таму во исламските смрдени лисичји дупки, сакаа да го линчуваат, оти, ти се молам, го напуштил исламот!
 
Не само тој, туку секој паметен муслиман, кога ке се запознае со христијанството, го напушта исламот, ако смее.
Ама, поради уаалах-мохамед демократијата не смее...
И сега, ти мене ке ми го равњаш мохамад со Цион?
Тоа е како да споредуваш кромпир и авион...
 
 
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
pravda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pravda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 13:09
Министерке златна, што ги заплашуваш вака? види што убаво си комуницираа
Него за темава, Палестинците се малце гадови нели, што не го напуштат ЕРУСАЛИМ во замена за независност и признавање на границите. Ама к*рАЦ педеришта муслимански се, Знаете дека главен град им е Ерусалим.
Колку Крстоносни војни се направија, колку народ изгина, колку војни од тоа, што не го напуштат муслиманиве светиот Кристијански град. Разбирам дека и они имаат свет дел таму. Ама никој не ги дира.

a za koi granici zboruvash za tie shto gi postavuvaat evreite???
 
se plasham eden den da ne ni postavat i na nas makedoncite nekoi granici  ili pa shto vikash da go smenime imeto na makedonija ???
Кон врв
pravda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pravda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 13:16
Не само тој, туку секој паметен муслиман, кога ке се запознае со христијанството, го напушта исламот, ако смее.
Ама, поради уаалах-мохамед демократијата не смее...
И сега, ти мене ке ми го равњаш мохамад со Цион?
Тоа е како да споредуваш кромпир и авион...
 
vidi jas ne rekov nishto ni za hristijanite ni za muslimanite nitu za mohamed nitu za cion i ni naj malku ne me interesira koj musliman ja prifatil hristijanskata vera nitu obratno ne znam shto sakash da kazesh ...,,,,,,??????
Кон врв
Lazycat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lazycat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 13:51
Оладете, ова е политика, не за кој колку и зошто и како менува или не менува вероисповести и чија е поарна религија.
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!
Кон врв
abu al zarkawi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abu al zarkawi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 14:19

Hristijanskiot mentalitet od vremeto na krstonosnite vojni uste ne se promenil ,a sto bea tie Krrstonosnite vojni da se potsetime , Papata Urban Cetvrti (4) gi sobra site ubijci ,zatvorenici i Kriminalci i im veti deka ke im gi oprosti grevovite ako se soglasat da se upatat kon Svetiot Grad Erusalim i da se borat protiv "Nevernicite" ,i taka site Silecii i kriminalci vo imeto na Krstot se obedinija pod edno zname i se upatija kon Erusalim za navodno go oslobodat od Muslimanite odnosno "Nevernicite" .Prethodno Hristijanite i Evreite koi zivea vo erusalim  pod vlast na Muslimanite zivea spokojno i mirno i ,nikoj ne im pravese problemi zatoa sto ne se Muslimani ,no koga Erusalim padna na racete na Krstonosnite (1099) togas se se promeni ,ta verska harmonija sto vladeese vo gradot iscezna ,Krstonoscite gi unistija recisi site Muslimanski verski objekti ,i samite hristijani koi prethodno zivea vo gradot ne sakaa da ziveat pod vlasta na Krtsonoscite ,zatoa nivna zelba bese pak Muslimanite da se vrata vo gradot ,i ne slucajno e sorabotkata na nekoi Hristijanski svetseni lica  so Legendarniot Islamski vojskovodec SALADIN koj sto po golemata borba kaj "Hitin" go zazede erusalim, toj den site bea presrekni ,site zaedno Muslimani ,Hristijani i evrei go pozdravuvaa Saladin kako osloboditel, pak se vrati Mirot i stabilnosta vo gradot ,pak se slusese Muezinot kako gi povikuva lugeto na Molitva ,no i kambanite ne prestanaa da se slusaat ,Saladin gi izbrka Krstonoscite od Erusalim ,odnsoni tie sami si prebegaa ... , Istata cel e i na sovremenite krstonosci  ,istiot mentalitet prevladuva i kaj Cionisticko-krstonosnata aliansa ,no sega kako pretekst se upotrebuva Izrael ... , tie pod imeto na Lagata i ugnetuvanjata go gormiraa ova vestacka cionistkcma drzava koja go narekoa Izrae, kako sto veli Zarkawi :".. Nivna Religija e Lagata ...",jas ve potseuvam deka se blizi krajot na Izrael ,spored mene 2025 godina ke bide kobna za Cionisticko-krstonosnata aliansa.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.