IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Аеродром Битола
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Аеродром Битола

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2006 во 11:07
se gleda deka aerodrom vo Bitola ne treba...
treba cepelinodrom....
odam od ovaa tema... heheeee
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2006 во 15:32
vaka sa eden komentar za to sank*reto That's Me! ela malce vo bt k*rnaz eden pa da ti kazime kakva magla ima, pa da vidime dali cel zivot nema da gledas magla pred tebe pa i do burundi da odis nema magla da ti padni od ocite. ti be maz si bil be... ne uplasi, a i za site so si igrate majtap za bitola i prilep. prvo skopje nikogas nema da ja stigni reputacijata so ja ima bitola grad na konzulite, ne glaven i najgolem grad na svetot da e nikogas nema da ima takov epitet so ja praj bitola pogolema od skopje i 2ro ti more so ne znajs da zboras (t.e. That's Me) imas i prilep ojdeno da vidis so istorija ima gradot pa da zboras. Nie sme provinciski gradcinja oti drzavata se ponasa sprema nas taka... ama zivotot tuka e daleku poaren od kolku kaj tebe That's Me ili voopsto i ako zivejs vo nekoe civilizirano mesto! prostak...
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2006 во 15:33

Originally posted by hektor hektor напиша:

aerodrom vo bitola  ne moz , pelistero e ogromen ke praj problemi


ebago brat ne ke se udirat vplanina avionite
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2006 во 09:59
Samo kolku za objasnuvanje na zborot "provincija"
 
Izmislen e uste vo rimsko vreme i bil koristen za oblast na nasaleni mesta od visok rang, koi bile pod centralna vlast na Rim! Eve gi prvite najvisoki rangovi vo rimskata imperija:
1. Rim
2. Provincija - osvoena rimska oblast (Kako sto se Macedonia Prima i Macedonia Secunda)
3. Kolonija - rimski zasluzni gragani (Kako sto e Scupi-kaj Skopje)
4. Municipaliti - opstina na slobodni gragani (Kako sto e Stobi kaj Gradsko)
5. Castrum - gradovi pod rakovodtsvo na opstina
 
Samo denes i toa samo vo Makedonija zborot "provincija" ima ne bas dobra konotacija.
Veni Vidi Vici
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2006 во 00:00
Originally posted by Corporal^^ Corporal^^ напиша:

vaka sa eden komentar za to sank*reto That's Me! ela malce vo bt k*rnaz eden pa da ti kazime kakva magla ima, pa da vidime dali cel zivot nema da gledas magla pred tebe pa i do burundi da odis nema magla da ti padni od ocite. ti be maz si bil be... ne uplasi, a i za site so si igrate majtap za bitola i prilep. prvo skopje nikogas nema da ja stigni reputacijata so ja ima bitola grad na konzulite, ne glaven i najgolem grad na svetot da e nikogas nema da ima takov epitet so ja praj bitola pogolema od skopje i 2ro ti more so ne znajs da zboras (t.e. That's Me) imas i prilep ojdeno da vidis so istorija ima gradot pa da zboras. Nie sme provinciski gradcinja oti drzavata se ponasa sprema nas taka... ama zivotot tuka e daleku poaren od kolku kaj tebe That's Me ili voopsto i ako zivejs vo nekoe civilizirano mesto! prostak...
   ebati bitolcaneco, ne mozis da se pomiris oti si niza rasa pa si pustas malko mozoko da ti pase i da sonuva za ona so mozis da bidis ama ne si niti ke si! a be turlak bugarin ako nekoj ne znae  tuka da guvore toa si ti be kenguur edin bitolsk,i go citis li prvo toa so si go pisal?Mislis aerodrumo ke ve spase od bednio zivot so go ziveete,............
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2006 во 00:02
A ti nekoja visoka rasa gledam...shto si se razvregjal tuka!!!!!!
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2006 во 00:29
a da ne si i ti od onie "poniskite"ot bitola?
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2006 во 15:41
Abe zosto ni e aerodrom Bitola pa i vie. Samo ke ni se zgolemi aerozagaduvanjeto, pogolema bucava, a vaka za 300 den do Skopje ne e problem neka disat tie kerozin. 
Кон врв
Kroki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kroki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 22:04
Originally posted by FLipsi FLipsi напиша:

Abe zosto ni e aerodrom Bitola pa i vie. Samo ke ni se zgolemi aerozagaduvanjeto, pogolema bucava, a vaka za 300 den do Skopje ne e problem neka disat tie kerozin. 



Vo pravo si! Totalno te podrzhuvam!!!!!
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 23:32

Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Samo kolku za objasnuvanje na zborot "provincija"
 

Izmislen e uste vo rimsko vreme i bil koristen za oblast na nasaleni mesta od visok rang, koi bile pod centralna vlast na Rim! Eve gi prvite najvisoki rangovi vo rimskata imperija:

1. Rim

2. Provincija - osvoena rimska oblast (Kako sto se Macedonia Prima i Macedonia Secunda)

3. Kolonija - rimski zasluzni gragani (Kako sto e Scupi-kaj Skopje)

4. Municipaliti - opstina na slobodni gragani (Kako sto e Stobi kaj Gradsko)

5. Castrum - gradovi pod rakovodtsvo na opstina

 

Samo denes i toa samo vo Makedonija zborot "provincija" ima ne bas dobra konotacija.


aj sea vidi so mi zbora...
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2006 во 23:33

Originally posted by that's me that's me напиша:

Originally posted by Corporal^^ Corporal^^ напиша:

vaka sa eden komentar za to sank*reto That's Me! ela malce vo bt k*rnaz eden pa da ti kazime kakva magla ima, pa da vidime dali cel zivot nema da gledas magla pred tebe pa i do burundi da odis nema magla da ti padni od ocite. ti be maz si bil be... ne uplasi, a i za site so si igrate majtap za bitola i prilep. prvo skopje nikogas nema da ja stigni reputacijata so ja ima bitola grad na konzulite, ne glaven i najgolem grad na svetot da e nikogas nema da ima takov epitet so ja praj bitola pogolema od skopje i 2ro ti more so ne znajs da zboras (t.e. That's Me) imas i prilep ojdeno da vidis so istorija ima gradot pa da zboras. Nie sme provinciski gradcinja oti drzavata se ponasa sprema nas taka... ama zivotot tuka e daleku poaren od kolku kaj tebe That's Me ili voopsto i ako zivejs vo nekoe civilizirano mesto! prostak...
   ebati bitolcaneco, ne mozis da se pomiris oti si niza rasa pa si pustas malko mozoko da ti pase i da sonuva za ona so mozis da bidis ama ne si niti ke si! a be turlak bugarin ako nekoj ne znae  tuka da guvore toa si ti be kenguur edin bitolsk,i go citis li prvo toa so si go pisal?Mislis aerodrumo ke ve spase od bednio zivot so go ziveete,............


barem znam da zboram i da pisam ako ne nesto drugo...
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 00:05
e,pa sea i tova e za diskusija........
Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2006 во 20:31
I toa kako treba aerodrom pomegju BT i PP. Ne mora da bide za prekuokeanski letovi, ama za evropskite gradovi ...  A treba i ubav pat i dobra pruga do Skopje i Solun.
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 09:06
Originally posted by Corporal^^ Corporal^^ напиша:


Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:


Samo denes i toa samo vo Makedonija zborot "provincija" ima ne bas dobra konotacija.


aj sea vidi so mi zbora...
 
Ajde ajde, malku edukacija nema da ti steti...
 
 
Veni Vidi Vici
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.