IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Дали во МК има вистински мајстори за тетовирање?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали во МК има вистински мајстори за тетовирање?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 18>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 01:38
ок растеретено
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 01:55
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

ок растеретено
 
Kazi koga da pominam i gotovo aj takov neka bide dogovorot
 
ja ne se brzam uste me sluzi fantazijata a bi se castela za rodenden aj ne kazuvam koj
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 02:11
Кога сакаш јас сум таму секој ден за тебе
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 02:22
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Кога сакаш јас сум таму секој ден за тебе
 
abe ti si sekoj den tamu za site nego aj ja ke dojdam koga ke se odlucam iako mi treba mace pomos strucna i onaka odaaaaaaaaaamna ne sum dosla nego aj ja da smenam profil da ne ne mi vazi nikov
 
pozdav
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 08:52
Е убаво би било ако поминеш
Него зошто никот да го мењаш добар ти е
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 18:12
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Е убаво би било ако поминеш
Него зошто никот да го мењаш добар ти е
 
IGI nikot da ne me otkrie be?
 
a inace da dobar e i svojstven
 
a ti kazi koj den i DOAGJAM posto za tattoo uste razmisluvam a samo taka da dojdam neznam da ne smetam?Edino nekoja igla ako sakas da ti podadam uz rabota?
Zatoa kakoi so kazav
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 18:33
Nego aj i ja da se izjasnam za temava!Ima majstori za tetoviranje iako se retki!poveke se srekavaat lugje koi obicno se samouki i se praat deka znaat i se dobri vo taa robota-umetnost!!! Smetam i ubavo bi bilo koga bi postoele i k*rsevi/skoli za tetoviranje i pirsing pa togas bi se razvilo i ova kaj nas i ke isceznat svakjanjata od tipot deka tetoviranmi ili pirsani se lugje narkomani i gubitnici!Bi isceznale site tabua koi za zal; postojat!!
 
Za majstori eve Moderatorov  i podzrav do MIte od Oh i Strumf  bez Strumfeta i on se uklapa nekako!
 
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 18:43
pa tetoviranjeto i nee bog znae kakva ubava umetnost pa ako i nema majstori NEMA GAJLE
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 18:54
Еј не се сложувам со тебе бидејки ние незнаеме во Македонија ни 20 % од тетовирање уствари може и затоа е такво твоето мислење.Немора да си истетовиран за да сватиш каква уметност е тетовирањето треба само поубаво да погледаш





Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 19:01
fala so me prosvetli
drug pat koga kje vidam tetovaza mozebi i kje progledam
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 19:07
Некои луѓе се раѓаат без вкус за уметност просто се изолирани и директно насочени само кон нивните интереси,јас само предложив да погледнеш и да бидеш отворен и за други видови на уметност не само уље на платно
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 19:19
pa da fala ti
so sakas pad da ti kazam
pa ti kazav
falaaaaaaaaaaaaaaaa brate moj po oruzje
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 21:02
TETOVAZITE SE UMETNOST POD KOZA!!!!!!
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 21:17
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

TETOVAZITE SE UMETNOST POD KOZA!!!!!!

More kakva umetnost se zenite, koga ke ti vlezat pod koza!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.