IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - КАРАТЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КАРАТЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
sweety13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweety13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: КАРАТЕ
    Испратена: 30.Јули.2006 во 17:49
VEZBAJTE LUGE KARATE
EXTRA E
PRAVIS SE ZA TVOETO TELO
UCIS SAMOODBRANA
ALI MAL DEFEKT
MOZE POSLE TRENING DA SI IDES SO SKRSENA RAKA NOGA ITN...ALI NEMA VEZE ZATOA IMAS DVE
NE STVARNO DOBRO E NEMA STO
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 11:16
Работава никој да не го љути каратистава да не крши раце нозе..
Прекрасен спорт со голема почит гледам према него
Кон врв
Jelena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jelena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 12:48

Da, da karate, super izbor za trosenje  na suvisna energija i definiranje na musklna masa. Imam trenirano kako mala na 6god. megutoa ne prodolziv. Vo metalurg

A dali nekoj znae kade imsa treninzi-casovi po kik boks ili kun fu   ????
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2006 во 00:03
i mene mi se dopagja karate sportot, samo mnogu e zamoruvacki 
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2006 во 14:16
ако морам да посочам 5 фактори кои највише влијаеле во мојот живот  еден од нив во секој случај е каратето ...
за жал одговорно тврдам дека каратето денес во нашата држава е далеку од нивото кое го имаше и кое го заслужува ....
Кон врв
_AntiChrist_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај _AntiChrist_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 12:33
Originally posted by sweety13 sweety13 напиша:

VEZBAJTE LUGE KARATE
EXTRA E
PRAVIS SE ZA TVOETO TELO
UCIS SAMOODBRANA
ALI MAL DEFEKT
MOZE POSLE TRENING DA SI IDES SO SKRSENA RAKA NOGA ITN...ALI NEMA VEZE ZATOA IMAS DVE
NE STVARNO DOBRO E NEMA STO
 
веке 14години тренирам и на натпревари ми се десило модринки да ми напраат, еднашка ме имаат онесвестено, на тренинг скор никогаш не си имам пореметено некоја коска или зглоб. Тренирав фудбал 3 месеци секој тренинг се вракав со 10 пати поголеми модринки, секој 3 или 4 тренинг се вракав со шинат зглоб. Тренирав гимнастика после еден месец добив дисторзија на левата рака...
 
Карате РУЛЗ! (Вадорју)
Свињокол и Смртоствор!
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2007 во 20:44
eee karate e najjaka rabota
isfrlas negativna energija...se polnis so pozitivna....ucis nesto premnogu interesno....nemam zborovi da opisam

stvarno e nesto prekrasno:) mnogu mi go smeni zivotot.....skoro pocnav ama sepak mnogu vlijae na mene:)
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2007 во 20:46


dobra rabota e karateto ...

se celici duhot ....
poinaku se razmisluva ....

razmisluvas kako mozes.... a ne kako nemozes....

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2007 во 12:35
lele mnogu sum jaka, kje polagam za portokalovBig%20smileLOLLOLLOLLOL
kaj ste be decki...treba nesto...vamu tamu....tintiri mintiri....kazite ako trebaLOLLOLLOLLOLLOLLOL
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2007 во 18:49
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

lele mnogu sum jaka, kje polagam za portokalovBig%20smileLOLLOLLOLLOL
kaj ste be decki...treba nesto...vamu tamu....tintiri mintiri....kazite ako trebaLOLLOLLOLLOLLOLLOL
 
 
 
abe za tebe rozev pojas moze i nesto karirano ili u rigiLOLLOLLOL
 
 
respect my authoritaaa
Кон врв
margica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај margica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 22:47
а за нинџутсу дали некој има слушнато и дали можете да ми кажете постои ли клуб за нинџи во македонија?
поздрав
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2007 во 05:06
Originally posted by margica margica напиша:

а за нинџутсу дали некој има слушнато и дали можете да ми кажете постои ли клуб за нинџи во македонија?
поздрав
 
Постојат во Скопје има 3, аво другите градови уште 4, ако не се расформирани или ако нема новоформирани. 
Кон врв
margica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај margica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2007 во 11:16
aj te molam daj mi kontakt telefon ili adresa za ovie vo skopje.
PLZ.....
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2007 во 19:31
Karete vezbav koga imav 4 5 i 6 godini 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.